Son Dakika

[anadoluhaber] PKK-Fethullah Yakınlaşması // haz(R)eti haz®eti ® hazreti@gmail.com
 12 Aralık 2010 08:28PKK-Fethullahçılar Yakınlaşması

 

Şaşırmayınız, ben hiç şaşırmadım. Neden mi?

Geçen yıl Kandil’e giden gazeteciler bir TV kanalında görüntülü haber oldu. Gazeteci, başı açık PKK’lı kadına “Af çıkarsa başınızı örter misiniz?” diye sordu ki, “Böyle bir şey asla olamaz” diye cevap aldı.

Şaşırmıştım. Bir gazeteci halkın merak ettiği soruları sorar, bu gazeteci ise kalkmış neyi soruyordu. Buna bir nokta koymuştum. Zurnanın zırt dediği yer bu olmalıydı.

Demek ki, PKK’lı kızlar aftan önce başını örtmeliydi! Habur kapısına gelindiğinde öyle başı açık kamyon üstünde zafer işareti yapmamalıydı.

 

Bu konuda önce şu İmralı’dakiyle mutabakata varılmalıydı.

Geldik bugüne; AKP hükümeti resmen Apo ile görüşüyor ve görüşmelerden PKK-Fethullah yakınlaşması çıkıyor.

Merak ettim, Kandil’in müdavimi gazeteci Hasan Cemal bu konuda ne yazmış diye, girdim bilgi sunara, aradım. Milliyet’te 6 gün yazı yazmış, 4.günkü yazıda konuyu Fethullah’a getirmiş. Allah Allah! Kandil’de konuşulacak başka konu mu yoktu?

Gerçi hep aklımdaydı, Türkiye’ye şeriat gömleği biçen AKP, Kürtlere laik bir Kürdistan imar edecek değildi ya… Nurculara anıt müzeler açan bu hükümet.

“İleri demokrasi için Kürt açılımı” yapıyorlardı, elbette Fethullah’ın türbanlı Kürt müritleri eksik kalmamalıydı. Açılım olacaksa Kürt Şeriat Eyaleti için olmalıydı.

Ancak, daha önce Karayılan’ın Hasan Cemal’e verdiği cevap ne olacak? PKK Güneydoğu’da Fethullahçılığın panzehiridir demeye gelen sözleri var.

Varsayalım PKK bastırıldı, bitirildi. O zaman ne olur bölge biliyor musunuz, gericiliğin merkezi olur Güneydoğu”

Hasan Cemal bu sözü önemsemiş ki 4.yazısına özet başlık olarak koymuş:

Hasan Cemal, KANDİL NOTLARI (4)   Milliyet, 10.5.2009  

         Karayılan Fethullahçılarla ilgili soruya, ‘Fethullahçılar devlet sistemine yerleşmek istiyorlar. AKP ile bunun için yakınlaştılar. Güç kazandılar. Amerika’dan da destek alıyorlar. Fethullahçıları İslam dünyasına sürüyor Amerika’... ‘Biz de PKK’ya karşıyız; biz de devletçiyiz!’ diyerek devlete yerleşiyorlar. Güneydoğu’da varlar ama yoğun değiller. AKP içinden geliyorlar. Poliste, öğretmende yaygınlar. Dine sıcak bakan kesimlerde yaygınlar.  Varsayalım PKK bastırıldı, bitirildi. O zaman ne olur bölge biliyor musunuz, gericiliğin merkezi olur Güneydoğu’ diye yanıt veriyor.”

PKK ile Fethullah’ın yakınlaşması, Güneydoğu’da PKK’nın olan itibarını da bitirir. Hizbullah’ı kendilerine karşı kurulmuş dinci örgüt ilan etmişlerdi, bu nedir şimdi?

PKK’nın kuruluşu da, AKP’nin kuruluşu da, Fethullah’ın kuruluşu da aynı dış merkezdendir. Üçü de ABD şemsiyesi altında beslenmediler mi? Üçünün İmralı’da mutabakata varması normal.

“Alavera dalavera Kürt Memet nöbete”, bu söz İngilizlerden kalmadır. Bir atasözü de Bakü’de öğrendim; “İngiliz bayrağı gibi oyani buyani dönirsen”.

Bu güzelim topraklarda gözü olan batılı beyler bir yere kadar sana ağasın paşasın der. Daha uzun vadeli çıkarında halkın gericileştirilmesi vardır. Örneğin Diyarbakır bir gün,  “recm cezası verilen İslami şehir” olarak parlatılır, yıldız yapılırsa şaşırmayın. Çünkü Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’ı yıldız yapma sözünü vermiştir. İlk şeriat mahkemesini orda kurar,  çarşaflı-türbanlı, takunyalı-sarıklı bir şehir yapar.

İngilizce konuşmakta sakınca yoktur, hatta İngilizce “Where ever you Allah” şarkıları söylenmelidir! (Bu konuyu sonra ayrıca yazacağım)

Bilelim ki İngiliz tayfası bizi Türk-Kürt diye ayırmaz, hepimize birden Müslümanlar der. Van’da Ermeni çeteler 1915’de Kürtleri ve Türkleri öldürürken buna Ermeni-Müslüman savaşı demişlerdi. Bu topraklarda Türk’ün de Kürd’ün de kanı akıyorsa, Müslüman kanı akıyor diye sevinir onlar. Müslümanın Alevisini ayrıca hiç sevmezler. Kürtleri bir kere daha sevmezler, çünkü, 1071’de Ortodoks Ermenilerle birlikte Alparslan Han’ın komutasında Katolik Bizans ordusunu yendiler. Sonra, Ortodoks Ermenileri Doğu Anadolu’dan sürdüler, sırada Kürtlerin sürülmesi vardır! İngilizler öyledir, kuyruk acılarını hiç unutmazlar.

 Asıl bundan sonra akacak kanı hep birlikte düşünelim. Amerikan Füze Radarları Mardin’e ve Trabzon’a kuruluyor!  ABD işgal ordusu için Mardin-Of  Nato yolu yapılıyor.

PKK’nın Fethullahçılarla yakınlaşması da bu büyük planın bir parçasıdır, gerçeği görelim.

12.12.2010

Mahiye Morgül


haz®eti
http://www.hazreti.net/
Bir Delinin Düşünceleri--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]