Son Dakika

RE: [anadoluhaber] Nihai Hesaplaşma ve Nihai Çözüm // Bülent ESİNOĞLU

İYİ MÜCADELELER  GERİ KALMIŞ VE KALKINMAKTA OLAN ÜLKELERDE SADECE ABD VE AB KARŞITLIĞI PRİM YAPMIYOR ACABA NEDEN BU HALK BİZE OY VERMİYOR DİYE ŞAPKANIZI ÖNÜNÜZE ALIP DÜŞÜNDÜNÜZMÜ SİZE OY VERMEYENLERİ DİN SÖMÜRÜSÜ GERİCİ ŞERATÇİ  VB GİBİ SUÇLADINIZ ACABA TAYYİPE ALTERNATİF BİR LİDER ÇIKARDINIZ MI BASIN TARAFINDAN POHPOHLANAN SAYIN KILIÇDAROĞLU BİR HAYIR OYU DAHİ KULLANAMADI ALLAH AŞKINA BU MU TÜRKİYE Yİ YÖNETECEK SSK GN MD ZAMANINDA KURUMU KENDİ AKRABALARIYLA YANDAŞLARIYLA BÖLÜCÜLERLE DOLDURAN KENDİSİ DEĞİLMİ BAKIN BÜLENT BEY SİZ AKILLI BİR ADAMA BENZİYORSUNUZ TÜRKİYE DE HALKIN EN AZ % 70 İ İSLAMA MANEVİ DEĞERLERE SAVAŞ AÇAN  MANEVİ DEĞERLERLE DALGA GEÇENLERE BU DEĞERLERE TEPEDEN BAKANLARA MANEVİ DEĞERLERE VE DİNDARLARA HAKARET EDENLERE REY VERMİYOR SİZ PATLASANIZ DA ÇATLASANIZ DA BU BÖYLE İSTERSENİZ ONLARI DİN SÖMÜRÜLÜĞLE SUÇLAYIN ONLARIN UMURLARINDA BİLE DEĞİL ŞUNU HİÇ UNUTMAYINKİ İSTİKLAL SAVAŞI SİZİN HOR GÖRDÜĞÜNÜZ DEĞERLERLE KAZANILDI
 

Date: Mon, 13 Sep 2010 23:53:38 +0300
Subject: [anadoluhaber] Nihai Hesaplaşma ve Nihai Çözüm // Bülent ESİNOĞLU
From: kotanlartr@gmail.com Bülent Esinoğlu <bulentesinoglu@gmail.com>
 13 Eylül 2010 23:47


 

Nihai Hesaplaşma ve Nihai Çözüma

Bülent ESİNOĞLU

Referandum ile neden karşı kaşıya kaldık, neden referandum hayatın merkezine oturdu bunu anlamamız gerekir.

Anayasamızın halktan yana bir anayasa olması talebi elbette ki halkımızın talebidir. Ancak, Batı merkezlerinin işbirlikçi iktidarlardan talep ettiği, hatta dayattığı anayasalar Türkiye Cumhuriyetinin anayasası olamaz.

Anayasa’da yapılan değişiklikler Batının Büyük Ortadoğu Projesinin gereği olan değişikliklerdir. Federasyon anayasasına giden yolun kilometre taşıdır.

Şunu demeye çalışıyorum. Referandumu bizim için icat eden de Amerika’dır kazanan da Amerika’dır. Kitleleri aritmetiğe hapsedici toplum mühendisliğinden geçirip kitleleri yönetmek onun uzmanlık alanıdır.

Referandumun önümüze konuluşu da kitlelerin toplum mühendisliği ile yönlendirilip imal edilmesi de onun eseridir.

Çünkü onun sistemi; parçaladıkça hükmetmek, hükmettikçe parçalamak esasına bağlıdır.

Referandum sonuçları da bu parçalanmayı çok net bir şekilde ifade etmektedir.

Referandum oyunu gözümüzün önünde açıkça oynanırken, güç odaklarının organize ettiği hile merkezi tüm hızı ile çalışırken, muhalefet partilerinin bu duruma sessiz kalması anlaşılır bir şey değildir.

Sistem içi çözüm arama mantığı, ya da Amerika’dan icazet arayışı biçimi, oyunu Amerika’nın istediği biçimde oynamaya yaramaktan başka bir iş görmemektedir.

Referandum çok önemli bir işlevi de olmuştur. Fethullah’ın on yıl önce ifade ettiği gibi söylersek, hayatta birbirleri ile yan yana gelmeyecek toplum katmanları, yurtsever bir eksende bir araya gelmişlerdir.%42’lik bu çoğunluk onların korkulu rüyası olacaktır.

Hile merkezinin ürettiği şaibeli halk oylaması sonuçlarını Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nun tartışmasız hemen kabul etmesi doğru olmamıştır.

Düzen içi çözümlere mahkûm olan bu anlayışlar, ileride verilecek sert mücadelelere zarar vermektedir.

Sistem içi çözümlerin tükendiği yerde yeni fikrin zamanı gelmiştir. Yeni fikir devrimci bir öz taşımak zorundadır.

Oylarla devrim de olmaz, karşı devrim de olmaz. Olsa olsa çürümeye giden yolda bir adım olur.

Yeni Osmanlı olma yolunda alınan bu mesafeler, Amerika’nın sömürgesi olma yolunda alınan mesafelerdir.

Referandum sonuçlarına bakarak, moralleri bozmaya hiç gerek yoktur. Yurtsever güçler, şimdi daha kararlı ve devrime daha yakındır. Bu işlerin sandıkla olmayacağını anlamaya daha yakındır.

Sandığı önümüze, Tayyip koyduğu müddetçe sandıktan Amerika’nın çıkacağı bellidir.

Irak’ta sandığı halkın önüne Saddam koyunca içinden Saddam çıkıyordu. Amerika geldi sandığı Amerika koydu içinden hep Amerika çıkıyor.

Amerikan demokrasisinde sandığı önünüze kim koyarsa içinden o çıkar.

Sandığa bakarak ah vah etmenin ülke kurtuluşuna hiçbir yararı yoktur. Mücadeleye aynı hızla devam etmeliyiz.

Amerika bizim kaderimiz değildir.

13.9.2010, bulentesinoglu@gmail.com

 

 

 --
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]