Son Dakika

Re: [anadoluhaber] ÜMMET VE ZİLLET

Sayın Baki Bey
Kurulmuş bir yay gibi adeta zembereği boşalır gibi içinizdekileri gerçekler ile ne kadar örtüşür demeden boşaltmışsınız.Sanıyorum rahatlamış olmalısınız. Bu yüzden sizi yeniden gerecek cevaplarımı bir sürede olsa bu rahatlamışlığınızı bozmamak için cevaplamayacak ve sizi üzmeyeceğim..
Çünkü insanın içini boşaltması bazen rahatladıktan sonra kendi düşüncelerinin ne kadar doğru olduğunun da sorgulanmasına sebep olabiliyor.
Selamlar ve en iyi dileklerimle
A.D.Şimşek

01 Ekim 2010 08:02 tarihinde baki aytemiz <bakiaytemiz@gmail.com> yazdı:
CHP müslümanlara ihanet etmezdi değil, "ihanet" senden gözükenden olur, CHP'nin müslüman gözükme gibi bir kaygısı olmadı ki, ihanetinden bahsedilsin. O, "küfür ocağı"ydı o kadar.
 
Ama AKP!
 
Müslümanlar için asıl büyük tehlike AKP, kafiirin müslüman için tehlike olma potansiyeli zaten kalmadığı için rejimin asıl sahibi Amerika ve İsrail AKP'yi iktiidara taşıdı ya. Siz niye münafıkları kolluyorsunuz?Müslümanlara asıl tehlikenin münafıklardan geleceğini bilmiyor musnuz?
 
Size vereceğim bir cevap var daha, ama zaman probleminden dolayı yazamadım. Hep aklımdasınız.
 
Diliniz iğrenç, zehirli. benlik deryasında kaybolmuşsunuz. Hakikatleri öerkmekte üzeriniize yok, demagojide epey ustasınız.
 
Meseleyi anlamayacak ne var, AKP'nin ne mal olduğu ortada değil mi?
 
AKP'ye karşı olmak, CHP'ye yandaş olmak demek mi? Ne yani beni bununla damgalayarakı korkutacağınızı mı zannediyorsunuz, bu tehtidiniz karşısında, "yok aslında ben öyle söylemek iistemedim, vs." diyerek, geri adım atacağımı mı hesaplıyorsunuz?
 
Ben size bir şey söyleyeyim mi, siiizn mantığınız kullanınca, yeriiniz, Irak'ta bacılarımıza tecavüz eden coninin yanı oluyor. Kafirle mücadel etmekse, alın size Amerika, niye Amerika'ya gerçekten bir çift laf söyleyemiyorsunuz? Niye AKP'ye veryansın etmiyorsunuz? AKP'den menfaatiniz mi var? Yoksa Amerikan conilerinin AKP lojistiği ile bacılaarımıza tecavüz etmesi hoşunuza mı gidiyor? Çocukları katletmesi? Hz. İsa'ya atfedilen meşhur söz: İlk taşı günahsız olan atsın. AKP birilerinden hesap soramaz, o kadar kirli ki. Ellerinde kardeşinin kanı olan, bacısına tecavüz eden coninin sağ salim evine dönemsi için dua eden, BOP Eşbaşkanlığı ile övünen mürted münafık soyunun yanında gözükmekten Allah'a sığınırım.
 
Size de tavsiye ederim, insan bu pisliğe her ne sebeple olursa olsun ortak olmamanın vicdani rahatlığıyla dünyalara meydan okuyabiliyor.
 
Ha, tabi AKP'yi ebediyyen iktidarda kalacak zannediyor, yani AKP'yi ilahlaştırıyorsanız, o başka.
Son bir not, dünyada adam çok, kimin nerey baktığına bağlı. Misal, RTE'nin okyanus ötesi arkadaşlara teşekkür diyerek parlattığı Fetullah denen "adam", Mavi Marmara'daki şehidleri saymıyor.
 
Bir de normalde büyüklerin laflarını tokuşturmak gibi bir edepsiizliğe düşmemek için kullanmazdım ama, madem pencereyi açtınız, "Biizimki kibir değil, kibriyadır" der bir diğer veli de. Necip Fazıl, "Hak ile halkın barıştırılamadığı yerde, halkı küçümsemekten baaşka çare kalmaz" der.
 
İnsanın mevzuunu bulduğu yerde ben demeesinden daha tabi ne olabilr? Hastaya doktor aranırken, doktor elbette "ben doktorum!" diyecektir. dedim ya, siz tam bir demagogsunuz, misalleri işinize geldiği gibi tersinden almakta üzerinize yok. Sofist mantığı işletmekte de.
 
