Son Dakika

Mirzabeyoğlu'na Yönelik İşkence Manşetini Kim Attırdı ?

Cem Uzan'ın Taraf Gazetesine verdiği röportaj Salih Mirzabeyoğlu'na yönelik işkencelerin kimler eli ile gerçekleştirildiğini de bir kez daha gün yüzüne çıkardı...2009 yılında Türkiye'den Fransa'a giden ve oraya sığınan Star Gazetesi'nin eski sahibi Cem Uzan, 28 Şubat süreci ve bir döneme ilişkin Taraf Gazetesine çok çarpıcı itiraflarda bulundu.
 
    İtirafları arasında 28 Şubat döneminde gazetenin başında olan Fatih Çekirge ve Yılmaz Özdil'in, Hurşit Tolon'un talimatıyla manşet attığını 'da söylemesi bizlere 15 senedir cezaevinde olan Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu için STAR gazetesinin 2000'li yıllarda attığı o aşağılık Manşeti hatırlattı..
     Salih Mirzabeyoğlu ve 60 arkadaşının kaldığı Metris Cezaevine  25 Ocak 2000 tarihinde yapılan Askeri operasyon sonrasında gördüğü işkencelerden dolayı adeta alay eder bir manşet atan ve aşağılayan STAR Gazetesi'ne talimatla manşet attıran zamanın eski Kara Kuvvetleri Komutanı Hurşit Tolon'un olduğu Cem Uzan'ın söyledikleri ile resmen kanıtlandı...
 
     Salih Mirzabeyoğlu'na özellikle askerler tarafından kimlerin emir vererek işkence yaptırıldığına delil teşkil eden bu itiraf adeta savcılar ve Devletin çeşitli merciilerini harekete geçirecek cinsten...
 
     28 Şubat paşalarının emir ve yargıya birifingleri ile idam cezası alan ve hala daha cezaevinde tutulan Büyük Doğu -İbda dünya görüşü lideri Salih Mirzabeyoğlu'na o dönemlerde aşağıda da yayınlayacağımız STAR gazetesi işte böyle hakaret edilmiş ve gördüğü işkencelerle adeta dalga geçilmişti. . Mirzabeyoğlu ağır işkenceden geçip adliyeye getirildiğinde YÜZÜNDE KESİKLER VE MORARIKLIKLAR OLDUĞU HALDE fotoğraflanmış ve DÖNEMİN medyaSI olayı "metris'in üç aslanı yolunmuş tavuk", "işte bu kadar", "kafasını jandarmanın copuna çarptı" gibi başlıklarla vermişti.
 
Bu olay 28 Şubat Medyasının gerçek yüzünü ifşa etmesi bakımından da önem arz etmektedir..
 
İŞTE O MANŞET !
 
1. jandarma koğuşa dalınca uyandı, alnını ranzaya çarptı.
2. sendeleyerek kalktı, ayağı kayınca burun üstü düştü.
3. kalkayım dedi, uyku sersemiydi. dipçiğe gözünü vurdu.
4. kendini topladı. kapıdaki askılığı görmedi, kulağını taktı.
5. jandarma hasretle sıkı sıkı sarılınca boynuna kan oturdu.
6. koğuştan çıkıyordu, kapıyı açık zannetti. kaşını yardı.
7. sağ gözünü dipçiğe vurmuştu sol gözü de copa değiverdi.
8. diyet yaptığı için az yiyordu... halsizlikten göz altları morardı.
9. "hoşgeldin" dediği jandarmanın eli, elmacık kemiğine çarptı.
10. mahkeme öncesi tıraş oldu jilet keskindi, yüzünü doğradı.
 
 
 
 
 
KAYNAK: Anadolu Haber Günlüğü

 
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]