Son Dakika

[anadoluhaber] KIRGIZ LİDERİ KİM KAÇIRDI?

 

KIRGIZ LİDER SUYUNALİYEV'İ KİMLER KAÇIRDI?

Kırgızistan TAZA DİN Hareketi Lideri Albay Cumay Suyunaliyev'den 6 gündür (13-10-2010 Çarşamba'dan beri) haber alınamıyor...

Geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye de bir ziyaret gerçekleştiren Albay Cumay Suyunaliyev'i, Kırgızistan'da Amerikan'nın bir üs bulundurmasına karşı yürüttüğü etkili kampanyalarla olduğu kadar Türkiye'ye karşı yürütülen Ermeni Soykırımı iddialı saldırılara karşı çıkması ve "Türkiye'nin gerçek dostları dostumuz, düşmanları da düşmanımız" açıklamasıyla tanıyoruz.

TAZA DİN Hareketi mensupları, liderlerinden haber alınamamasından Kırgız İstihbaratı SNB'yi sorumlu tuttuğunu yaptıkları basın açıklamasıyla ilan etmişti.

Bu gün (18-10-2010) Kırgızistan İstanbul Konsolosluğu önünde toplanan bir kısım Taza Din gönüldaşları, Cumay Bey'in kaçırılmasını yaptıkları basın açıklamasıyla protesto ettiler.

Cumay Bey'in hukuksuz bir şekilde kaçırılmış olması, Kırgızistan'da bir iç savaşı tetikleyebilir.

Not: Eklerde, Kırgısiztan'da Taza Din mensuplarınca yapılan basın açıklamsının haber ve resimleriyle beraber, bu gün İstanbul'da yapılan basın açıklmasının metin ve resimleri bulunmakta.

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]