Son Dakika

[anadoluhaber] 'KÖKÜMÜZÜ KURUTMAYA ÇALIŞTILAR'

Erdoğan: Kökümüzü kurutmaya çalıştılar

Ankara İl Genel Meclisi Üyesi Filiz Altunay ile Şükrü Murat Akaycan'ın nikah şahitliğini yapan Başbakan Başbakan Erdoğan, çiçeği burnunda çiftten üç çocuk istedi. Erdoğan, “Türk milletinin kökünü kurutmaya çalıştılar” dedi.

AA
Güncelleme: 09:48 TSİ 26 Ekim. 2010 Salı

ANKARA - Ankara İl Genel Meclisi Üyesi Filiz Altunay ile Şükrü Murat Akaycan, Atakule Nikah Salonu'nda evlendi.

Çiftin şahitliklerini Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin ile AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan yaparken, nikah Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki tarafından kıyıldı.

Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki, evlilik cüzdanını çifte vermesi için Başbakan Erdoğan'a sundu.

'GERİSİ ALLAH KERİM'
Erdoğan da damada hitaben ''Erkekler aile cüzdanını pekiyi saklayamazlar. Aradığın zaman rahat bulayım dersen bunu Filiz Kızımıza verelim. Sen de rahat rahat bulasın'' diyerek cüzdanı geline verdi.

Çifti tebrik edip Allah'tan mutluluklar dileyen ve vatana, millete saygılı nesiller temenni eden Erdoğan, ''Evlilik uzun bir yolculuk. Tabii güzel günler var, sıkıntılı günler var. Güzel günlerde mutluluğu paylaşacaksınız, sıkıntılı günlerde de birlikte fedakarca sıkıntılara katlanacaksınız'' diye konuştu.

Çiftten en az 3 çocuk beklediğini dile getiren Erdoğan, ''Gerisi Allah kerim'' diye konuştu.

'KÖKÜMÜZÜ KURUTMAYA ÇALIŞTILAR'
Ülkenin, milletin nitelikli nesillere ihtiyacı olduğunu söyleyen Erdoğan, yıllarca Türk milletinin kökünü kurutmak için çalışanların, milletin yaşlanması için gayret sarfedenlerin olduğunu ifade etti.

Bugünkü nüfus artışına göre 2037'de Türkiye nüfusunun yüzde 60'ının 65 yaşın üzerinde olacağını belirten Erdoğan, ''Bunun için, duyarlılığı olan bütün kardeşlerimi hassas olmaya, bu konuda dikkatli olmaya özellikle davet ediyorum. Sorumluluk mevkisindeki bir insan olarak, Başbakan olarak, vatanımı, milletimi çok sevdiğim için böyle bir hassasiyeti her gittiğim nikahta, toplantıda hatırlatıyorum'' dedi.

Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]