Son Dakika

2 Köyde 50 Müslüman Hunharca Katledildi...

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Hristiyan teröristlerin Müslümanlara yönelik katliamı sürüyor.Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Hristiyan teröristlerin Müslümanlara yönelik katliamı sürüyor.Uluslararası Af Örgütü yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Hristiyan teröristler ülkenin kuzey batısında bir köyde caminin yakınında balta ve bıçaklarla Müslümanlara saldırdı. Militanlar, diğer köyde ise caminin içine girip katliam yaptı.
Başkent Bangui'de Müslümanların yaşadığı mahallelerde yağmalama sürüyor. Yağmacılarla silahlanan Müslümanlar arasında çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda en az 1 kişi öldü, Fransız askerleri bir camiyi yağmalayanları gözaltına aldı.
Bu arada, Hristiyan teröristlerin Bangui'de önceki gün 16 kişiyi daha öldürdüğü ortaya çıktı.
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde 4 bin civarında barış gücü askeri bulunduğuna dikkat çeken Uluslararası Af Örgütü, bu gücün 3 bin 200'ünün başkent Bangui'den öteye gidemediğine, Müslümanları yeterince koruyamadığına dikkat çekti.
Saldırılardan kaçan Müslümanlar, kiliselere sığınıyor, yabancı askerlerden koruma bekliyor. Ülkede yaklaşık 1 milyon kişinin yani her 4 kişiden birinin evlerinden kaçmak zorunda kaldığı bildirildi.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]