18 Eylül 2010

[anadoluhaber] “Vatan Haini”

Siyaseti izliyorsunuzdur. Zaman zaman karşılıklı olarak çok ağır sözler sarfediyorlar. Örneğin birisi birisine "kafatasçı" dediğinde öteki onu "vatana ihanetle" suçluyor. Ancak burada bir incelik var: ırkçılık, kafatasçılık ya da faşistlik birer düşünce akımıdır. İğrenç şeylerdir ve İslam'a aykırıdırlar ama geçmişte bu ülkede gazetelerde "faşist İtalya'ya selamlar" diye manşetler atılmış. Ancak "vatan hainliği" suçtur ve ispata muhtaçdır.

Ben bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Diyelim ki bugün bu haberleri izleyen çocuklar yarın büyüdüler ve devlette iş başına geldiler. Eğer beğenmedikleri her görüşe öyle derlerse o zaman ispatlanmış vatan hainleri toplumda saygı görmeye başlamaz mı? Zaten herkes birbirine öyle söylüyor olursa sapla samanı kim ayıracak? Ve sadece "değişim" isteyen ve bunun için reform yapanların öyle damgalanmasını kim önleyecek? Bilirsiniz her değişim “sancılı” olur, birilerinin ayağına basılmasını gerektirir. Onlar da genelde eskl düzenin kaymağını yemiş olan “sesi çıkan” kimseler olurlar ki bu “kakofoni”de kimin doğruyu söylediğine karar verilmesi sorun olabilir. Demokrasinin kurumsallaştığı ülkelerde bu tip şeylere rastlanmaz. Oralarda da örneğin özelleştirmeler yapılır, terörle mücadele edilir ancak bu tip ifadelerden geri durulur.


Saygılarımla,

Görkem Ateş
--
http://www.gorkemates.com

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] IEM / EGM - 34 -3 - IEM * INP * TEM * KOM * IST 20 - 340625 -1009 - 130000018-1 /// 19 EYLUL 2010 TURKIYE GAZILER GUNU ULKEMİZ GAZILERINE KUTLU OLSUN

bir ulkenin varligi
canini ulkesi icin verecek
insanlarinin
kuvvet ve kudreti
ile olculur
tarih boyunca var olan
cumhurbaskanligi
forsunda yer alan
16 TURK bayragindan da gorulecegi uzere
TURK
ismi
dunya uzerinde silinmeyecek
sekilde
tarihe yazilmistir
bu dusunceler cercevesinde
tarihten gelen
sehit
savasta nurlanmis
gazi
savasta onurlanmis
insandir
sozunden hareketle
bu ulke icin
canini feda etmek uzere
gozunu vatanina kast edecek olanlara karsi
gogsunu siper edip
bu ugurda gazi olan
tum vatan evlatlarinin
19 EYLUL 2010 GAZILER GUNUNU
kutlar
yasamlari boyunca
TURK MILLETI
olarak
saglik ve esenlik dileklerimizle
onlarla beraber olacagimizi bir kez daha
teyit ederim


YETKIN TEKELIOGLU
  Jeoloji Muhendisi


17 Eylül 2010

[anadoluhaber] Fwd: İtlaf Edilmek İstenenlere İthaf Olunmuştur Mersin İçel Burak Canlı---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: SEVGİ YEŞİLMEN <sevgiyesilmen@gmail.com>
Tarih: 17 Eylül 2010 13:56
Konu: İtlaf Edilmek İstenenlere İthaf Olunmuştur Mersin İçel Burak Canlı
Kime:


İTLAF EDİLMEK İSTENENLERE İTHAF OLUNMUŞTUR

 

Yazmıştım. Bana sen ateşsin dediler. Kendini yakarsın. Ben ateşim dedim. Hemen koca ağızlarını açmaya kalkıyorlardı ki ben de evet belki düşerim dedim. Belki de sen söndürürsün. Ama düşmeyebilirim de dedim.

 

Ben ateş miyim? Kimisi için ateş kimisi için bir başka bir şey. Peki, neden beni düşürmek istesinler ki. Neden beni söndürmek istesinler. Kim? Veya kimler?

 

Geçmiş hayatımda şantajlara uğramış mıydım? Belki. Belki ufak tefek! Hatırlarda pek kalmıyor. Kalıyorsa da deşmenin pek bir anlamı bulunmamakta! Siyasi alanda ki ilk şantajı bana 29 Mart 2009 yerel seçimlerin de ki Belediye Başkan adaylığımda yapmışlardı.

 

Önemli bir rakip değildim. Ama yaptılar. Kim di? Hangi mesleğe mensuptu? Bunu buralarda dillendirmenin gereği bulunmamakta! Kişi kendisini iyi bilir. Ama ilk tehdidi o zamanlar yapmamışlardı.

 

Arabayı durdurdular. İçkiliydiler. Belleri kabarık. Ama deliydim. Ama aklı havada! Sizin anlayacağınız tam bir bela. Korkmadım değil. Çekinmediğimi de söyleyemem. Fakat ben buraya anamı babamı alarak gelmedim dedim. Ben yalnızca ben buradayım demiştim. Pamuk ipliğine benzer yaşam. Bir an da seni söndürebilirler. Bir an da işini halledebilirler.

 

Geçmiş zamanlarda da bıçaklanmış, dövülmüş hatta kaçırılıp arabadan dahi atılmış bulunmaktaydım. Bunlara karşın sönmedim. Eskiden de dikine giden yağmurda yürüyen bir tip oluvermiştim.  

 

Şimdilere geldiğimizde değişik şekil ve ebatlarda bir takım gözdağlarıyla karşılaşmak adeta olağan hale gelmiş bulunmaktadır. Mutlaka ki insanların bir takım yollarla kendilerini ispatlayabilme güdülerinin yanında da önemsenmek isteklerini inkâr etmemiz mümkün değildir.

 

Eğer kendinizi ateş olarak görmeye devam etmek isteğindeyseniz devam edin. Çünkü siz ateşsinizdir. Sizin ateşinizi söndürmeye yelteneceklerini zannetmeyin. Tamam. Çamur atmaya kalkışacaklardır. Tamam. Tehdit etmeye, gözdağı vermeye de kalkışacaklardır. Tamam. Ama bildiğiniz yolda devam edin.

 

Suikast gibi saldırılara maruz kalmanız ise bayağı düşük bir ihtimal olmakla birlikte bu dolanıp durduğunuz sınır hudutlarına bağlı olmaktadır. Devamlı sınır da bulunmak! Sınırı geçecekmiş gibi yapıp geçmemek. Ve sınır çocuğu olmak! Bu sefer de olmadık şekiller de karşınız da beliriverirler.

 

Göze alacaksınız. Göze alırken tek başınıza olduğunuzu kabullenecek ve kimseden yardım gelmeyeceği gerçeğiyle yaşayacaksınız. Onlar guruplar halinde dolaşırlar. Örgütlüdürler. Finans kaynakları bulunmaktadır. Ama bilin ki birin yanın da iki varsa iki olmadığı zaman da bir hiçtirler. Bu halde teker, teker hepsinden güçlü ve korkususunuz. Ve sizden korktukları için üzerinize gelmektedirler.

 

Bugünün çığırtkanlarının en önemli özelliği oldukları gibi görünmemelerindedir.                

Mersin İçel Burak Canlı


--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] Reyting için tecavüze övgü... Çocukların suçu ne?

Reyting için tecavüze övgü... Çocukların suçu ne?
Eylül ayının gelmesiyle birlikte yeni dizilerde ekranlarda boy göstermeye başladı. Televizyon kanalları dizilerinin daha çok izlenmesi için birbiriyle yarışırken, toplumsal değerler, aile yapısı yada çocukların ruh sağlığını ihmal edebiliyor. Bunun son örneği "Fatmagül'ün Suçu Ne?" isimli televizyon dizisinde yaşandı.


Televizyon kanalları rakiplerinden öne geçmek ve daha çok reyting almak için her yolu serbest olarak görürken bu konuda en büyük desteği ise yayın grubuna bağlı gazetelerden alıyor. Bugün Doğan grubunun üç gazetesinde de bir tecavüz haberi yayınlandı. Ancak bu kez haber 3. sayfa yerine 2. yada arka sayfalarda idi. Kullanılan üslupta 3. sayfadakilerden oldukça farklıydı. Ne tecavüz kötüleniyordu ne de bu eylemi yapanlar. Çünkü haber "Fatmagül'ün Suçu Ne?" isimli televizyon dizisinin reklamı için yapılmıştı.

