Son Dakika

TCDD: 'Aydınlık Bizi diskoya götür

Aydınlık gazetesi, 'Haydarpaşa disko oldu' iddiasına TCDD'den ilginç bir yanıt geldi.
Aydınlık gazetesi, 'Haydarpaşa disko oldu' başlığıyla birinci sayfadan verilen haberde Haydarpaşa Tren Garı'nın vatandaşlara kapatılarak eğlence merkezi haline getirildiği ifadeleri kullanıldı. Haberde şu iddialarda bulunuldu:

"Haydarpaşa Garı ve Liman Dönüşüm Projesi çerçevesinde 18 Haziran 2013 tarihinden itibaren tren seferlerine son verilen ve halka kapatılan tarihi Haydarpaşa Garı kiraya verilerek eğlence merkezi haline getirildi. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'nun 1. dereceden tarihi eser olarak tescil ettiği Haydarpaşa Garı'nın düğün, yılbaşı gibi özel günlerde kiralanarak eğlence merkezi haline dönüştürülmesinin tarihi yapıya zarar vereceği belirtildi."

Aydınlık Gazetesi'nde haber çıktıktan sonra TCDD tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada haberin doğru olmadığı ifade edildi. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: "Son günlerde Kuruluşumuz hakkında çıkan asılsız haberler sağ olsun Aydınlık Gazetesi’nin “Haydarpaşa Disko Oldu” başlıklı haberiyle taçlandı…

Gazeteye göre gar halka kapatılmış…Kiraya verilerek eğlence merkezi haline getirilmiş.Genel Müdür talimatıyla verilen kira bedeli 6 bin üç yüz liraymış filan…Abdülhak Şinasi Hisar’ın Geçmiş Zaman Fıkralarında anlattığı, kitabın ilk fıkrası gibi haberin her tarafı yanlış…

Gar halka kapatılmadı, herkese açık…Gar’ın berberi kiracı, doğru, tarihi Haydarpaşa Lokantası kirada, doğru, garın kiraya verildiği külliyen yalan… Genel Müdür talimatı da yalan!

TCDD’nin 43 ana garında ve yüzlerce istasyonunda geçerli bir tarife, talimat değil…

Aslı şöyle:

Gar ve istasyonlarda sosyal ve kültürel etkinlikler yapılabilir, bunun bir bedeli var, başvurursunuz, şartları taşıyorsa bedelini ödersiniz, sınırlı süreli olarak etkinliğinizi yaparsınız.Madem Haydarpaşa’yı disko yaptı Aydınlık, ne diyelim, 29 bin 140 demiryolcu olarak, emeklilerimizle, yolcularımızla, sevenlerimizle, hep bir ağızdan söylüyoruz.

“Aydınlık bizi diskoya götür!” (Gazetevatan-Mert İnan)    
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]