Son Dakika

[anadoluhaber] Eski Ülkü Ocakları Başkanı: Kafama silah da dayasalar 'evet' diyeceğim



Osman Bey kendinesöylemensigereken sözleri sen başkalarınasöyleyerek vicdanını aklayamazsın.
Sizin de bildiğiniz ve dediğiniz gibi, sizden olanlar için, doğru yalan fark etmez.
Sizden olan herzaman haklıdır.
Sizden olanlar haklı olmasalar da her zaman haklıdır. Milliyetçilerin bu kadar ayrıcalık hakkı vardır anlamında Miliyetçiler bunu hak etmektedir diyen de sizsiniz. Hende bir birinizi tasdik ederek üç kişi aynı sözleri söyleyerek Hak'ın haklıya teslimi şartını inkar ettitiniz.
İman Küfrü bilmektir.
Küfür Hak'ı örtmektir.
Sizler hakkı inkar edenler benimle uğraşmakla bir yere varamazsınız. Siz kendiniz nesiniz ona bakın. Hakkı inkar edenler değilmisiniz.
Siz her zaman yüzsüzsünüz.Yüzsüzlük ettiğinizde yüzsüz ve haksızsınız. Ama her zaman haklı olduğunu iddia eden hakkı inkar ederek kafir olduğu halde bir birini ağırlayarak koro halinede ateşe gidenlersiniz. Ben ise sizleridostane ikaz edenlerden biriyim. Din nasihattır. Hadisi şerifindeki gibi ben sözümü söyledim.
Nasihat dinlemek ya da dinlememek sizin işiniz.
A.D.Şimşek

 
09 Ağustos 2010 01:57 tarihinde Osman Akyuz <oakyuz2002@gmail.com> yazdı:
Bir gün doğru söyle Allah tan korkmuyon birazdan milletten utan. BDP ve pkk hayır cephesinden mi? MHP TBMM genel kurulda tek başına hayır demiştir. BDP ve pkk boykot edecektir. Ne yüzsüz adamsın utanmaz herif.

09 Ağustos 2010 01:10 tarihinde ahmet dogan simsek <ahmetdogan.simsek@gmail.com> yazdı:


PKK lılar ile kanka olanların BDP nin yanında saf tutanlaron ihtillerde ele geçirilmiş devlet düzenini savunmakta zaten bu devleti bu hale getirmiş olanlara kalıyor. Bu kokuşmuş kanlı katiller düzenini değiştirmeye çalışmakta evet diyenlere kalıyor. Çünkü pek çok karanlık konunun ortaya çıkması halinde hepsinin başının derde girip millete ihaneten mahkemelik olacakları da, Evet diyecekler tarafından yakından biliniyor.
A.D.Şimşek


08 Ağustos 2010 19:08 tarihinde Alp Ergenekon <alp.ergenekon@yahoo.com> yazdı:



Allah islah etsin seni Ahmet Ulu. Bu Anayasa Degisiklik paketinin Kuresel Somuru Duzeninin bir dayatmasi oldugunu hala anlamadiniz mi ? Yaziklar olsun sen ve senin gibi dusunenlere !
 
Tanri Turklugunun farkinda olanlari ve Turk Devletlerini Korusun !
Alp Ergenekon.


From: G. Mert Aydogdu <mertaydogdu@yahoo.com>
To: CIATURK@yahoogroups.com; israturk@yahoogroups.com; cia-turk@yahoogroups.com; desifre@yahoogroups.com; gizlibelge@yahoogroups.com; hersey-konusulacaksa@yahoogroups.com; Sansursuz-Siyaset@yahoogroups.com; Yukselen-Turkiye@yahoogroups.com; adaletvekalkinmapartisi@yahoogroups.com; AdaletveKalkinma@yahoogroups.com; siyasetmeydani@yahoogroups.com; gizli_tarih@googlegroups.com; liberal-izmirliler@googlegroups.com; 3ekimdernegi@googlegroups.com; malcolm_x@googlegroups.com; yorumcumm@googlegroups.com; islamvebilim@googlegroups.com; vuslatgulistanbul@googlegroups.com; siyaset-gundem@yahoogroups.com; E_TURKEY@yahoogroups.com; acikistihbaratturkiye@yahoogroups.com; grup15@googlegroups.com; turkelipostasi@yahoogroups.com; ciaturk@googlegroups.com; birgrupturk@yahoogroups.com; maydanoztohumu@googlegroups.com; Netpano@yahoogroups.com; turkculer@googlegroups.com; anadoluhaber@googlegroups.com; BURAKCANLI@googlegroups.com; turkculer@yahoogroups.com; TURKISHARMENIANFRIENDSHIP@yahoogroups.com; tevhid@googlegroups.com; TurkishCommunity-SaudiArabia@yahoogroups.com; Digi.Security@isnet.net.tr; hayrettinertekin@mynet.com; karun@karunpc.com; milliyetcilersitesi@gmail.com; UnitedTurkishRepublics@yahoogroups.com; TURKIYEHABER@yahoogroups.com; turksecim@yahoogroups.com; kuyerel@yahoogroups.com; bilgi_kultur@yahoogroups.com; arzumsa@googlegroups.com; uzumgozlum@googlegroups.com; fikretakinci@ostolgun.com; HABERVER@yahoogroups.com; gazilibozkurtlar@googlegroups.com; gazilibozkurtlar@hotmail.com; z.bingol@hotmail.com; cihan-turk-olsun@googlegroups.com; millikulturumuz@yahoogroups.com; YenidenTurkiyem@googlegroups.com; haberulusal@yahoogroups.com; temizellergurububiz@googlegroups.com; wwwbeyazrenklerorg@googlegroups.com; E-KomploTeorileri@googlegroups.com; e-turkiye@googlegroups.com; dunyaturkbirligi@googlegroups.com; 18203122368@googlegroups.com; bamszdemokrasi@googlegroups.com; canakkalekemalist@googlegroups.com; yesilaygebze@googlegroups.com; TurkBirDev@yahoogroups.com; NationalDefenseTurkey@yahoogroups.com; turk-islam-ngo@yahoogroups.com
Sent: Sun, August 8, 2010 1:26:49 PM
Subject: [SiyasetMeydani] Eski Ülkü Ocakları Başkanı: Kafama silah da dayasalar 'evet' diyeceğim