Haberde kullanılan dil, tarz ve fotoğraflar, filmin 80'li yıllarda çekilen Hülya Avşar'lı sahneyle yapılan karşılaştırmalar dikkate alındığında tecavüzün insanlık dışı olduğuna dair bir izlenim edinmek mümkün değil. "Bütün Türkiye ekran başına kilitlendi" tarzında yapılan haberlerde kullanılan başlıklar da bunu gösteriyor: "İşte o sahne", "İnternette rekor kırdı", "Tecavüz ekrana kilitledi"... 4 zengin, sarhoş ve uyuşturucu kullanmış genç, pek çok hayali olan fakir bir kıza tecavüz ediyor ve bu haber "İşte o sahne" başlığıyla veriliyor. Üstelik "İşte Beren'li tecavüz sahnesi" ve "İşte Hülya'lı tecavüz sahnesi" diye karşılaştırma yapılarak okura alternatif bile sunuluyor.

REYTİNG İÇİN HER ŞEY SERBEST

Reyting, dolayısıyla daha çok reklam ve daha çok para için yapılan yayınlardaki dozajın nasıl kaçtığıyla ilgili tek örnek tecavüze övgü haberleri değil elbette. Birkaç yıl önce yayınlandığı günlerde tüm zamanların seyirci rekorunun kırıldığı belirtilen "Binbir Gece" isimli dizinin reklamında da benzer bir yöntem izlenmişti. Çocuğu hasta olan bir kadın çocuğunun tedavi masrafı için patronuyla bir geceliğine birlikte olup 150 bin dolar almıştı. Bu gazetelerde haber konusu edilmiş, ünlülere "siz olsanız ne yapardınız" sorusu sorulmuştu. Kimi olumlu kimi olumsuz cevaplar vermiş ve konunun günlerce kalması sağlanmıştı. Tabiî ki dizide reyting patlaması yapmıştı.

Aşk-ı Memnu isimli dizide amcasının eşiyle birlikte olan bir adama övgü dizilmiş ve yine bir çok ünlüye "Siz olsanız yengenizle birlikte olur muydunuz?" sorusu iletilmişti.

Başka dizilerde de başka skandallara imza atılmıştı. Bu haberler çocukların da ulaşabileceği gazetelerde yayınlanmış yine çocukların izlediği saatlerde televizyon ekranlarında gösterilmişti. Peki bunun topluma yansıması nasıl oluyor?

Sorunun cevabı için uzağa gitmeye gerek yok. Aynı gazetelerin üçüncü sayfalarındaki haberleri okumak yeterli: "...tecavüz edip öldürdü", "...yaşındaki çocuğa taciz", "....yengesiyle kaçtı". Ve daha onlarca benzer haber, hem de her gün...

--
http://www.gorkemates.com

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] İtlaf Edilmek İstenenlere İthaf Olunmuştur Mersin İçel Burak Canlı

İTLAF EDİLMEK İSTENENLERE İTHAF OLUNMUŞTUR

 

Yazmıştım. Bana sen ateşsin dediler. Kendini yakarsın. Ben ateşim dedim. Hemen koca ağızlarını açmaya kalkıyorlardı ki ben de evet belki düşerim dedim. Belki de sen söndürürsün. Ama düşmeyebilirim de dedim.

 

Ben ateş miyim? Kimisi için ateş kimisi için bir başka bir şey. Peki, neden beni düşürmek istesinler ki. Neden beni söndürmek istesinler. Kim? Veya kimler?

 

Geçmiş hayatımda şantajlara uğramış mıydım? Belki. Belki ufak tefek! Hatırlarda pek kalmıyor. Kalıyorsa da deşmenin pek bir anlamı bulunmamakta! Siyasi alanda ki ilk şantajı bana 29 Mart 2009 yerel seçimlerin de ki Belediye Başkan adaylığımda yapmışlardı.

 

Önemli bir rakip değildim. Ama yaptılar. Kim di? Hangi mesleğe mensuptu? Bunu buralarda dillendirmenin gereği bulunmamakta! Kişi kendisini iyi bilir. Ama ilk tehdidi o zamanlar yapmamışlardı.

 

Arabayı durdurdular. İçkiliydiler. Belleri kabarık. Ama deliydim. Ama aklı havada! Sizin anlayacağınız tam bir bela. Korkmadım değil. Çekinmediğimi de söyleyemem. Fakat ben buraya anamı babamı alarak gelmedim dedim. Ben yalnızca ben buradayım demiştim. Pamuk ipliğine benzer yaşam. Bir an da seni söndürebilirler. Bir an da işini halledebilirler.

 

Geçmiş zamanlarda da bıçaklanmış, dövülmüş hatta kaçırılıp arabadan dahi atılmış bulunmaktaydım. Bunlara karşın sönmedim. Eskiden de dikine giden yağmurda yürüyen bir tip oluvermiştim.  

 

Şimdilere geldiğimizde değişik şekil ve ebatlarda bir takım gözdağlarıyla karşılaşmak adeta olağan hale gelmiş bulunmaktadır. Mutlaka ki insanların bir takım yollarla kendilerini ispatlayabilme güdülerinin yanında da önemsenmek isteklerini inkâr etmemiz mümkün değildir.

 

Eğer kendinizi ateş olarak görmeye devam etmek isteğindeyseniz devam edin. Çünkü siz ateşsinizdir. Sizin ateşinizi söndürmeye yelteneceklerini zannetmeyin. Tamam. Çamur atmaya kalkışacaklardır. Tamam. Tehdit etmeye, gözdağı vermeye de kalkışacaklardır. Tamam. Ama bildiğiniz yolda devam edin.

 

Suikast gibi saldırılara maruz kalmanız ise bayağı düşük bir ihtimal olmakla birlikte bu dolanıp durduğunuz sınır hudutlarına bağlı olmaktadır. Devamlı sınır da bulunmak! Sınırı geçecekmiş gibi yapıp geçmemek. Ve sınır çocuğu olmak! Bu sefer de olmadık şekiller de karşınız da beliriverirler.

 

Göze alacaksınız. Göze alırken tek başınıza olduğunuzu kabullenecek ve kimseden yardım gelmeyeceği gerçeğiyle yaşayacaksınız. Onlar guruplar halinde dolaşırlar. Örgütlüdürler. Finans kaynakları bulunmaktadır. Ama bilin ki birin yanın da iki varsa iki olmadığı zaman da bir hiçtirler. Bu halde teker, teker hepsinden güçlü ve korkususunuz. Ve sizden korktukları için üzerinize gelmektedirler.

 

Bugünün çığırtkanlarının en önemli özelliği oldukları gibi görünmemelerindedir.                

Mersin İçel Burak Canlı

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] DÜNYANIN EN BÜYÜK ADALET SARAYI

 
DÜNYANIN EN BÜYÜK ADALET SARAYI
 

İstanbul’umuzun Kartal ilçesinde yapımı devam eden Dünyanın En Büyük Adalet Sarayı hakkında bir şeyler yazma lüzumu duydum. Buyurun okuyun efendim!..

Aziz dostlar; inanın ne kadar övünsek, gururlansak azdır. Avrupa’da değil, Asya’da Amerika’da değil tüm dünyadaki en büyük adalet sarayı!..

 

Affedersiniz dünyanın en büyük adalet sarayının adına yakışır anılması ve yazılması lazım değimli; büyük harflerle mesela ADALET SARAYI!..

 

Evet, belki de suç oranlarının bizden çok olduğunu düşündüğümüz......................

 

makalenin devamını okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 

 

 

http://www.ilcemhaber.net/index.php?option=com_content&view=article&id=131:duenyanin-en-bueyuek-adalet-sarayi&catid=22:hueseyin-due&Itemid=16

 

 

 

Hüseyin Düş

İLÇEM GAZETESİ

[anadoluhaber] Güneydoğu/Kürt Sorunu Nasıl Çözülür? Benden Özgün ve Yenilikçi Yaklaşım

Güneydoğu/Kürt Sorunu Nasıl Çözülür? Benden Özgün ve Yenilikçi Yaklaşım

Okumuşsunuzdur, PKK 1979 yılında kuruluyor. Henüz eylem yapmamış ve kan dökmemiş olmasına rağmen darbe sonrası Diyarbakır Cezaevinde bazı yanlışlar yapılıyor. Gerçi aynı yanlışlar Mamak'ta da yapılmış ancak Güneydoğu'daki nüfusun kışkırtılmaya daha yatkın olması, feodal yapı (1970'lerde çekilmiş bölgede geçen filmleri hatırlayın--hatta mesela Kemal Sunal'ın filmlerini), dış güçlerin de desteğiyle 1984'te ilk eylem yapılıyor. Dış güçler demişken bir parantez açmak istiyorum. Esasında dünyada hemen her ülkenin hatta dünyada birey olarak insanların çoğunun düşmanı vardır. Yapılan bir araştırmaya göre her bir ABD vatandaşının ortalama yaklaşık 2,3 düşmanı varmış. Ülkeler bazen birbirlerine karşı direkt saldırırlar bazen de -özellikle 2. Dünya Savaşı sonrası bunun çok yıkıcı olduğunu gördüklerinden- terörü kullanırlar (maalesef). Geçen gün TV'de bir Profesör aynen şunu dedi: Siz bugün İngiltere'nin neden ABD ile aynı dış politikayı izlediğini sanıyorsunuz? Eğer bu konuma oturmasalardı Kuzey İrlanda'da IRA'ya yapılan ABD'li Katolik İrlandalıların yardımına dur denmeyecekti ve barış asla olmayacaktı!

