Son Dakika

Uygur Türklerine Kırgızistan Kalleşliği

Kırgızistan Çin Zulmünden kaçarak sınırdan geçmekisteyen Uygur'lara ateş açtı 12 kişi şehit oldu.23 ocak perşembe günü yaklaşık 40 kişilik bir grup Uygur, Doğu Türkistan'ın Aksu Şehrinde Çinin son günlerde gittikçe artan zulüm ve baskılara dayanamayıp komşu kardeş ülke Kırgızistan'a sığınmak için sınırı geçtikten sonra , Kırgız sınır muhafızları ile karşılaşmıştır. Kırgız polislerinin ateşlerine maruz kalan Uygurlardan 12 kişi vurularak şehit edildi .    Kırgız guvenlik güçleri bu konuda işin aslını çarpıtarak ölenler " bölücü Uygurlardı"  karşılık gösterdiler ve bizde  öldürüp naaşlarını Çin'e iade ettik ...diye basın açıklaması yaptı.
 
  Çin ile sınır komşusu olan Kırgızistan ve diğer Türki devletler kendine dost ve kardeş olarak bilen Müslüman Doğu Türkistan insanına karşı daha öncede bu şekilde ihanetler etmiş ve Çin'e adeta boyun eğmişlerdi...
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]