TSK, cephanelikteki patlamada 25 asker şehit oldu.

TSK, cephanelikteki patlamada 25 asker şehit oldu.

TSK'dan yapılan Açıklama:

1. 05 Eylül 2012 tarihinde saat 21.15 sıralarında, Afyonkarahisar’da konuşlu Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına bağlı Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda, 25 askerî personel şehit olmuş, 4 askerî personel hafif şekilde yaralanmıştır.

2. Olayla ilgili idari ve adli soruşturmaya başlanmıştır.3. Elim olay sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve meslektaşlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞAN OLAY

Türkiye’yi sarsan patlama Afyonkarahisar’da dün saat 21.15 sıralarında meydana geldi.
Ataköy’deki 500. İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’ndaki mühimmat deposunda erler, erbaşlar, astsubaylar ve subaylar 4-5 gündür mühimmat tasnifi yapıyordu.
Ancak bu tasnif sırasında bir el bombasının patlamasının ardından patlamalar meydana geldi. Kent merkezine yakın kışladaki patlama, çevrede deprem korkusu yarattı.
Afyonlular kendilerini dışarıya attı. Çok sayıda evin camları kırıldı. Kışlaya yakın evlerin tamamı boşaltıldı. Kentte elektrik kesintisi oldu. Ama bilançonun ağırlığı gün ışıyınca ortaya çıktı. Sayım yapan ekipteb aralarında subayların da bulunduğu 25 askerimiz şehit düşmüştü

Bakan Eroğlu'ndan çok önemli uyarı

Afyonkarahisar'daki cephanelikte meydana gelen patlamanın ardından bölgeye giden Bakan Veysel Eroğlu açıklama yaptı.
2 astsubay, 2 uzman çavuş ve 21 er olmak üzere 25 askerimiz şehit oldu.

- Patlamanın sebebi tamamen kaza. Terör saldırısı kesinlikle söz konusu değil. Muhtemelen bir el bombasının yere düşmesiyle meydana gelmiş. İncelemeler birkaç gün sürebilir.

- Bölgeye pek çok el bombası dağılmış durumda, vatandaşlarımızın dikkatli olması ve bölgeye kesinlikle yaklaşmaması gerekiyor.

- Çevreye dağılan el bombaları kontrollü bir şekilde patlatılacak, Patlama seslerini duyan vatandaşlarımız endişe etmesin.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Unknown

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.