Her neyse benim özgün önerime gelirsek, bilmiyorum hiç bir kaza geçirdiniz mi? Mesela kendi kusuru olmadığı halde ölen ya da yaralanan bir yakınınız öldü mü? Benim eniştem bu şekilde vefat etti. Eşi mahkemeye gitti. Dava uzun sürdü falan demeyeceğim, onu zaten tahmin etmişsinizdir. Ancak Türk Hukukunda, kanunların Fransa, Almanya, İtalya ve İsviçre'den çevrildiği yıllarda o ülkelerde hüküm süren anlayışın bir kalıntısı olarak şöyle bir anlayış var: Tazminatla zengin olunmaz! Duymuşsunuzdur belki. O yüzden adamı öldürseniz sanıyorum bugünkü kurla yaklaşık 30.000TL gibi bir tazminat ödüyorsunuz. İslam hukukunda bu 100 devedir. 100 deve bugünkü rayiçle yaklaşık 250.000-300.000TL yapar. Batı'daki tazminatları da duymuşsunuzdur. Mesela AİHM Hrant Dink için 133.000Euro tazminata hükmetmiş. Bu da yaklaşık 250.000TL eder--aklın yolu bir ne de olsa! Yani biz hukuku almışız (diyelim ki Windows 95'i) ama yıllar yıllar geçiş bir türlü -genelde İngilizce kelime kullanmayı sevmiyorum ama- "upgrade" etmemişiz. Windows 7 çıkmış (hukuk gelişmiş dünyada), ekonomi büyümüş (64-bit bilgisayarlar çıkmış, işlemci hızı 40MHz'den 3GHz'e (3000MHz'e) çıkmış biz hala Windows 95 kullanıyoruz! Şimdi sizin de bir yakınınızı öldürseler, belki katili yakalayacaklar ve hapse atacaklar, doğru, ancak eşi çocukları maddi sıkıntı çekecek. Bu Haktan reva mı?

Peki neden kimse buna bir dur demiyor? Sanıyorum bunun nedeni Türkiye'de her yıl hatta her Allah'ın günü ihmal yüzünden meydana gelen iş kazaları. Eğer adam öldürmeye 300.000TL tazminat ödenirse o zaman mantıken işçinin kolunu koparmaya, sakat bırakmaya 80.000TL gibi bir rakam verilmesi gerekecek. Ben buradan iş dünyasına sesleniyorum. Belki siz bu sistem düzelse birinci yıl ihmalleri engelleyemeyeceksiniz ve bir kaç yüz bin TL tazminat ödeyeceksiniz, doğru. Ama hem bu sizi disipline edecek ve sonraki yıllarda ihmallere karşı teknik ve idari önlemler alacaksınız ve kul hakkından kurtulacaksınız, hem işçileriniz işlerine daha sıkı bağlanacak ve de verim artacak, hem de yabancı yatırımcıların ilgisi artacak.

Ayrıca turizm geliri de artacak. Neden mi? Çünkü Avrupa'da ve özellikle ABD'de milyonlarca insan üçüncü dünya ülkelerine seyahat etmekten geri duruyormuş bunu biliyor musunuz? "Asla Brezilya'ya, Türkiye'ye, Karayiplere gitmeyin!" diye yazılar yazıyorlar. Sadece ABD, AB, Japonya'ya gidilmeliymiş. Çünkü 3. dünya ülkelerinde başınıza bir iş gelse, öldürülseniz, sakat kalsanız aileniz hak ettiğiniz tazminatı alamaz, mağdur olursunuz diyerek propaganda yapıyorlar. O yüzden Türkiye'ye dünyanın en az para harcayan turistleri geliyor. Başka bir yere, mesela Fransa'ya, İspanya'ya gidemeyen ve ülkesinde de "çalışmaktan ölecek gibi olan", bunalan, riski alıp geliyor. Siz istediğiniz kadar lüks otel yapın bu sorunu bu şekilde çözemezsiniz.

Şimdi gelelim Kürt sorununa... Bilmiyorum biliyor musunuz, devletimiz 30 yılda 20.000 teröristi etkisiz hale getirmek için 300 milyar dolar harcamış. Bu terörist başına 15.000.000 ABD doları ediyor. İkinci bilgi: devlet her yıl 1000 faili meçhul cinayeti bölgede "engelleyemiyor" ve de çözemiyor. Benim önerim: Devlet bu 1000 aileye her birine 300.000TL tazminatı ödesin. Bu senede 300 milyon dolar yapar. Bu büyük bir "adalet duygusu" doğurur. Zaten o 1000 kişiden %2'sinin kardeşi veya çocuğu dağa çıkmaktan alıkonsa yeter. Zaten 20 kişiyi devlet ele geçirmek için -kişi başı 15 milyondan- o kadar harcayacak. Ayrıca bu 300 milyon rakamı ödenirse Ankara'da, İstanbul'da bazıları rahatsız olurlar. Bu kadar para ödeyeceğimize "yapmayalım, yaptırmayalım" derler. Bu durumda da bu para bir kaç yıl sonra yıllık 30-40 milyon TL'ye düşer.

Lütfen eğer bu öneriyi faydalı ve de vatansever bulduysanız, bütün akraba ve arkadaşlarınıza iletin.

Saygılarımla,

Görkem Ateş
--
http://www.gorkemates.com

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] Haset Etmek

Haset dini bir terimdir. Bende yok başkasında da olmasın demektir. Büyük günahdır çünkü toplumu yer bitirir. İnsan sürekli kendini başkalarıyla kıyaslar ve bunu yanlış bir şekilde yapar. Sürekli başkalarına çelme takmaya çalışır, onları kıskanır. Ama kendi de hiç mutlu olmaz, çünkü karşısına kendinden üstün birileri mutlaka çıkar. Daha zengin, başarılı, akıllı vs. Bu da insanın mutsuzluğuna sebep olur. Ayrıca herkes "meyve veren ağaçları taşladığından" ekonominin verimi düşer. İnsanlar çalışma azimlerini, başarma gayelerini kaybederler.

Bunun yerine tavsiye edilen "imrenme"dir. Bu "başkasında var, bende de olsun" demektir. İnsanın kendisini daha çok çalışmaya, üretmeye, kazanmaya teşvik eder. Bu gelişimi doğurur.

Ülkemizde bazı kesimler 1 Mayıs'larda olsun, diğer fırsat bulduklarında özellikle banka şubelerine saldırırlar, herhalde bunu izlemişsinizdir. Onları kendi yoksulluklarının sebebi olarak görürler. Evet bankalar faizle para satarlar. Ancak bunun Kuran'da geçen "riba" olmadığını söyleyenler var. Zira eski zamanda para altındanmış, değer kaybı düşükmüş. Ancak günümüzde kağıt para kullanılıyor, fiyatlarda artış oluyor. Buna dayanarak bazı alimler örneğin konut kredilerine eğer kira kadar taksitle ödenebilecekse cevaz veriyorlar.

Ancak mesele sadece banka meselesi değil. Biliyor musunuz 12 Eylül öncesinde bazı insanlar Boğaz'daki yalıların bahçelerine girip inceleme yapıyorlarmış. Ev sahipleri sorunca demişler ki "burada bugüne kadar siz oturdunuz, devrimden sonra biz oturacağız, el koyacağız"! Boğaz'da belki bir kaç yüz belki de bin yalı vardır. Hadi el koydular diyelim, neden bazı kişiler birer tane kapacak da diğer devrimciler mahrum kalacak? Bunun kıstası nedir? İlk gelen? En fazla militanlık yapıp "politburo"ya giren?

