Son Dakika

[anadoluhaber] ASA-YI MUSA DERSLERİ----97---Milâdi bin dokuz yüz yetmiş bir (1971) olur. O tarihte dehşetli bir şerden haber verir. Yirmi sene sonra, şimdiki tohumların mahsulü ıslah olmazsa, elbette tokatları dehşetli olacak.

97.ders.05.08.2010[perşembe]

Asa-yı Musa
Birinci Kısım

Meyve Risalesi

                               On Birinci Mesele[15]

 

 

Bu sûreye ait bir nükte-i i'câziyenin[âciz bırkan, mucizevî mana] haşiyesidir[şerhi , izahı, dipnotudur]

Nasıl bu sûre, beş cümlesinden dört cümlesiyle bu asrımızın dört büyük şerli inkılâplarına[devrimlerine] ve fırtınalarına mânâ-yı işârî[işaret eden anlamları] ile bakar. Aynen öyle de, dört defa tekrarenمِنْ شَرِّ  (şedde sayılmaz) kelimesiyle, âlem-i İslâmca[İslam alemince] en dehşetli olan Cengiz ve Hülâgu fitnesinin[fesatçılığının,bozgunculuğunun,dinsizliğinin] ve Abbâsî Devletinin inkıraz[dağılma] zamanının asrına dört defa mânâ-yı işârî[İşâretlerle ifâde edilen mâna] ile ve makam-ı cifrî ile bakar ve parmak basar.

Evet, şeddesiz شَرِّ beş yüz (500) eder;مِنْ  doksandır (90). İstikbale[geleceğe] bakan çok âyetler, hem bu asrımıza, hem o asırlara işaret etmeleri cihetinde istikbalden[gelecekten] haber veren İmam-ı Ali (r.a.) ve Gavs-ı Âzam (k.s.) dahi, aynen hem bu asrımıza, hem o asra bakıp haber vermişler. غَا سِقٍ اِذَا وَقَبَ 1-kelimeleri bu zamana değil, belkiغَا سِقٍ  bin yüz altmış bir (1161) veاِذَا وَقَبَ  sekiz yüz on (810) ederek, o zamanlarda ehemmiyetli maddî mânevî şerlere işaret eder. Eğer beraber olsa, Milâdi bin dokuz yüz yetmiş bir (1971) olur. O tarihte dehşetli bir şerden haber verir. Yirmi sene sonra, şimdiki tohumların mahsulü ıslah olmazsa, elbette tokatları dehşetli olacak.

 

 

 

1-    "Karanlığı çöktüğünde gecenin…" Felâk Sûresi, 113:3.  

 

 

  Devam edecek:114

 

 

 

Bu Sayfaya Yeni Notunuz

 

Kaydet

 


--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]