Son Dakika

Erdoğan: Vaiz lobilerinden emir alanlar ihanet içinde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni'nde konuştu.Kentsel dönüşümün öneminden bahseden Erdoğan, istifa eden milletvekillerini de sert bir dille eleştirdi.

 Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
Okmeydanı’nda yapılacak çalışmaların incelediğimiz filmlerde neler yapılacağını gördük. Dünya içinde bir çekim gücü olacaktır. 50 yıldır süren bir bekleyişin bir sonu olacaktır. Tapularını bekleyenler tapularına kavuşuyor Burada benim doğu büyüdüğüm Kaptanpaşa Mahallesi var. Bir değişim dönüşüm yaşanacak inşallah! Okmeydanı'nın tarihi dönüşümünü inşa edip, burayı İstanbul'un en nezih kentlerinden biri yapacağız.
Okmeydanı’nda yaşayan vatandaşlarımız kentsel dönüşüme destek veriyor. Bu desteğin 30 Mart’ta sandığa yansıyacağından da hiç şüphe duymuyorum. Sinan Erdem spor salonunda adaylarımızı açıkladık, kamuoyuna tanıttık. İstanbul’a hizmet o hizmetkar onurdur, gururdur demiştim. İstanbul şehirlerin annesi bir şehirdir. İstanbul’a hizmet etmek ancak İstanbul’u bilmekle olur. Herkes İstanbul’a hizmetkar olamaz, bu bahtiyarlığa erişemez

TUZAKLAR KURULMUŞ, 17 ARALIK'TA DÜĞMEYE BASILMIŞ
Nasıl bir darbe gerçekleştirmek istediklerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu seçime çok farklı bir zeminde giriyoruz. 17 Aralık operasyonuna biz darbe dediğimizde birileri bunun ciddiyetini anlamıyor, ama tuzaklar ortaya çıktıkça meselenin ciddiyeti görülüyor. Biz yerlerde gizli kapaklı toplantılar yapılmış, tuzaklar kurulmuş ve 17 Aralık tarihinde düğmeye basılmış. Neymiş bu planlar? Hükümete yargı müdahalesi yapılacak, vekiller istifa ettirilecek. Sosyal medyadan okuyorsunuz. Kim hangi işlerle uğraşıyor? Bu kirlik planlar ortaya çıkıyor. Bazı tuzluklar partiye sızmış!
BU YAPILAN DÜPEDÜZ İHANET
Sen geleceksin AK Parti’den aday olacaksın, vekil olacaksın. Biri sana emir verecek, talimat verecek sen partinden istifa edeceksin. Bu yapılan düpedüz ihanettir, emanete ihanettir, AK Parti’ye ihanettir!

VAİZ LOBİLERİNDEN EMİR ALANLAR İHANET İÇİNDE
Vaiz lobilerinden, faiz lobilerinden emir alanlar ihanet içindedir. Bazı vekiller milletten yetki aldılar, sonra başka odakların kölesi oldular, emir ve talimatlara göre hareket ettiler. Millet onları hatırlamıyor, şamarını zaten vurdu.  Milletinden değil Türkiye düşmanlarından emir alanlara milletim 30 Mart’ta gereken cevabı verecektir!

NİSAN AYINDAN SONRA HÜKÜMET ATAYACAKLAR(MIŞ)
Bunların hedefi sadece istifa etmek, bölücülük yapmak değil. Nisan ayından sonra hükümet atayacaklarmış! Bakan atayacakkarmış niyetleri buymuş!
Rüşvet kılıfının altında bunları asıl kirli amaçları buydu. Hükümetleri millet göreve getirir, millet görevden alır!
Bunlar ayak oyunlarıyla, kendi keyiflerine göre hükümet kurmak istediler. Hükümetleri aldık sermaye, medya kuramaz, yıkamaz. Hükümetleri uluslararası örgütlerin maşaları yıkamaz. Söz de, karar da yetki de milletindir!

EKONOMİYE ZARAR VERMEK İSTEDİLER
Şair ne diyor: Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz! Ekonomiye de zarar vermek istediler. Gazete, televizyon haberleriyle ekonomiyi hedef aldılar.

YALAN SÖYLEMEYİN!
Efendim müteahhitlerin parasını ödemiyor devlet diyorlar. Yalan söylemeyin! Daha dün Maliye ve Milli Eğitim bakanımla konuştuk.  Yeni dönüşümde bir defa okul noktasında atılacak adımlarda kesinlikle bizler diyelim ki bir özel okulun bir dersliğinde 15 öğrenci var, 15 eksiği var. Biz 15 eksiğe 15 öğrenci göndermekle bize maliyeti nedir ödemek suretiyle bu çocuklarımızı eğitim öğretime götüreceğiz. Seçim öncesi olmasa bile seçim sonrası bu yasayı görüşeceğiz ve yasayı Meclis’ten geçireceğiz!

ŞİFRE: ANANAS
İş adamlarıyla ittifak yaptılar
Şifre ne? Şifre: Ananas
Şifre ne?: Şifre tespih
Ananaslar, tespihler gelip gidiyor. Hiç endişeniz olmasın, yanlış adrese gittiler, sert kayaya çarptılar. Ekonomi 2001’deki ekonomi değil, ekonomi korunaklı 3-5 komplocunun darbe teşebbüsleriyle ekonomi sarsılmayacak bunu böyle biliniz!