Bence bu işin çözümü serbest rekabeti yoketmek değil, sağlamaktır. Eğer insanlar çalışanın, fikir üretenin kazandığı bir ortam bulurlarsa bu tip zararlı fikirlere kapılmazlar. Ne var ki ülkemizde pek çok sektörde tekelleşme var. Örneğin Türk Telekom'un devlet tekeli benim de içinde bulunduğum yazılım sektörüne inanılmaz zarar vermiştir. Bu mesele yalnız 65 yaşındaki teyzelerin telefon faturasının yarıya düşürülmesi meselesi değildir. İnternet'in Türkiye'de geç kabul görmesinin sebebi budur. Şimdi bazıları diyebilir ki çoğu site 2005 yılındaki telekom özelleşmesinden önce de faaliyetteydi. Doğru, ama çoğunun sunucuları yurtdışındaydı. Ayrıca içerikleri de artan bantgenişliğine bağlı olarak gelişmiştir. Örneğin 5 yıl önce İnternetten kaçırdığınız favori dizinizi seyredemezdiniz. Yani nicelikten ziyade nitelik ile ilgili bir konudur bu. Uzmanların görüşü daha önce dinlenseydi çok iyi olurdu. Yalnız hangi uzmanlar? Türkiye'de Bilgisayar Mühendislerinin bir odası yok, Elektrik Mühendisleri Odası var. Oradaki yöneticiler yıllarca ısrarla ve inatla özelleşmeye karşı çıktılar. Devleti ve medyayı etkileyerek bu konuda çeşitli dava ve kamuoyu oluşturma çabalarıyla tıkanıklık yarattılar. Bence bir kimse,

- önce insandır
- sonra bir inancı vardır
- sonra bir vatandaşlığı, ülkesi vardır
- sonra bir mesleği vardır
- ancak sonra bir siyasi görüşü vardır

Ancak bazılarının sıralamasında siyasi görüş meslekten önce geldiği için okulda kendilerine öğretilen boolean ve bulanık mantık gibi kuralları özümseyemiyorlar. Hal böyleyken hem savları bilim dışı oluyor hem de mesleki başarıları düşüyor. Mesela diyelim ki bugün telekom devlet malı olsaydı, gene yabancı firmaların ürettiği ekipman kullanılmayacak mıydı? Siz sanıyor musunuz ki bir yönlendirici, içindeki gizli bir kod sayesinde içerisinden geçen verinin kopyasını yurtdışındaki bir IP'ye gönderse, 300 küsur GIGA bitlik bir Türkiye yurtdışı bağlantısında farkına varılabilir! Bilmiyorum hiç protokol analizi yapan yazılımlar gördünüz mü, bunların kurulması, işletilmesi hele ki şifreleme gibi konuları da hesaba katarsak ne kadar zor. İşte Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Hindistan'ın Blackberry'ye tahammül edememesinin nedeni bu. Çünkü yalnızca iletiler şifrelenmiyor, aynı zamanda da hepsi, isterseniz komşunuzla yazışın, Kanada ve İngiltere üzerinden yollanıyor, oralarda kayıt altına alınıyor.

Baktığınızda bu şifrelerin çözümü için değişik yöntemler kullanılıyor deniliyor. Ama en etkin olan, üretici firmayı bütün konuşmaları çözen ana anahtarı hükümetlerle paylaşmaya ikna etmek. Bundan beş yıl önce Skype görüşmelerinin hepsi Avrupa'da çözülüyor ve kaydediliyordu. Ta o zaman bir yabancı meslektaş arkadaşım ihaleyi aldı ve kodu yazdı. Bana Windows 2003 kullanmaları biraz tuhaf gelmişti o zaman o bunun Linux'a göre %26 daha hızlı paket okuduğunu (kokladığını) söyledi. Ayrıca hiç aklıma gelmezdi ama "madem ki her görüşme bir kere yazılacak ve ayda yılda bir okunacak, o zaman direkt NTFS'e dosya olarak yazalım" demişler, milyonlarca doları Oracle'a veritabanına vermemişler. Bedava veritabanı dahi kullanmamışlar performansı yüksek olsun diye!

Her neyse sanırım telekom'un sadece devlet malı olarak tutarak stratejik önemini koruyamayacağımızı anlatabilmişimdir. Eğer gerçekten konuşmalar dinlenemesin deniliyorsa, telekom özel olur, o ortamda teknokentlerde firmalar İnternet'te iş yapmaya başlarlar, üst bilgi (know-how) birikir. Sonra bu firmalar kırılamaz bir algoritma bulurlar ve önemli görüşme yapacaklar bunu kullanan yazılımlar kullanırlar. Şimdi Aselsan'ın bu tip cihazları çoktan devlet görevlilerine verdiğini söylüyorlar. Ancak bu cihazlarda nasıl bir algoritma kullanıldığı muamma. ABD Savunma Bakanlığı 2000 yılında Belçika'lı iki matematikçinin bulduğu AES alkgoritmasının patentini satın aldı ve algoritmayı dünyaya açtı. Bugün Winzip dahi bunu bedava kullanıyor. Hem algoritmanın tüm zayıf yönlerini bildikleri için Winzip ile yapılan şifrelemeleri kırabiliyorlar hem de dünya algoritmayı gördüğü için, kendileri dışındaki biri kırsaydı duyacaklardı. Bu konularda büyük bir rekabet var. Mesela GSM, SSLv2 hep kırılmış algortimalardır. Bir algoritmayı eğer beyaz şapkalı (bulduklarını açıklayan) hacker'lar kıramazsa siyah şapkalılar da (kötü niyetliler) de büyük ihtimal kıramaz. Ayrıca bilmeyenler için yazayım bu algoritmaları görmek onları kırmanızı sağlamıyor, anahtarlar sürekli değişiyor. İşte bu durumda Aselsan'ın yaptığı bana çok doğru gelmiyor. Bence kaynak kodu dahi açmalılar. Hatta Pitbull diye bir firewall (güvenlik duvarı) yazılımı kendine kırılamaz diyordu. Bir ödül koydular 80.000 dolar veririz dediler ve birisi parayı aldı. Ben Aselsan'dakilerin yerinde olsam sadece teknolojiyi değil, bu hem test hem de pazarlama taktiklerini de düşünürüm. Devlet bugün Sanayi Bakanlığı aracılığıyla proje getiren girişimcilere 100.000TL hibe veriyor. Devlet bu şekilde 10.000.000TL dağıtabiliyorsa isterse Marslı olsun kendi algoritmasının sağlamlığını test edecek birine de versin parayı. İnanın bu devletin çok parası var ama öncelikleri yanlış.

Neyse bu sabah canım yazı yazmak istedi, ben de daldan dala atladım.

Saygılarımla,

Görkem Ateş
http://www.gorkemates.com

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] Bill Gates, Gülen'in İslamcı Hareketini Fonluyor

Bu yazının alındığı sitenin adının Türkçe'si "son haçlı seferi"! Eminim içinizde yazının dengeli hatta mantıklı olduğunu düşünenleriniz olacaktır. Ama bir de aşağıdaki linkten İngilizce bilenleriniz sıradan -yani lafı evirip çevirmeyi, bilinç altına mesaj vermeyi bilmeyen- okuyucuların yorumlarını okuyun. Öğrencilerin Türkçe şarkı öğrenmesine hatta İstanbul'a geziyle gitmelerine bile kin kusuyorlar. Çocuğumu yabancı bir kültür ele geçiriyor diyorlar. Şimdi bir de bizdeki özel okullara bakın. Birisi çıksa "ya bu çocuklar neden İngilizce, Fransızca şarkılar söylüyor?" dese ona ne derler? Hangi kültür daha hoş görülü bu konuda?

Saygılarımla,

Görkem Ateş

Microsoft'un kurucularından Bill Gates'in bugünlerde "Okyanus Ötesi" ile tanımlanan Fethullah Gülen hareketini 2007 yılından bu yana fonlandığı açıklandı.


Türk Bilişim - internet sektörü olarak Bill Gates'in bizi fonlamasını ne kadar isteriz ama anlaşılan Gates kendisine daha çok yarar getirecek başka bir kaynağı fonluyor.

Başlığa bakınca şaşırdığınızı biliyoruz. Ama bu başlığı seçen biz değiliz. The Last Crusaders (yani Son Haçlı) ismini taşıyan[1] sitedeki habere bakarsaniz, Gülen kendisine şu anda dünyanın en zengin 3cü insanı olan Bill Gates'i arkadaş ve fayda sağlayıcı olarak bulmuş.

Haberde, 2007 yılında Teksas Lise Projesi için bir Gülen şirketi olan Cosmos vakfına, Gates Vakfı'dan 10,55 Milyon $ verildiği belirtiliyor. 

Haber ABD'de Fethullah Gülen grubuna ait 85 medrese olduğu, bu okullarda Türk Kültürü, dili ve dininin öğretildiği belirtiliyor. Medreselerin sponsorlarının Türk dili toplulukları, Türk dans grupları ve İstanbul'a yıllık seyahatler olduğu not ediliyor.

Haberde yazdıkları aktarılan Rachel Sharon-Krespin, 8-12 sınıflar arasındaki gençlerin Işıkevleri ile Türk devletindeki hukuki, politik ve eğitim pozisyonları için yetiştirildiklerini aktarıyor ve bu sözler Gülen'in sağ kolu olduğu belirtilen Nurettin Veren'in "bu okullar, mağaza vitrinleri gibidirler. Yerleştirmek ve İslamlaştırmak bu sınıflardan yönlendirilir" sözleri de bu yorumu destekliyor. 

