Son Dakika

[anadoluhaber] Reyting için hayat karartmayın -- Küçük Berat'ın ve Annesinin Trajedisi

Reyting için hayat karartmayın

ZAMAN   -   19.11.2010

Reyting uğruna yapılan canlı yayın 'gaf'larına önceki gün bir yenisi daha eklendi. Bayram ziyareti için gittiği yerde kaybolan 3 yaşındaki Berat Coşkun'un haberini çocuğun annesi Emiş Coşkun'un yanında sunan Kanal D muhabiri Özay Erad'ın yayın sırasında çocuğun öldüğünü annesine söylemesi büyük tepki çekti.

Gün boyu internet sitelerinden yayınlanan olayı başta izleyiciler olmak üzere haberciler ve psikologlar da eleştirdi. Yaşananların reyting kaygısıyla yapıldığını ve bunu vicdansızlık olarak değerlendiren çocuk ve ergen psikoloğu Mehtap Kayaoğlu, "Haberi ilk ben vereyim mantığı. Doğrulanmamış bilgiyi izleyiciyle paylaşmanın ve ailenin depresif durumundan faydalanmanın reyting kaygısı yüzünden yapıldığını düşünüyorum. Bir annenin evladını kaybetme duygusu, bir parçasını kaybetmek gibidir. Bu korkunç gerçek ortadayken bunu ekran önünde yapmak vicdansızlıktır." diye konuştu. Anne Emiş Coşkun, Berat'ın canlı olarak bulunmasından sonra o anki duygularını ise şöyle anlattı: "Cesedini getiriyorlar diye bekledim. Dünyam karardı. Bölgede kurban kesiminden dolayı yoğun bir trafik vardı. Biri arabayla çarptı ve bir kenara attı diye düşündüm. Televizyondaki arkadaş da bir anlık gaflette bulundu herhalde. Ona da bir şey diyemiyorum. Özür diledi, ama benim dünyam karardı."


--
http://www.anladuy.net/duzyazi <-- Tüm Yazılarım İçin
http://www.gorkemates.com <-- Sitemin Anasayfası
(Görsel tasarım Kasım 2010 itibarıyla yenilenmiş ve YouTube videoları eklenmiştir)

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]