Son Dakika

[anadoluhaber] İran'ı Teslim Almak mı, yoksa... // Bülent ESİNOĞLUBülent Esinoğlu bulentesinoglu@gmail.com
 15 Ekim 2010 13:24


İran’ı teslim almak mı, yoksa…

Bülent ESİNOĞLU

Önce şunu söylemek gerek. Batı emperyalizmi çok zor durumdadır. Enerji ve hammadde kaynaklarına ulaşması ve ürettiklerini satacak pazar arayışındadır.

 

Aksi taktide kendi krizleri kendilerini tehdit eder duruma gelmiştir.

 

Batının şimdiki acil eylem planı; İran’ın enerji kaynaklarına ulaşmak, Çin’in İran’dan temin ettiği enerjinin önünü kesmektir.

 

Füze kalkanının Türkiye’ye yerleştirmelerinin Grekçesi olarak, Rasmussen yaptığı açıklamada; “NATO ülkelerini saldırıdan korumaktır” diyor.

 

Sanki dünya ülkelerine onlardan başka saldıranlar varmış gibi.

 

Amerika’nın ilk görünür amacı; İran Türkiye ilişkilerini bozmak, iki ülkeyi önce karşı karşıya getirmek, daha sonra başarabilirse, İran ve Türkiye üzerinde kışkırtmalar yaparak iki ülkeyi çatıştırmaktır.

 

Bu planın benzerini bir kez, İran ve Irak Sekiz Yıl Savaşlarından önce yapmış ve bu iki ülkeyi birbirine düşürmüş ve savaştırmıştı. Bilindiği gibi daha sonra Irak bitap düştükten sonra Irak’ı işgal ettimişti.

 

Rusya’nın Çek ve Polonya’ya yerleştirilmesine şiddetle karşı çıktığı bu silahların NATO kılıfı giydirilerek Türkiye’ye yerleştirilmesi, Türkiye için bir felaket olacaktır.

 

NATO Türkiye için bir güvenlik kuruluşu değil, Türkiye’yi güney sınırlarından başlayarak bölme amaçlı planların merkezidir. Unutmayalım ki Gladyo bir NATO alt kuruluşudur.

 

Batı kendi iç sorunlarını çözmek, ekonomik çıkarlar temin etmek için sürekli Doğu’nun mazlum halklarına saldırmıştır. Zenginliğinin ve refahının temeli bu talanlarıdır.

 

Batı, AKP’yi kullanarak kendi İran meselesini çözmesi demek Türkiye’nin kendi ipini kendisinin çekmesidir.

 

Türk aydını şunu görmelidir. İran düşmanlığı çalışmaları Amerika’nın Ortadoğu’daki çıkarlarına hizmet etmektedir. İran’ın rejimini söz konusu ederek, rejim tartışmalarından giderek, İran/Türkiye düşmanlığı sadece Batı’nı menfaatidir.

 

Tuzak çok açık ve nettir.

 

Türkiye’nin Rusya ve İran ile aralarını açmak, işbirliği alanlarını kapatmaktır. Bu sadece ve sadece Batının çıkarıdır.

 

Bir başka yalan ise, kullanılacak silahların savunma amaçlı olduğunun söylenmesidir. Silahların konuşlanacağı yerin Karadeniz olması da Türk/Rus ilişkilerine darbe vurmaktır.

 

Soğuk Savaş döneminin cephe ülkesini tekrar Doğu’ya karşı Cephe Ülkesi yapmaktır.  Yani Tüm Doğu’yu Türkiye’ye kapatmaktır.

 

Bakalım, füze kalkanının Türkiye’nin başına bela olma hususunu, aslında öyle olmayıp ta, ne kadar güzel bir şey olduğunu, casus, ajan ve işbirlikçi erbabı nasıl anlatacak.

Cemaat bile diyemeyeceğimiz ajan, casus ve şantajcı takımı bu silahları bize nasıl nadide bir çiçek diye satacaklar.

15.10.2010, bulentesinoglu@gmail.com

 

 

 

 

 

 


--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]