Son Dakika

[anadoluhaber] UNIVERSITE CENNETI YAPACAGIZ

DOĞRU YOL PARTİSİ

Genel Merkezi

Hanımeli sok.No:47 Sıhhiye.Ankara
0 312 2310720 – 2310722

www.dyp.com.tr

Genel Merkez

Basın Bülteni :                                                                                       

                                                                                                    Ankara, 01.08.2010

 

 

         Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz’ün, Başkanlık Divanında yapmış oldukları, DYP’nin politikaları ile ilgili basın açıklamaları :

                                             

“TÜRKİYE’Yİ, ÜNİVERSİTE CENNETİ YAPACAĞIZ”

 

         “DYP iktidarında gençlerimizin üniversiteye girebilmek için, gerek kendilerinin gerekse anne ve babalarının çektiği sıkıntı ve azaba son verilecektir.

         Bütün dünyada 20.000 üniversite vardır. Bunun 4.000’i ABD’de, 2.000’i Japonya’dadır. Türkiye’de ise 130 civarında üniversite vardır. Bu sayı Türkiye’ye yetmemekte, her yıl binlerce Türk öğrenci, Kıbrıs ve Bulgaristan gibi komşu ülkelere üniversite eğitimi almak için gitmekte, beraberinde de bir sürü döviz götürmektedir. Üniversite sayısını ve kapasitesini arttıracağız. Bu şekilde eğitim için yurt dışına giden para ülke içinde kalacağı gibi, tersine olarak yurt dışından Türkiye’ye öğrenci geleceğinden ekstra maddi kazancımız da olacaktır.

Televizyon kanalları DYP’ne açıldığı zaman, bütün projelerimizle birlikte bu konuyu da nasıl çözeceğimizi ve finans kaynaklarını nasıl temin edeceğimizi ortaya koyacağız.

         Her lise mezunu Üniversiteye girebileceği gibi, yurt dışından da paralı öğrenci alacağız. Üniversite harçları TC vatandaşı öğrencileri için kaldırılarak aileye bir maddi destek verilecektir” 

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]