 

Eski Ülkü Ocakları Başkanı: Kafama silah da dayasalar 'evet' diyeceğim


1980 ihtilalinde 11 yıl cezaevinde yatan ve idamla yargılanan Balıkesir eski Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Ulu, ihtilalde idam edilen ülkücü koğuş arkadaşı Selçuk Duracık'ın kendisine verdiği kazağı 28 yıldır saklıyor.




Eski Ülkü Ocakları Başkanı: Kafama silah da dayasalar 'evet' diyeceğim
Ulu, Duracık'ın anne ve babasının bile henüz görmediği emanetini koklayarak o günleri tekrar yaşadığını söylüyor. Kabus gibi günler yaşadığını ve Türkiye'nin tekrar o günleri yaşamaması için referandumun bulunmaz bir fırsat olduğunu belirten Ulu, "Tam 30 yıldır bugünü bekliyorum. Kafama silah dayasalar bile sandığa gidip büyük bir gururla 'evet' oyu kullanacağım." dedi. Ulu, 3.5 yılı hücre cezası olmak üzere toplam 11 yıl çeşitli cezaevlerinde hapis yattığını ve işkencelere maruz kaldığını belirterek, o günlerin tekrar yaşanmaması için 12 Eylül 2010 tarihinin önemli olduğunu söyledi. Cezaevlerinde 10 bin sayfa günlük tuttuğunu ve bunların sadece 30 günlük kısmını 'Mamak'ta 30 Gün' isimli bir kitapta topladığını anlatan Ulu, gelecek nesillerin o karanlık günleri bilmesi için böyle bir kitap hazırladığını ifade etti. Buca Cezaevin'de 8 ay kaldığını ve üç kez idamla yargılandığını kaydeden Ahmet Ulu, "İzmir'de yargılanacağımızı sanıyorduk. Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 1979 yılında 4 kişinin öldüğü fırın baskını olayında yargılanıp idam edilen Selçuk Duracık ve Halil Esendağ isimli arkadaşlarımızla birlikte aynı koğuşta kaldık. Bizim mahkememiz Ankara'da olduğu için bizi Mamak Cezaevi'ne gönderdiler. İzmir'de kalsaydık belki de bu iki arkadaşımızla aynı kaderi paylaşacaktık. İkisi de 20'li yaşlarda olan bu iki arkadaşımız 5 Temmuz 1983 günü idam edildiler." dedi.
'CELLATLARINDAN HELALLİK İSTEDİLER'
İki arkadaşından bahsederken gözyaşlarını tutamayan ve hıçkırıklara boğulan Ulu, Selçuk Duracık'ın Buca Cezaevi'nden ayrılırken hatıra olarak saklaması için kendisine giydiği bir kazağı hediye ettiğini ifade etti. Anne ve babasının dahi görmediği Duracık'ın emanetini 28 yıldır sakladığını ve zaman zaman koklayarak o günleri hatırladığını söyleyen Ulu, "Selçuk'un kazağını hep yanımda taşıdım, hep onun kokusunu hissettim. Halil Esendağı da bana bir tespih hediye etti. Fakat Mamak Cezaevi'nin girişinde askerler benden aldılar, bir daha da geri vermediler. Asıldıkları gün sabah erken saatte çok farklı duygularla uyandım. Sonradan infazda görevli olarak bulunan imamdan öğrendiğimize göre Selçuk ve Halil asılmadan önce kendilerini asan cellattan helallik istemişler. Bir köşeyle çekilip hüngür hüngür ağlayan celladın, "Ben, onları asmak istiyorum. Onlar benden hellallik almak istiyorlar." dediğini öğrendik. Bu arkadaşlarımızın ideali Türk-İslam ülküsüydü. Cellatlarından bile helallik isteyecek kadar iman ve takva sahibi arkadaşlarımızdı. Asıldıktan sonra dar ağacında defalarca döndükten sonra yüzlerinin kıbleye döndüğünü ve ardından hafif bir yağmurun çiselediğini orada bulunanlar anlattı." diye konuştu. Kendisinin de üç kez idamla yargılandığını, ancak mahkemeler sonucunda beraat ettiğini kaydeden Ahmet Ulu, başından geçen ilginç hadiseyi ise şöyle anlatıyor: "Mamak'ta çok acılar, çok işkenceler gördüm. Tabutluk olarak adlandırılan hücrelerde kaldım. 3.5 yıl hücre cezası aldım. Hücreden çıkınca yürümeyi unutmuştum. İki asker iki kolumdan tutarak beni ayakta tutmaya çalışıyorlardı. Mamak Cezaevi'nde hapis yatarken, çoğu koğuş arkadaşım idam edildi. Bunu öğrenen anne ve babam benim de idam edileceğimi düşünerek, cenazemde tabutumun önüne konulmak üzere evde bulunan bir fotoğrafımı büyüterek çerçeveletmişler. Bunu duyduğumda gözyaşlarımı tutamadım. Ama artık o acılı günler geçti. 12 Eylül'de sağ ve soldan binlerce genç birbirine kırdırıldı. Cezavinde 11 yıl boyunca 10 bin sayfa günlük tuttum. O günlüklerimi zor şartlar altında sakladım. Çeşitli yollarla cezaevi dışına çıkarttım. Neticede o günlüklerin sadece 30 gününü bir kitapta topladım. Geçtiğimiz günlerde Balıkesir'e gelen Başbakan Erdoğan'a da bu kitaptan bir tane hediye ettim. Bu konuda çok memnun oldu sayın başbakan."
'MHP'LİLERİN SEVİYESİNE İNMEYECEĞİZ'
12 Eylül sonrasında mağdur olan ülkücüler olarak geçtiğimiz aylarda bir deklarasyon yayımlayarak anayasaya çalışmalarına destek verdiklerini hatırlatan Ulu, bu davranışları nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi'nin sert tepkisiyle karşılaştıklarına dikkat çekti. Genel Başkan Devlet Bahçeli ve genel başkan yardımcılarının kendilerini ihanet ve köpeklikle suçladığını ve bütün bu baskılara rağmen referandumda 'evet' oyu kullanacağını söyleyen Ulu, "Ancak bizler 12 Eylül'de işkence görmüş insanlar olarak onların seviyesine düşmeyeceğiz. Onlar işkence görmedi, bizi anlayamazlar. Ben, bugünü tam 30 yıldır bekliyorum. Türkiye'nin bir daha o karanlık günlere dönmemesi için kafama silah da dayasalar sandığa gidip 'evet' oyu kullanacağım. Bu amaçla geçtiğimiz hafta Balıkesir'de 'Sivil Güçler Birliği' adı altında bir platform kurduk. Referandumun siyasi bir çekişme olmadığını ve ülkenin önünü açacak bir girişim olduğunu söylüyoruz halkımıza. 'Darbelerin karanlığından demokrasinin aydınlığına' sloganı ile referandumda '10 numara evet' diyeceğiz." diye konuştu.