Haberde, biraz da CIA'den 25 milyar $'a teşekkürler deniliyor. Bu parayla Türkiye'de Gülen yönetimindeki AK parti kanalıyla laik devletin dönüşüme sokulduğu belirtiliyor. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın aynı disiplinden geldiği açıklanıyor. Türkiye'nin 350 kişiye bir cami anlamına gelen 85.000 aktif cami ve binlerce islam okulu ve 90.000 imamı olduğu belirtiliyor.

AB üyelik başvurusu ve ABD'ye rağmen, yönünü Rusya ve İran'a döndürdüğü iddia ediliyor. Hamas, Hizbullah, Suriye ile arkadaş olduğu, Yahudi karşıtı, Amerika karşıtı, Hristiyan karşıtı haline geldiği belirtiliyor.

Haberi ingilizce aslından aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Bu konuya dikkatimizi çeken Sn.Bilge'ye teşekkürler.

http://thelastcrusade.org/2010/05/24/bill-gates-funds-gulen-islamist-movement/
--
http://www.gorkemates.com

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

16 Eylül 2010

[anadoluhaber] İnsan Değil Bunlar // Rifat SERDAROĞLU
Rifat Serdaroglu rifatserdaroglu@gmail.com

Rifat SERDAROĞLU - İzmir - 16 Eylül 2010 Perşembe


İnsan değil bunlar!


İnsan değil bunlar!
İnsanlık tarihi boyunca, yaşanmış olaylardan edinilen deneyimlere göre kural haline gelmiş davranış biçimleri vardır.
Örneğin; Savaş zamanında bile hastanelere, okullara saldırılmaz, ateş açılmaz. PKK terör örgütünün katilleri, Güneydoğu bölgemizdeki YİBO’lara (Yatılı Bölge Okulları) saldırdılar. Çocuklarımızı yaraladılar, binaları yaktılar,yıktılar. Amaçları bölgede çocukları kullanıp, eğitimi engellemek. Zaten yıllardır, T.C Devletinin bölgeye hizmet
LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] Askerlik borçlanması için yüzde kaç vergi iadesi alabilirsiniz?

Değerli www.emeklilikhaber.com üyeleri;
 
Askerlik borçlanması için vergi iadesi alabildiğinizi biliyor muydunuz?
 
 
 
 
--
 
www.emeklilikhaber.com tanıtım ve tavsiye mesajı:
 
Değerli arkadaşım;
 
Bu e-postayı size faydalı bir siteyi duyurmak için gönderiyorum.
 
Sigortalı çalışıyorsanız  yeni SGK haberlerini günlük olarak yayınlayan bir site var.
 
Düzenli olarak önemli gelişmeleri takip edebilirsiniz.
 
Ayrıca İş arkadaşlarınızın ve tanıdıklarınızın önemli SGK gelişmelerinden
haberdar olmalarını istiyorsanız onlara bu siteyi tavsiye ediniz.
 
Ziyaret İçin Tıkla www.emeklilikhaber.com
 
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Mail Grubuna Üye Olmak için
 
emeklilikhaber+subscribe@googlegroups.com adresine boş bir mesaj atın.
 
Önemli SGK gelişmelerinden haberiniz olsun.
  
Siteyi tavsiye etmek için bu e-maili olduğu gibi arkadaşlarınıza FW edebilirsiniz.
 
 
 Linkler çalışmazsa tıklayın http://emekliliktakibi.blogcu.com/archive/2010/9 
 

Ali ÖZTÜRK Ekonomist SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınızı Yanıtlıyor 

 Linkler çalışmazsa tıklayın www.aliozturkekonomist.blogspot.com


Ali ÖZTÜRK Ekonomist

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI

• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti •

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuru ve Hesaplamalarınız • Hizmetimiz Ücretlidir

Emeklilik Sorularınız İçin: emeklilikuzman@gmail.com

 

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] 威派VPN

威派VPN
http://www.hi-vpn.com

專營:VPN,代理服務器,虛擬私人網路

!! 產品特點!!
連線速度快~
連線品質穩定~
訪問大中華地區網頁首選工具~
國際貿易公司的最佳賺錢好幫手~

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...

Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com

Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

15 Eylül 2010

[anadoluhaber] Tayyip Erdoğan nasıl üst üste 7 seçimden galip çıkıyor işte sırrı

Tayyip Erdoğan nasıl üst üste 7 seçimden galip çıkıyor işte sırrı

http://www.renklihaber.net/news.php?id=5066

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...

Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com

Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] ÇOK UYGUN FİYATA BMW 1100 GS KIRMIZI RENKTE FOTOĞRAFTA GÖRÜLEN MOTOR SATILIKTIR...

BMW 1100 GS 1994 ENDURU MODEL KIRMIZI RENK,

SERVİS BAKIMLI, TEMİZ.

AKÜ, LASTİKLER VE BALATALARI YENİ.

ÜÇ AYRI ÇANTA MEVCUT.

ÜST ÇANTA 60 LİTRELİK. YAN ÇANTALAR 60 LİTRELİK KİVİ MARKA.

MOTORUN ESKİ YENİ FOTOĞRAFLARINI KOYDUM.

ÜZERİNDEKİ DÖŞEME RENGİ SARI SİYAHTIR.

BU SON HALİ.

ÇANTALAR AYNI. KIRMIZI SİYAH.

BMW 1100 GS 1994 ENDURU MODEL KIRMIZI RENK, SERVİS BAKIMLI, TEMİZ. AKÜ, LASTİKLER YENİ.

SAHİBİNDEN SATILIK. 8.000 TL

MOTOR MERSİN'DE

TEL: 0 538 601 78 08 - BATUHAN SEZER

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] BMW 1100 GS ENDURU MODEL KIRMIZI RENK MOTORU SATIYORUM... FİYATINI AŞAĞI ÇEKTİK...

BMW 1100 GS 1994 ENDURU MODEL KIRMIZI RENK,

SERVİS BAKIMLI, TEMİZ.

AKÜ, LASTİKLER VE BALATALARI YENİ.

ÜÇ AYRI ÇANTA MEVCUT.

ÜST ÇANTA 60 LİTRELİK. YAN ÇANTALAR 60 LİTRELİK KİVİ MARKA.

MOTORUN ESKİ YENİ FOTOĞRAFLARINI KOYDUM.

ÜZERİNDEKİ DÖŞEME RENGİ SARI SİYAHTIR.

BU SON HALİ.

ÇANTALAR AYNI. KIRMIZI SİYAH.

BMW 1100 GS 1994 ENDURU MODEL KIRMIZI RENK, SERVİS BAKIMLI, TEMİZ. AKÜ, LASTİKLER YENİ.

SAHİBİNDEN SATILIK. 8.000 TL

MOTOR MERSİN'DE

TEL: 0 538 601 78 08 - BATUHAN SEZER

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] BASIN ELİYLE OPERASYON!..

 BASIN ELİYLE OPERASYON!..

 

Türkiye geleceği için hayati  önem taşıyan bir referandumu geride bıraktı.

Bu süreç içinde siyasetçiler tarafından ne söylenmesi gerekiyorsa onlar söylendi.

Kimsenin bundan sonra ortaya çıkıp “bilmiyordum,duymamıştım,kimse söylememişti” ve benzerleri gibi mazeretlere sığınma hakkı kalmadı.

Evet ya da hayır diyen her siyasi yapı, yürüttüğü kampanya itibarı ile çok başarılıdır.

Önemli olan balık gibi oltanın ucundaki yeme kanıp zokayı yutmamaktır.Eğer balık misali hareket ederseniz iğnenin ucundaki yemi yutmaya hep devam edersiniz.Boşuna dememişler “balık hafızalı” diye.Ben Türk Milletinin çoğunluğunu yaptıkları tercihe saygı duysam da devamlı oltaya gelen bir  balık gibi görüyorum.

Çünkü işsizlik,yolsuzluk,hukuksuzluk,terör ve bölünme tehlikesi ile benzeri sorunlar o kadar artmıştır ki;buna rağmen 8 yıldır işbaşında olan iktidarın peşine takılmak ancak başka nedenlerle izah edilebilir.

Esas üzücü olan,Türk Milletinin inanç,ruh ve temel fikirler bağlamında kolay kolay düzelemeyecek bölünmelere götürülmüş olmasıdır.

Yakın geçmişe dönüp baktığınızda Türk Milletinin; etnik,inanç,mezhep, gibi asla gündemde tutulmaması ve kaşınmaması gereken hususlarla sarsıldığını ve yıpratıldığını görüyoruz.

İktidarda kalmak için cepheleşmelerin yaratıldığı ve yandaş olmayanların üzerinde baskının kurulduğu bir dönemi yaşıyoruz.

