Son Dakika

[anadoluhaber] Mengeneli İleri Demokrasi // Rifat SERDAROĞLURifat Serdaroglu rifatserdaroglu@gmail.com

Rifat SERDAROĞLU - İzmir - 02 Ekim 2010 Cumartesi


Mengeleli ileri demokrasi


Mengeleli ileri demokrasi
Mengene: Onarma, işleme, düzeltme gibi işlemlerin uygulanacağı nesneyi sıkıştırıp, istenildiği gibi tutmaya yarayan aygıt.

Başbakan Erdoğan, İktidarının sonu yaklaştıkça olgunlaşacağına, demokratik standartları yükselteceğine, kişi hak ve özgürlüklerini geliştireceğine, topluma güven ve huzur vereceğine tam aksi şekilde davranmaya devam ediyor.
Mengene denen aletin tarifini yapmaya çalıştım. Ortaçağ Engizisyon Mahkemeleri sırasında mengene bir işkence aracıydı. İnsanların kafasını veya bir uzvunu mengeneye kıstırırlar, istediklerini itiraf ettirinceye, insanların kemiklerini kırıncaya kadar sıkıştırırlardı.
Başbakan Erdoğan’ın son günlerde diline pelesenk ettiği “İleri Demokrasi” nasıl bir şey acaba? Başbakan’a bu sözü kim veya kimler söylettiriyor bilmiyorum ama, bugün Türkiye’de yaşadığımız, AKP’nin
YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]