Son Dakika

Ynt: [anadoluhaber] Bildikleri Halde İnkar Edenler

YAHUDİLERLE UĞRAŞMIYALIM NEREDEYSE MÜSLÜMANLARA BİLE KURANI İNKAR ETTİRMEĞE ÇALIŞIYORLAR...SONUMUZ HAYIRLI OLSUN....BİLDİKLERİ HALDE İNKAR EDENLER


 


 


 


         Yahudiler ellerinde bulunan ve “Sizi ahir zaman peygamberi kurtaracaktır” diyen Tevrat’ı Allah’ın Hz. Musa’ya indirdiği kitaptır diye tasdik eden Kur’an,ı Kerim geldiği zaman onu inkara kalkıştılar. Halbuki  Yahudiler bundan önce müşriklere bunun geleceğinden bahsediyorlar ve bu sayede onlara karşı futuhat talebinde bulunuyorlardı:


        


         “İlahi! Tevrat’ta vasıflarını bulduğumuz ahir zaman peygamberiyle bize nusret  ihsan eyle” diye dua ve yardım talep ediyorlar ve müşriklere: “Bizim söylediklerimizi tasdik ederek çıkacak olan peygamberin zamanı geldi, gölgesi bastı, biz onunla beraber sizi Ad ve İrem gibi katledeceğiz.” Diyorlardı.


 


         Fakat o bildikleri, insanlık alemine er geç şeref vereceğine inandıkları, o yüce peygamber ve o kitab-ı Kerim gelip kendilerini İslam dinine davet edince, sırf hasetlerinden ve makamlarını kaybedecekleri endişesinden dolayı onu inkar ettiler. O yüce peygamberi ve O’na inen Kur’an-ı Kerim’i inkara cüret gösterdiler. Allahü Teala’nın laneti bütün kafirler üzerinedir. Artık o münkirler de bu lanetten kendilerini kurtaramayacaklarını düşünsünler. (Bakara Suresi, ayet 89’un tefsirinden)


 


         Yukarıda yazmış olduğumuz davranış halen de Yahudiler arasında sürmekte, Kur’an-ı Kerim’i inkarlarından dönme gibi bir hareketleri görülmemektedir.


 


Selam, saygı ve dualarımla.


 


Yakup MUSA


 


24.09.2010


--

Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."

Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...

 

Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır

kurtulusyolu99@gmail.com

bahadirserhad@gmail.com

forevermirza@gmail.com

 

Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com

Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com

Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr

adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]