Demokratik özgürlükten ve hukukun üstünlüğünden dem vururken buna karşılık her türlü hukuksuzluğun yaşandığı bir ülke haline geliyoruz.

Bu tabloda ABD ve AB başta olmak üzere tüm küresel güçlerin büyük  payı vardır.Birileri bu tabloyu ifşa etmektedir ve bu ifşacılar bu güçlerin operasyonuna maruz kalmaktadır.

Eğer bahsettiğimiz operasyonlar olmasa Müslüman Türk Milleti başına gelecekler karşısında bu kadar sessiz kalmaz ve kendisini sıkıntılardan arındırmak için tedbirler alırdı.

Bu nedenle ,Türkiye’de küresel güçlerin operasyonlarına karşı direnenler tasfiye edilmeye çalışılmaktadır.Referandum süreci bize bunu göstermiştir.

Küresel güçler ve küresel güçlerin ülkemizdeki temsilcileri;referandum sonucunda istediklerini elde etmelerine rağmen hız kesmemiştir.

Anlaşılan o ki; sırada küresel güçlere karşı yüksek sesle direnen MHP ve lideri Devlet Bahçeli vardır. Türkiye ve Türk Milleti üzerine emelleri olanlar, önlerinde engel olarak gördükleri Bahçeli ve MHP’den büyük rahatsızlık duymaktadır.

Devlet Bahçeli ve MHP,satılmış basın eliyle yerden yere vurulmaktadır.Aslında sormak gerekir: MHP onların dediği gibi bir güç kaybına uğramışsa o zaman MHP’yi konuşmaya ne gerek vardır?

Burada basın satılmış derken bunu mecazi anlamda kullanmıyorum.Gerçekten son sekiz yıla baktığımızda basının satış yoluyla el değiştirdiğini ve yeni medya patronlarının ortaya çıktığını görüyoruz.Bunlara işini medya üzerinden halletmeye çalışan eski sermayedarların medyasını da ekleyelim.İşte şimdi bu satılmış ve her iktidara teşne olan malum basın eliyle, küresel güçlerin hoşuna gitmeyen ve bu politikalarından taviz vermeyen, Bahçeli ve MHP aleyhine bir operasyon yürütülüyor.

Bahçeli ve MHP’nin;siz hoşunuza gitsin diye konuşacak ve politika izleyecek hali yok.Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz ama söylediklerini dikkate almak zorundasınız.Ayrıca insan fıtratında kendisine kolayca fayda sağlamayan doğrulardan uzak durma eğilimi vardır.Milli olmakta böyle bir şeydir.

Dikkat çeken en önemli nokta,Bahçeli ile MHP’nin, Okyanus ötesinde selam söyleyecek ve teşekkür edecek dostları olmayışıdır.Zaten milli olanların dostu hiçbir zaman olmaz.Onların kıymeti ancak bağrından çıktıkları millet tarafından takdir edilir.Buna göre Bahçeli ve MHP’de Türk Milletinden başka bir dost arayışı içinde değildir.

Türk Milleti onca yaşanana rağmen halen uyanamıyorsa kabahat bizlerdedir.O nedenle; ülkenin yaşadıklarından bahsedecek değilim.Ancak bu milletin öz evlatlarının küresel güçlerin emriyle ve satılmış basının eliyle bir operasyona uğramasına gönlüm hiç razı gelmiyor .

Gazeteleri okuduğumda ve televizyonlarda MHP ve ülkücüler hakkında yapılan programları izlediğimde,MHP ve Devlet Bahçeli’ye haksızlık yapıldığını görüyorum.MHP’nin çalışmalarına göz atmak zahmetinde bulunmayanlar,MHP’nin ekonomik,sosyal ve dış politika anlayışını nereden bilecekler.Onlar sadece kendilerine emir veren küresel efendilerinin emriyle tasfiye operasyonu yapmaya çalışıyor.Ancak bu o kadar sırıtıyorki…

Onun için Türk Milleti adına direnen son kale olan MHP ve lideri Türkmen beyi Devlet Bahçeli için sizleri uyanık olmaya çağırıyorum.Çünkü onların teşekkür edeceği tek yer Türk Milletinin tertemiz vicdanıdır.

 

 

Özcan PEHLİVANOĞLU

www.trakyanethaber.com

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] Günaydın

15.09.2010 Tahmin ediyorum bekleyenler var   

Ay Yay burcunda.

 

Koç

Sevgili Koç, güne hızlı başlayıp hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz, bir yerlere yetişmeye çalışırken sinirli olmamaya ve sabırlı davranmaya çalışın. İş ortamınızda çabuk sinirlenme ve fevri davranma eğilimindesiniz. İşleriniz çok olabilir, çalışma arkadaşlarınız da sinirli olabilir. Acele kararlar vermekten ve plan yapmaktan kaçının.

 

Boğa

Sevgili Boğa, maddi konularda acele hareket etmeyin. Düşünerek hareket etmeyi seversiniz ancak aniden para harcayabilir ya da ani bir masraf karşısında çabuk sinirlenebilirsiniz. Sevgiliniz, bir hobiniz ya da çocuğunuz veya katılmayı düşündüğünüz sosyal bir program sizi masrafa sokabilir. Kumardan ve riskten kaçının.

 

İkizler

Sevgili İkizler, aile ilişkilerinizde parlamaya hazır bir durum olabilirsiniz. Anne babanız size kızabilir ya da eşiniz, uzun zamandır beraber olduğunuz veya birlikte iş yaptığınız birine siz sinirlenebilirsiniz. Evde yoğun bir hareketlilik var. Evle ilgili sorumluluklar gözünüzde büyüyebilir, moraliniz bozulabilir ve karamsarlaşabilirsiniz. 

 

Yengeç

Sevgili Yengeç, günlük işler tüm zamanınızı alacak. İşlerin perde arkasında gelişen gizli yönleri ile uğraşmanız gerekebilir ve bu durum işe harcamanız gereken enerjiyi çalabilir. Yakın çevrenizde birine çok sinirlenebilir ama hiçbir şey belli etmeden yolunuza devam edebilirsiniz. Yeni düzenlemeler yapmanız gerekecek. 

 

Aslan

Sevgili Aslan, Ay sizin gibi ateş burcu olan Yay’da iken size uygun enerjiler verir ancak bugün Ay’ın yaptığı sert açı bu enerjilerin huzursuzluğa dönüşmesine yol açabilir. Düzensiz hareket ederek kendinizi yorabilirsiniz. Her türlü ilişkide ortak paylaşımlara ve bu paylaşımlarda sizi rahatsız eden noktalara odaklanacaksınız.

 

Başak

Sevgili Başak, bugün hem ev, hem de partnerinizle ilgilenmeniz gerekecek. Ya da sadece kariyeriniz en yoğun alan olacak ama yanında diğer sorumlulukların varlığı bile sizi biraz zorlayacak. Neyse ki, motive olacak ve hızlı hareket edeceksiniz. Otorite figürleriyle aynı fikirde olmadığınız bazı ailevi konularda yüzleşebilirsiniz.

 

Terazi

Sevgili Terazi, hareketli ve hızlı tempolu bir gün sizi bekliyor. Yapmanız gereken ama ihmal ettiğiniz iş ve görevler varsa, minik bir kriz sonucunda rehavet duygusundan sıyrılıp işe koyulabilirsiniz. Zihinsel olarak çok aktif bir gündesiniz ancak acele etmeden sağlıklı düşünmeye ve detayları atlamamaya çalışın.

 

Akrep

Sevgili Akrep, para evinizdeki Ay’ın enerjisi ile birlikte maddi konular en önemli önceliğiniz olacak. Harcamalarınızı gözden geçirebilir, yapmış olduğunuz veya yapmayı düşündüğünüz harcamalarda yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Bir arkadaşınızdan dolayı daha gerçekçi ve biraz da karamsar olabilirsiniz.

 

Yay

Sevgili Yay, burcunuzdaki Ay’ın değişken enerjisi üzerinizde duygusal bir gerilim yaratabilir ve fiziksel olarak tek bir yerde durmakta zorlandığınızı fark edebilirsiniz. Hareket etme ihtiyacınız içsel gerilimden kaynaklanıyor. Zaman zaman huzursuz olabilirsiniz, partneriniz ve ayrıca otorite figürleriyle olan ilişkinizde gerilim var.

 

Oğlak

Sevgili Oğlak, işlerinizi dikkatleri üzerinize çekmeden halletmek ve kimselere görünmemek istediğiniz bir gündesiniz. Mahremiyetiniz ön planda ancak günün bir noktasında patlayabilir ve bir anda bastırdığınız tüm duygular ortaya çıkabilir. Yurt dışı, mahkeme veya eğitimle ilgili konulardan dolayı karamsar olabilirsiniz.