__._,_.___


Your email settings: Individual Email|Traditional
Change settings via the Web (Yahoo! ID required)
Change settings via email: Switch delivery to Daily Digest | Switch to Fully Featured
Visit Your Group | Yahoo! Groups Terms of Use | Unsubscribe

__,_._,___



--
YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞ E ...

"Evet, kirli bir ırmaktır insan. Kirli bir ırmağı içine alması ve bozulmadan kalması için deniz olmalı kişi..." Nietzsche

http://y-tm.blogspot.com/
http://www.y-tm.com
http://www.haberiniz.com

--
Bu mesajı "liberal-izmirliler" Google grubuna üye olduğunuz için aldınız.
Grubumuza posta göndermek için: liberal-izmirliler@googlegroups.com
adresini kullanabilirsiniz.
Ücretsiz gmail davetiyesi istemek,üyelik ayarlarınızı değiştirmek,ayrılmak veya diğer istekleriniz için; Moderatörün : mturkeli@gmail.com adresine yazınız.
Daha fazla seçenek ve/veya grupta yayınlanmış tüm iletilere
ulaşabilmek için; http://groups.google.com.tr/group/liberal-izmirliler
adresini kullanabilirsiniz. Grubumuzu bu adresle ziyaret edebilir,
dostlarınıza önerebilir, üyeliğe davet edebilirsiniz.
YASAL UYARI: Grubumuzda yayınlanmış olan iletileri forward ederken ve/veya başka sitelerde yayınlarken içeriğini değiştirmeden,tahrif etmeden, yazarın adına, imzasına ve browserde görünen Liberal-İzmirliler linkine yer vermek,etik ve yasal olarak zorunludur.Metin Türkeli Liberal-İzmirliler grup yöneticisi 01.07.2006

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]