Son Dakika

[anadoluhaber] Emine Sevinç Öksüzoğlu Ney ve Sema Eşliğinde Şiir Resitali verdi...

Geçtiğimiz yıl Yalova’da ilk kez kurulan Ramazan Şehri büyük beğeni toplamıştı. Açılan stantların yanı sıra 7’den 70’e hitap eden organizasyonlarla halk unutulmaz bir Ramazan Ayı yaşamıştı. Geçen yıla oranla daha da kapsamlı bir şekilde organize edilen Ramazan Şehrinin bu yılki açılışı Kıraç ile yapıldı. Bu etkinlik her hafta ünlü bir sanatçıyı ağırlamaya devam etmektedir.Yalova Belediyesi, Ramazan ayına özel olarak hazırlanan etkinlikler kapsamında özel konuğunu; Emine SEVİNÇ ÖKSÜZOĞLU’nu ağırladı.


Aynı zamanda http://www.birharf.net Kültür Sanat ve Edebiyat Sitesi'nin de köşe yazarı olan değerli şair, Edebiyat bilimcisi ve yazar Emine SEVİNÇ ÖKSÜZOĞLU, Yalova Belediyesi Cumhuriyet Meydanı “Ramazan Şehri”nde farklı bir Şiir Resitali ile izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Ney, Tasavvuf Müziği ve Türkiye’nin önemli semazenleri eşliğinde, Tasavvuf Şiirlerini ve Naat-ı Şeriflerini seslendiren şair, halktan tam not aldı. Onu diğer şairlerden farklı kılan yönü ise; dünya çapında ilk defa şiirlerini eşsiz bir resital eşliğinde seslendirmesi oldu.

Emine SEVİNÇ ÖKSÜZOĞLU; 20.08.2010 tarihinde Saat 22.30 başlayıp, 00.30 da biten programında, Sen Gelince (Naat-ı Şerif), Leyl-i Gecelerde Yusuf, İki Cihan Sultanı (Naat-ı Şerif), Mihrace (1,2,3,4), Sesleniş (Vatan Sağ Olsun) isimli şiirlerini seslendirdi.

Programın protokol konukları arasında Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz, muhterem eşi Gönül Yavuz, Adana’dan Gazeteci, Şair Yazar Münevver Düver, şair ve fotoğraf sanatçısı Can Akın ve daha birçok önemli isim yer aldılar. Program sonrası Gaziantep’li Serkan Usta'nın ikram ettiği, meşhur kadayıf ve tatlıları ile ağızlar tatlanırken, geç vakitlere kadar şiir ve edebiyat üzerine sohbet edildi.

Can Akın ve Münevver Düver


HABER: Münevver DÜVER
Gazeteci Şair Yazar
Fotoğraf Sanatçısı


--
E – BOOK: "ASK" SENI SEVIYORUM - SIIR KITABI - CAN AKIN
http://www.turklider.org/TR/EditModule.aspx?tabid=1038&mid=8373&ItemID=8966&ItemIndex=11

E – BOOK: BALIKESIR DE GAZI ECE AMCA VE BEN – OYKU KITABI - CAN AKIN
http://www.turklider.org/TR/EditModule.aspx?tabid=1038&mid=8373&ItemID=3066&ItemIndex=97

8 ULKEDE SERGILENEN, TURKIYE, ISTANBUL, GIRESUN, ZONGULDAK, ANKARA (4), MUGLA, IZMIR (2), SAMSUN -
CAN AKIN MEVLANA FOTOGRAFLARI SERGILERI... TIKLAYINIZ…
http://www.turklider.org/TR/EditModule.aspx?tabid=1038&mid=8373&ItemID=6277&ItemIndex=36

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]