Son Dakika

[anadoluhaber] Esrarengiz araç dünyaya indi

↓ ↓ ↓

ABD boş oturmuyor, dünyayı istila etmek amacıyla yığınak yapmaya devam ediyor.


Tam 220 gündür uzaydaydı. Fırlatılışı çok ses getirmişti. Çünkü görev ve amacı belli değildi. ABD'nin çok gizli aracı yere indi. Aracın tepesinde uçtuğu ülkeler yeni spekülasyonları beraberinde getirecek.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p1.htm#ixzz173RrqA97Amerikan Hava Kuvvetlerinin yedi ay önce uzaya fırlattığı, görev ve amacı açıklanmayan, küçük bir mekiğe benzeyen insansız uzay aracı X-37B, bu sabah erken saatlerde Vandenberg Hava Kuvvetleri Üssü'ne indi
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p2.htm#ixzz173S4VylZAmerikan Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, 22 Nisanda Florida'daki Cape Canaveral'den fırlatılan ve 220 gündür yörüngede dolaşan esrarengiz uzay aracının ilk uçuşunu ve yörüngedeki deneylerini başarıyla yerine getirdi.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p3.htm#ixzz173SCDdPiAmatör astronomlar, esrarengiz aracın güzergahının ABD ordusunun özellikle ilgilendiği Irak, İran, Pakistan, Afganistan ve Kuzey Kore gibi ülkelerin üzeri olduğuna dikkati çekerek, aracın 408 km irtifada bulunduğunu ve dünyanın çevresini her 90 dakikada bir turladığını açıkladılar.
↑ ↑ ↑
Kaynak   : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p4.htm#ixzz173SPG9FyAmerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri, uzay aracının yeni bir silah olmadığı ancak yerdeki askeri tesis ve kuvvetlere yardım ve destek amacıyla kullanılacağı yönünde ısrarlı açıklamalar yapmışlardı.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p5.htm#ixzz173SXFwnZ10 yılı aşkın bir süredir geliştirilmekte olan X-37B (Yörünge Test Aracı) adlı robot uzay aracı, 8,9 metre uzunluğa ve 4,5 metre kanat genişliğine sahip.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p6.htm#ixzz173SdKjqcAskeri yetkililer, güneş panelleri sayesinde uzun süre uzayda kalabilen bu aracın yeni teknolojileri denemek için bir yörünge laboratuvarı olarak kullanılacağından başka ayrıntı vermemişti.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p7.htm#ixzz173ShsofaUzmanlar, Pentagon'un bu robot uzay aracının askeri bir projesi olduğunu, yoksa hükümetin bunun için bu kadar para ve mali kaynak ayırmayacağına işaret ediyor.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p8.htm#ixzz173SnmznjBaşta bir NASA projesi olan, ancak 1999'da Hava Kuvvetlerine geçen X-37B, Boeing firması tarafından yapıldı.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p9.htm#ixzz173StKgXlEsrarengiz uzay aracı yörüngeye oturduktan sonra güneş panelleri ve lityum-iyon bataryalarından sağladığı elektrikle çalışmaya başladı.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p10.htm#ixzz173Szm9tZHava Kuvvetleri, gelecek yıl ikinci bir X-37B fırlatmayı planlıyor. Uzay mekiklerinin bu yılın sonunda emekliye ayrılmasından önce üretilen yeni uzay aracı, şimdiye dek gizli tutulan bir proje olsa da Cape Canaveral'daki fırlatmanın ardından epey ses getirmişti.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p11.htm#ixzz173T7dOlzUzmanlar, aslında bir NASA projesi olan X-37B'nin uzayda ne kadar kalacağının, görevinin ne olacağının ve ne amaçla tasarlandığının bilinmediğine işaret ederken çok sayıda ülkenin, özellikle Çin'in, uzayın askeri amaçlı keşfine soyunduğu bir dönemde, bu uzay aracının spekülasyon konusu olabileceğini belirtiyor.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p12.htm#ixzz173TI5Ic6Deneme uçuşunun başarılı olmasının, yörüngeye yeniden kullanılabilir ticari uzay gemilerinin gönderilmesi yönünde önemli bir gösterge olacağını ifade eden uzmanlar, 10 yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan ve yüz milyonlarca dolar harcanan X-37B'nin uzaydan silah atabilecek bir tür insansız savaş uçağı olarak da kullanılabileceğini ileri sürmüştü.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p13.htm#ixzz173TOrngtAmerikan Hava Kuvvetleri yetkilileri, daha önceki açıklamalarında, uzaya insan göndermeksizin NASA'nınki gibi bilimsel deneyleri yapacak ve küçük yükleri dünyaya getirecek bir uzay aracına ihtiyaçları bulunduğunu belirtmişti.
↑ ↑ ↑
Kaynak : http://www.internethaber.com/esrarengiz-arac-dunyaya-indi-foto-galerisi-10645-p14.htm#ixzz173TVyQoz

↑ ↑ ↑
↑ ↑ ↑


--  -~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~ İnsanların değerlerini ölçmek için değerli olmak gerek.   Hz.Ali  oO-------------------------------------------------------------------Oo  http://orajpoyraz.blogspot.com/
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]