HER DURUM İÇİN PLANIMIZ VAR
Gençler biz buraya durup dururken gelmedik. Devletin borçlanma faizini tek haneliye indirdik. Bu aralar biraz oynama var ama en kısa zamanda düzelecek. Tarihin en büyük krizlerinden birini başarıyla atlatmış bir ekonomi var. Tedbirlerimizi aldık, her durum için planlarımız var. 2023 hedeflerimizden bizi hiç kimse saptıramaz. Moral bozmaya çalışanlara karşı herkes dikkatli olsun! Bir başka hedef de çözüm sürecidir!

KAN AKMASI İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR
Samimi çalışmalarımızı bozarak yeniden kan akması için ellerinden gelenleri yaptılar. Uluslararası şer odaklarıyla birlikte çalışmaktan çekinmediler. Şimdi burada sesleniyorum: Mavi Marmara’da kimler şehit edildi? O gemiyle Gazze’ye insani yardım götürülüyordu. 9 kardeşimizi silahlarla şehit etmediler mi?

İRAN'A YAPTIĞIMIZ ZİYARETTEN NEDEN RAHATSIZ?
Bu olaylarda rahatsız olanlar şimdi bizden rahatsız? Bunlar Suriye’ye yaptığımız yardımlardan niçin rahatsız? Bunlar İran’a yaptığımız ziyaretten neden rahatsız? Ben, bakan arkadaşlarım Hamaney'le görüştük.
KENDİ YAYIN ORGANLARINDA BU KARE... TÜRKİYE'DE ŞOK YARATTI DİYOR
Kendi yayın organlarında bu kare Türkiye’de şok yarattı diyor. Neymiş o şok? İran Cumhurbaşkanı'yla görüşmüşüm, anlaşmalar yapmışız!  Ali Hamaney ile de görüşmüşüm. Sağım İran Başbakanı, solumda Hamaney? Neden rahatsız oluyorsunuz? İşlerine gelmiyor!

HAŞHAŞİ DEYİNCE RAHATSIZ OLUYORLAR
Güneyde sevdikleri ülke var ondan bunlardan rahatsız. Ajan, casus, haşhaşi deyince çok rahatsız oluyorlar. Bu yapılanları nasıl açıklayacaksınız?

BU SÜREÇ BİR İSTİKLAL MÜCADELESİ
Biz bu süreci bir İstiklal mücadelesi olarak tanımlıyoruz. 77 milyon hep birlikte bu İstiklal mücadelesini veriyoruz. 17 Aralık’ta yapılacak siyasi düzenlemelerdi.

CHP'Yİ ÖNCEDEN ŞEKİLLENDİRMEYE BAŞLADILAR
CHP’yi çok önceden şekillendirmeye başladılar. Kasetle başkanı görevden uzaklaştırıp, başka birini göreve getirdiler. Bu örgüt CHP’yi parmağında oynatıyor.

CHP YOLSUZLUKTAN ATTIĞINI ADAY YAPIYOR
CHP büyükşehirlerde aday çıkaramıyor. Yolsuzluktan attığını aday yapıyor. Oyun çok büyük. Amma millet alt üst etti. Bunlar asıl darbeyi 30 Mart’ta alacaklar! Darbe sevdalıları milletin darbesine maruz kalacaklar. Millet ne diyorsa o olacak. 30 Mart seçimleri son derece önemli. Sadece belediye başkanlarını seçmeyeceksiniz, bunlara çok gür bir cevap vereceksiniz. 30 Mart’ta küresel projelere sahip çıkacaksınız!
ANANASLARİ TUZLUKLAR, TESPİHLER TERS TEPECEK
İstanbul - İzmir arasını 3 saate indiriyoruz. 5 ayrı noktada çalışmamız var otoyollar yapılıyor. Bugünleri gördük ya, daha da güzel olacak. Demokrasiye, milli iradeye sizler sahip çıkacaksınız.
Hiç endişeniz olmasın. Kirli odakların kurduğu tuzaklar onların başına çöktü. Ananaslar, tuzluklar, tespihler hepsi ters tepecek göreceksiniz! En büyük hırsızlık milli irade hırsızlığıdır.
"KARDEŞ OLARAK GELECEĞE YÜRÜYECEĞİZ"
Artık tüm il, ilçe, belde bütün başkan adaylarımızı tespit ettik ve sitelerimizde yayınlanıyor. Belediye meclis üyelerini seçmek için ayın 7’sine kadar tespitler bitecek, noktayı koyacağız. Bu seçim çok daha demokrat olacak, özgürlükçü olacak. İnşallah, bu son darbe girişimiyle birlikte değişimin, büyümenin önündeki engeller kalkıyor, kalkacak!  11 yılda çok önemli sorunları çözdük, bunu da aşacağız.  Kardeş olarak geleceğe yürüyeceğiz. Ne ırkınızdan, ne paranızdan, sizi yaradan dolayı seviyorum.
Kutlu yürüyüşlerin başlangıç yeri İstanbul’dur. Taze bir başlangıç yapacağız bunu unutmayın!

Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]