 

Kova

Sevgili Kova, Ay yıldız haritanızın en kalabalık bölgesinde olduğundan kalabalık grupların içinde yer alacaksınız. Ancak maddi bir sorun olabilir veya bir grupla değil de tek bir arkadaşınızla yüzleşmeniz gereken bir meseleniz olabilir. Ortak maddi konular, borç ve ödemelerde zorlanabilir ve durumu olduğundan kötü algılayabilirsiniz.

 

Balık

Sevgili Balık, bugün sorumluluklarınız ve kariyeriniz ön planda geliyor ama eve ait konularla da ilgilenmeniz gerekecek. İkili ilişkilerde bazı sorunlar patlak verecek ve bunlara çözüm bulmak için motive olacaksınız. Partnerinizle eve ait konular yüzünden sürtüşebilirsiniz. İlişkiniz bir çeşit sınavdan geçiyor.


__._,_.___
__,_._,___--
Kinim kendime !
Susuşum sana !
küsüşüm tüm dünyaya...!!!

--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin

[anadoluhaber] HAYIRDAN ÖNCE, EVETTEN SONRA // Suay Karaman
Suay Karaman suaykaraman1@gmail.com
 14 Eylül 2010 23:38
İlk Kurşun Gazetesi'nde yayınlanan yazımı gönderiyorum.
--------------------------
 

HAYIRDAN ÖNCE, EVETTEN SONRA

 

Suay Karaman           

Tüm Öğretim Elemanları Derneği (TÜMÖD) Genel Sekreteri

 

Afganistan’da Hizb-i İslami örgütünün lideri İslamcı terörist Gülbeddin Hikmetyar‘ı hepimiz anımsarız. Bu teröristin dizinin dibinde Türkiye Cumhuriyeti başbakanının çekilen resmini çok iyi biliriz.  Hikmetyar’ın dizinin dibinde resim çektiren başbakan, “veciz sözleriyle” de gündeme oturmaktadır. İşte sözlerinden örnekler;

 

·        Ata'ya saygı durusunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. (12.5.1994 Hürriyet)
·        Bütün okullar İmam Hatip yapılacak. (17.9.1994 Cumhuriyet)
·        Milli Piyango zulümdür. (29.9.1994 Hürriyet)
·        10 Kasım’da yaygara kopartıldı. (14.11.1994 Hürriyet)
·        Elhamdülillah şeriatçıyız. (21.11.1994 Milliyet)
·        Yılbaşına karşıyım. (19.12.1994 Sabah)
·        Ben İstanbul’un imamıyım. (8.1.1995 Hürriyet)
·        İmamlar da nikah kıysın. (9.5.1995 Milliyet)
·        Ben Meclis'in dua ile açılmasından yanayım. (8.1.1996 Milliyet) 
·        Cumhurbaşkanı’nın imam hatipli olacağı günler yakındır. (5.2.1996 Akit)
·        Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (6.3.1996 Hürriyet)
·        İçki yasaklansın. (1.5.1996 Hürriyet)
·        Ben tekkeye değil, dergaha gittim. (22.1.1997 Gözcü)

 

Başbakanın 1996'da yaptığı bir konuşma var. Bu konuşma, 21 Ağustos 2001 tarihindeki tüm gazetelerde yayımlandı. Şimdi o konuşmadan alıntılara bakalım:

 

  • “Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor, diye!.. Yahu bu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek!.. Sonra nedir bu laiklik Allah aşkına?.. Bu ne menem şey?.. Çıkıyor İçişleri Bakanı, 'Devlet dine karışır' diyor. Eeee.. gerisini niye söylemiyorsun?.. Din devlete karışır demiyorsun!..”

·        “Hem laik ve Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar.  Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.

  • “Ben Müslümanım, diyenin tekrar yanıma gelip bir de aynı zamanda laikim, demesi mümkün değil. Niye? Çünkü Müslümanın yaratıcısı Allah kesin hâkimiyet sahibidir. 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' lafı koskoca bir yalan!..  Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır.”
  • “Yahu bu milletin bütünlüğü 'Ne mutlu Türküm diyene' ifadesiyle sağlanır mı? Osmanlı otuzu aşkın etnik grubu ümmet düşüncesiyle bir arada tuttu. Biz de inanç birliği ile tutacağız.”
  • “Türkiye Cezayir olur mu, diye soruyorlar. Biz hazmettire hazmettire geliyoruz. Allah'ın izniyle!.. Şimdi artık millet yalnız aktörleri değil, senaryoyu da değiştirmeye talip!.. Bu çalışmalarımız senaryoyu değiştirme çalışmalarıdır. Biz onun için geliyoruz. Bu düzenin koruyucusu olamayız; bu mümkün değil. Bu hukuku hazırlayanlar, bu düzenin kaldırılmasının maşası olacaklar.”

·        “Türkiye kendine din olarak Kemalizm’i almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir... Türkiye’nin yarınında artık Kemalizm’e ve Kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. Kemalizm’in yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir. Ben İslam’ın devlet planı içinde düşünüyorum.”

  • “Bir buçuk milyar nüfuslu İslam âlemi Müslüman-Türk milletinin ayağa kalkmasını bekliyor...  Ayağa kalkacağız..  Işıkları göründü, Allah'ın izniyle kıyam başlayacak!..”
  • “Doğumevlerinde yalnız kadın doktorlar çalışacak!.. Öğretmenlikte yetişmiş başörtülü kızlarımız var; şimdi işe alınmayan bu başörtülü kızlarımız anaokullarında yavrularımızı yetiştirecek...”

 

Başbakan, 2004 Kasım ayında Erzurum’da bir çiftçiyi, “Yahu bu millet yatıp kalkıp hep size mi çalışacak?” diye azarlamıştı. 2005 Eylül ayında YÖK Başkanını eleştirirken, (kafasını göstererek) “Burası basmıyor. Hayatta iki koyun gütmediği ve hayatı yaşamadığı için bunu kavrayamıyor.” demişti. 2005 Ekim ayında Siirt’te yurttaşların doktor istekleri üzerine “Doktor getirip de çiviyle çakacak halimiz yok.” demişti. Başbakan, 2005 Aralık ayında İzmir için “gavur İzmir” imasında bulunmuştu. 2006 Şubat ayında da, Mersin’de kendisini protesto eden çiftçiye: “Artistlik yapma, lan terbiyesizlik yapma, hadi ananı al git buradan.” diyerek azarlamıştı. 2006 Eylül ayında Balıkesir’de katıldığı bir açılışta şunları söylemişti: “Canım kardeşim, bakınız askerlik herhalde yan gelip yatma yeri değildir.”

 

Başbakan, 11 Eylül saldırısı sonrası ABD resmi belgelerinde "Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Terörist" diye anılan Suudi işadamı Yasin El Kadı’ya sahip çıkmış ve kefil olmuştur. “Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim. Bizim için verilecek para önemlidir. Her şeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.” diyen başbakan, özelleştirme adı altında, ulusal değerlerimizi yok pahasına, yakınlarına ve yabancılara peşkeş çekmiştir. 4 Temmuz 2003 tarihinde Süleymaniye’de askerlerimizin başına çuval geçirilirken, bu olaya siyasi iktidar sessiz kalmıştır. Sahte ve hayali belgelerle yurtseverler tutuklanmış ve Silivri zindanındaki yargılamaları eziyete dönüşmüştür.

 

Terör örgütünün başına “sayın”, şehitlere “kelle” diyen başbakanın iktidarında, 19 Ekim 2009 tarihinde terör örgütü PKK militanları, Habur sınır kapısından ülkemize giriş yapmıştır. Bu teröristleri karşılamaya gelenler arasında milletvekilleri, hükümet temsilcileri ile devletin üst düzey yöneticileri de bulunmuştur ve Öcalan posterleri ve PKK bayraklarıyla, halaylarla ve çiçeklerle karşılanmışlardır. Emperyalist güçlerin baskısıyla, siyasi iktidar, KKTC'nin Rumlara teslim edilmesine, Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılmasına, Ermenistan sınır kapısının açılmasına yönelik gizli pazarlıklar yürütmüştür. PKK terör örgütünün başıyla gizli görüşmeler yapılmış ve halk oylaması sürecinde ateşkes sağlanması için işbirliğine gidilmiştir.  

 

Başbakan, halk oylaması sürecinde Çorum’da yaptığı konuşmada, Çorum’luların İskilipli Atıf Hoca'yla gurur duyduğunu söylemiştir. İstiklal savaşında Mustafa Kemal için isyankardır, katli vaciptir diyen İskilipli Atıf Hoca; “Yunan askerleri, padişahımız efendimizin daveti üzerine gelmişlerdir, onlara saygılı olalım” diye yazılar yazan bir vatan hainidir. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra İstiklal Mahkemeleri’nde yargılanarak, asılan bu vatan hainiyle nasıl gurur duyulabilir?. Bu vatan hainleriyle gurur duyanların amacı, Mustafa Kemal Atatürk’ten intikam almaktır.