Yanlış bir şeyin zıddını söylemek, insanı doğru yapmaz. CHP yanlışı karşısında AKP'yi desteklemek gibi. Zira bu demorkasi tezgahı düalist bir oyun. Yok aslında birbirlerinden farkı, ikisi de Amerikaya bağlı.
 
CHP yanlışını işaretlemek, adamı AKP'ye destek vermeye zorlamaz. Kaldı ki, bu millete CHP'nin manasını öğreten Necip Fazıl. Necip Fazıl'ın dava üzerindeki teif hakkı da malum. bu maluma rağmen, bunların o malum karşısındaki riyakar tavırları da malum.
 
Kimse bana, CHP'yi gösterip, "bak bu çok kaka, al bu daha az kaka" diyerek, AKP'yi kakalamaya kalkmasın, hele bunu reddedince de benlik filan edebiyatıyla saldırmaya hiç kalkmasın.
 
Evet AKP'yi reddediyorum, bu melaneti reddediyorum, pazarlıksız Allah ve resulü diyen her kesi ve her kesimi bu reddin içine katıyorum. Mesele din-iman davasıysa, bu böyle biline! Kim ki pazarlıksız Allah ve resulü diyor, bbiz ondanız, o da bizden, gerisi pazarlıklı olanı, istismarcı din pezevengi ki, lanetullahi aleyh.

 
20 Eylül 2010 20:56 tarihinde ahmet dogan simsek <ahmetdogan.simsek@gmail.com> yazdı:

CHP olsaydı müslümanlara asla ihanet etmezdi mi demek istiyorsunuz.
CHP düzeninin içinde kurulu devlet mekanizmaları Müslümanları devlet işlerine ve siyasete girince rahatmı bırakıyorda bunca kafiri bırakıp sürekli müslümanlara sataşıyorsunuz.
Sizin müslümanlar ile sorununuz nedir. Siz kendinizi nasıl bir müslüman olarak tanımlıyorsunuz ki gözü yaşaranlar ile bile alay edebiliyorsunuz.
Dikkat ediniz sorunun aslı sizden kaynaklanıyor olabilir.
Fıtık gibi kendisinde bir iç var zanneden kişi, Allah korusun mahşer günü soğan gibi hep kabuğa çıkar diyor Sadi Şirazi.
Elhak doğru söylüyor. Benliği olanın kendinden başka adam bulması zordur.
Bir kimse bu dünyada adam kalmadı diyorsa ondan uzaklaşınızbuyuruyor. Allahın resukü
A.D.Şimşek

19 Eylül 2010 16:36 tarihinde baki aytemiz <bakiaytemiz@gmail.com> yazdı:

Herkes bilir ki bu ümmete süfyan gelecek ve yalancılığıyla müslümanları kandıracak, cinayetlerine, ihanetlerine din kılıfı giydirecek.
 
Misal, Demirel ya da Özal, müslümanların sadece cüzi bir kısmını kandırabilmiş, arkasına takabilmişti. Ama bu AKP, RTE, bütün, hemen hemen herkesi arkasına taktı, adamlar Irak'ta Amerika ile beraber müslümanları katlediyor, taktik oluyor, bacılarımıza tecavüz ediyor, taktik oluyor, Afganistan ha keza.
 
Lanetullahi aleyh!

15 Eylül 2010 00:02 tarihinde suleyman karamustafa <karamustafa_suleyman@yahoo.com> yazdı:
ÜMMET VE ZİLLET
 
 
Ümmet ve zillet... Bu kavramlar, ne kadar da birbirine zıt durması gereken kavramlar. Oysa, günümüzde maalesef birbirlerine yakın konumda.
Veyl olsun, bu kadar zıt kavramların birbirlerine yanaşmasına katkıda bulunanlara ve bulunacak olanlara. Müslümanlar, izzeti kuşanmadıkları sürece, ki bu ancak Kur’an neslini oluşturma gayretiyle olur, İslami kimliğin ortaya konması ve bu kimliğin, ortaya konmasında ciddi katkı sağlanmasına yardımcı olmadıkları sürece bu böyle olacaktır.
Müslümanlar kendilerini kimliksizleştiren hiçbir süreci kabul etmemelidirler. Kendilerinden bazı tonları içermesi sebebiyle İslam dışı kimlikleri meşru görme yanlışına düşmemelidirler. Bunu örneklendirecek olursak, mevcut düzenin içinde yer alan AKP gibi, Müslümanları etkileyen ve ümmeti İslamizasyon sürecine sokan aktörlere dikkat edilmelidir.
AKP ile birlikte İslami kimlik ciddi anlamda kan kaybetmiş ve bu süreç Müslümanların kimliklerinin bulanmasına yol açmıştır. Üstelik bu olumsuz etki tahayyüllerin çok ilerisinde olmuştur. AKP ile birlikte, sistemi sorgulamanın ötesinde, benimser konuma gelinmeye başlanmıştır. Muhalif duruşunu koruyan bazı çevreler ise, bu süreçte sisteme daha az eleştirel bakmaya başlamıştır.
Bu çevrelere söz konusu tutum değişiklikleri sorulduğunda ise, "kötünün iyisi" gülünçlüğüyle yanıt verildiğini görmekteyiz. Bu zilletten kurtulmanın yolunun, ancak Rabbani metodu kuşanmakla mümkün olduğunu anlamak gerekmektedir.
Korkulan odur ki, ezilmiş halklara, özelde Müslüman toplumlara hayat ve siyaset modeli olarak Türkiye (AKP) modeli sunulmaya çalışılmaktadır. Türkiye (AKP) modeli örneklendiriliyor, AKP de üzerine düşen misyonu yer yer, konjönktürel şartlara uygun olarak ortaya koymaktan çekinmiyor. ( Davos performansında olduğu gibi.)
Bu süreçte AKP bir taraftan emperyalizmle işbirliği yaparken, diğer yandan ezilenlerin hamisi gibi davranıyor. Rolünü çok güzel oynuyor. Sözüm ona islami çevrelerden dahi bu yönde destek alabiliyor. Bu oyunun nerede, nasıl oynatılacağını belirleyenlerin kimler olduğu düşünülmüyor. Bir bakıyorsunuz, adına İslami ezgiler, mersiyeler yapılıyor, oysa AKP ve lideri Erdoğan'ın temsil ettiği konum asla İslami bir konum değildir.
Daha iyi anlaşılması amacıyla şu üç grup insan modeli örneği verilebilir. Bu üç grup insandan birincisi, davaları, inançları için gerekirse seve seve canını feda edenlerdir. Bunlar için, dünyada onurlu, izzetli, vakarlı ve namuslu bir şekilde yaşamak asıl olandır ve onlar geride örnek alınacak, gıpta edilesi bir hayat bırakırlar. Ve öldüklerinde bu hal üzere haşr olunurlar. Allah'ın vadi onları beklemektedir. Ebedi Cennet hayatı onlarındır. Allah onlardan razı olmuştur.
İkinci bir grup ise, birinci gruba karşı mücadele edenlerdir. Kendilerinin onursuzlukları fark edilecek diyedir bu mücadeleleri. Batıl inançları, haksız kazançları, onursuzca yaşantıları, hakkın karşısında daima haksızlıklardan yana tavır almaları ve sürekli kokuşmuş düzenlerinin devamı için bütün benlikleri ve her şeylerini feda etmeye razıdırlar. Bunlar için, madde her şeyin üstünde ve önünde yer alır. Maddeyi, kapitali korumak uğruna, tüm önceliklerini feda ederler. Buna izzet de dahil. Bu kapitallerini korumaları da, kokuşmuş sistemlerin devamına bağlıdır. Bu bakımdan sistemlerini, canları pahasına korurlar, bu batıl düzenlerinin devamı uğruna bütün benliklerini ortaya koyarlar. Bunlar, nefretle anılacak olanlardır. Bunlar için, yaşasın cehennem!
Bir üçüncü grup vardır ki, bunlar, silik, "banane"ci, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın"cıdırlar. Bunlar da bir nevi, zulüm ve kokuşmuşluğun devamına hizmet ederler. Hani denir ya, "kararsızlar" diye. İşte bunlar da maalesef cehennem ehlidirler. Asıl korkmamız gereken, bu üçüncü gruptur.
"Neden korkulması gerekir" sorusuna, farkına bile varmadan bu gruptan olmamız işten bile değildir. Hiçbir şey yapmazsak, hiçbir gayret ortaya koymazsak bu gruba dahil olmuş oluruz.
Meyve vermeyen kısırlaşmış bir meyve ağacının, kavak ağacından ne farkı olabilir ki? İstediği kadar meyve ağacı olduğu iddia edilsin, herhangi bir meyve alınmadığı sürece kavak ağacından ne farkı olur ki? Bu ümmet de, her ne kadar kendisini Allah'ın dinine nisbet etse de, uyanmadığı sürece meyve vermeyen ağaç gibi olmaya mahkumdur.
Hayatın içinden iman ve salih ameli ayırdığınız zaman o hayat kısır meyve ağacına dönüşecektir. Hayat iman ve cihaddır. Bizim üzerimize düşen, her ne şartta olursa olsun, bize sunulan bütün beşeri modelleri reddetmek ve yalnızca Sünnetullah’a tabi olarak Ümmet bilincini kuşanmaktır. Zillet elbisesini çıkarmak ancak böylece mümkün olacaktır.

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]