Son Dakika

Warren Buffet: Altın almayacağımABD'li milyarder yatırımcı Warren Buffet altın istediği kadar düşsün yine de almam yorumunu yaptı.

Omaha'da basın mensuplarına konuşan 82 yaşındaki Buffet, "Altın fiyatlarında yaşanan düşüşe rağmen altına yatırım yapmayı düşünmüyorum. Altın hiçbir zaman ilgimi çeken bir yatırım aracı olmadı. Altının onsu değil 1000 dolar 800 dolara düşse yine almam" diye konuştu.

"İki yıll önce altınla ilgili ne düşünüyorsam bugün de onu düşünüyorum" diyen Buffet, 1965 yılında kurucusu ve CEO'su olduğu Berkshire Hathaway şirketinin hisseleri 15 dolar iken altının onsu 35 dolardan işlem gördüğünü, yani iki Berkshire hissesiyle bir ons altın alınabildiğini hatırlattı. Buffet şimdiye kadar Berkshire hisselerinin altından daha iyi performans gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Şubat 2012'de 1.700 dolardan el değiştiren altının onsu geçtiğimiz haftalarda 1983'ten bu yana görülen en sert düşüşle 1.348 dolar seviyesine gerilemişti.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

1 yorum :

  1. hey gidi cakal hey kimi kandiriyon sen,altinda ,kagitlarda sizing elinizde.

    YanıtlaSil

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]