 

Bütün bunların yanında başbakanın İstanbul Anakent Belediye Başkanlığı yaptığı döneme ilişkin TBMM Başkanlığı’na ulaşan ve dokunulmazlık zırhının kaldırılması istenen fezlekelerde “görevi ihmal, zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrakta ve kayıtlarında sahtecilik ile cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçlamaları yer almaktadır. 1994 yılında İstanbul Anakent Belediye Başkanı olmasından, milletvekili seçildiği 2003 yılına kadar geçen sekiz yılda 84 suçlamanın kayıtlara alınmış, bunlardan yalnızca birinden beraat etmiş, hakkındaki 20 suçlamadan “Rahşan Ecevit’in affı” ile kurtulmuş ve diğer 63 suçlamadan ise dokunulmazlık sayesinde şimdilik kurtulmuştur.

 

Yukarıda sıralanan söylemleriyle ve yaptıklarıyla, başbakanın öncülüğündeki AKP iktidarı, sekiz yıldır Türkiye’yi işsizlik, açlık, yoksulluk ve yolsuzluk sarmalında yönetmektedir. Siyasi iktidara bulaşan deniz feneri davası, bir türlü çözümlenememektedir. Tarım ve hayvancılık yok edilmiş, çiftçi emeğinin karşılığını alamaz olmuştur. Yatırımlar durmuş, sanayi can çekişmektedir, atölye ve fabrikalar kapanmaktadır. Ülkeyi pazarlamakla yükümlü olanların yaptığı özelleştirme talanıyla ulusal varlıklarımız ve üretim tesislerimiz tek tek satılmaktadır. Terör her geçen gün can almaktadır. İnsan hakları hiçe sayılarak, baskı ve yıldırma politikaları sürdürülmektedir. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ile hesaplaşan siyasi iktidarın yaptığı sivil şeriatçı darbe sonucunda toplumsal muhalefetin hapsedildiği bir ülkede, demokrasinin varlığından söz edilmesi mümkün değildir.

 

Emperyalist ABD’nin büyük işgal projesi olan Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı olmakla övünen bir başbakandan ve Anayasa Mahkemesi kararıyla laikliğe karşı eylemlerin odağı olduğu tescillenen bir siyasi iktidardan, ulus adına, ülke adına  olumlu bir şey beklemek yanlıştır. Böyle bir iktidar tarafından yapılan ve halk oylamasında %58 oyla kabul edilen anayasa değişiklikleri, ülkemizi sıkıntılı, karanlık ve zor bir sürece sokacaktır.

 

Halk oylaması sürecinde, yapılan mitingler ve toplantılar açısından en büyük özverili çalışmayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Türkiye Gençlik Birliği’ne (TGB) bağlı gençler yapmıştır. Toplumun tüm kesimleri bu özverili çalışmaları görmüş ve övgüyle karşılamıştır. Ancak bu kampanya sırasında özellikle siyasi partiler tarafından anayasa değişikliklerinin içeriğinin daha iyi anlatılamaması bir eksiklik olmuştur. AKP’nin polemiklerine uyularak, anayasa değişiklik paketinin açıklanması unutulmuştur. Toplam 52.051.828 kayıtlı seçmen olmasına karşın, 13.682.663 seçmen (%26) oy kullanmamıştır. Sonuçlar, sandığa giden 38.369.165 seçmenin (%74) oylarıyla belirlenmiştir. AKP, eşit olmayan bir kampanya yapmış ve demokrasiden söz edilmesinin zor olduğu bir süreci çalıştırmıştır. Tehdit ve şantajla oy satın alarak, devletin olanaklarını kullanarak, baskıcı bir tutum sonucunda ve belki de 2007 yılından beri alışık olduğumuz bilgisayar hileleriyle bu sonucun alınması normaldir. Bazı seçim bölgelerinde, devletin güvenlik görevlilerinin “mükerrer oy” kullandığı belgelenmiştir.

 

Halk oylamasında “hayır” için çalışanların, eksikliklerini görmeleri, hatalarını sorgulamaları, daha etkili söylem kullanmaları ve örgütleriyle birlikte çalışmanın önemini anlamaları gerekmektedir. Ancak yapılan tüm baskılara karşılık alınan %42 “hayır” oyu, azımsanacak, küçümsenecek bir oran değildir. Bu oran karşısında halkı aptallıkla ve paraya satılmakla suçlamak, ülkeden gitmeyi düşünmek, umutsuzluğa kapılmak gibi söylemler suçu kendi üzerinden atıp, rahatlamak ve gerçeği görememektir. Ülkemizin geleceği için var gücümüzle çalışmalı, halkı aydınlatma görevinde ısrarlı ve kararlı olmalı ve gelecek günler için umutlu olmalıyız. Unutmayalım ki, bu topraklar bizim yurdumuz, cumhuriyet onurumuz, Atatürk büyük önderimiz, ilkeler ve devrimler geleceğimizdir.

 

Önümüzdeki süreçte başbakanın teşekkür ettiği okyanus ötesinin isteğiyle başkanlık sistemi ile federasyon için yeni anayasa hazırlıkları devreye sokularak, ülkenin bölünmesine ve parçalanmasına yol açma çalışmaları başlatılacaktır. Terör örgütü başı ve üyeleri için mutlaka bir af düşünülmesi gündeme gelecektir. Bu denemeyi iki kez dolaylı bir şekilde af çıkartarak yapmaya çalıştılar ama başaramadılar. Kıbrıs, Ermenistan ve Heybeliada Ruhban Okulu konusunda  ABD’nin ve AB’nin istediği adımlar hayata geçirilecektir. Başbakan yüksek yargının Alevi olduğunu dillendirmişti. Bu söylemin ardında, Türk - Kürt çatışması planlayan emperyalist güçlerin, Alevi - Sünni çatışmasını da planladıkları anlaşılmaktadır. BOP’un eş başkanı olan başbakan, bu söylemleri ile bu projeleri uygulama görevi yapmaktadır. Bu anayasa değişikliği BOP’u hiçbir engele takılmadan uygulayabilmek için yapılmıştır.

 

Yandaş medya daha da büyüyerek, tarafsız kalanları da yutacaktır. Siyasi iktidar yargıyı ele geçirerek, kendi yolsuzluklarını gizleyecek ve ülkemizin tüm ulusal varlıklarını eşe, dosta, emperyalist güçlere satacaktır. Önlerinde yargısal bir engel kalmayacaktır. Anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen ilk dört maddesinin değişikliğini bile gündeme getirebileceklerdir. Siyasi iktidar, kendilerine karşı olan ve “darbeci zihniyet” olarak adlandırdıkları aydınları, sahte ve belgesiz suçlamalarla Silivri zindanlarına kapatmak için yoğun çalışmalarda bulunacaktır. AKP iktidarında yapılanları düşündüğümüz zaman, olay çok net açığa çıkmaktadır: AKP ya deliğe süpürülecektir, ya da aldığı görevi yerine getirecektir. Görevini yerine getirmek için her türlü yolu denemektedir. Ve denedikçe, ABD ve AB emperyalizminin tam desteğini almaktadır.  

 

Siyasi iktidarın dikensiz gül bahçesi yarattığı bu anayasa değişikliğinden sonra,  örgütlü mücadele ile bu karanlık günler de aşılacaktır. Çünkü Temmuz 2011 tarihinde yapılacak genel seçimler, ülkemiz için yeni bir umut olacaktır. Bu umut için şimdiden güçlerimizi birleştirip, örgütlü olarak çalışmalara başlamak gerekmektedir.

 

İlk Kurşun Gazetesi, 13 Eylül 2010.--
Bu grubun hiç bir siyasi oluşum, parti, vakıf, örgüt, dernek veya benzeri yapılanmalarla alakası yoktur.Aynı zamanda onlara uzaklığı veya yakınlığıda bulunmamaktadır. Müslüman Anadolu İnsanının Tarafında yer alan Gerçek Vatanseverliği ilke edinmiş, Anti Emperyalist HABER BİLGİ PAYLAŞIM STANDIDIR.."
Grupta yayınlanan yorum ve yazılardan yazarları sorumludur.Ayrıca harici linklerden de Anadolu Haber Günlüğü Mesul değildir...
 
Grup Yöneticileri Mail Adresleri Aşağıdadır
kurtulusyolu99@gmail.com
bahadirserhad@gmail.com
forevermirza@gmail.com
 
Bu gruba posta göndermek için, mail atın: anadoluhaber@googlegroups.com
Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için şu adrese e-posta gönderin: anadoluhaber-unsubscribe@googlegroups.com
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/anadoluhaber?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin