Son Dakika

Star ve Yeni Şafak, CİHAN ile ilişkisini kesti

Star Medya Grubu'nun dün aldığı flaş bir kararla Cihan Haber Ajansı ile sözleşmesini iptal etmesinin ardından Yeni Şafak da tüm mecralarıyla ajansla ilişkilerini kopardı.Star Medya Grubu ile Albayrak Grubu, Cihan Haber Ajansı ile olan sözleşmesini iptal etti. Albayrak Grubu, bugün aldığı kararla Yeni Şafak, TV Net ve yenisafak.com.tr, Cihan Haber Ajansı ile sözleşmesine son verdiğini duyurdu.

17 Aralık operasyonu sonrası cemaate yakın medya organlarında "Star Medya Grubu'nu hedef alan ve gazetecilik etiğine uymayan yalan haberlerin" yapılmasının bu kararın alınmasında etikili olduğu ifade edildi.Verilen bilgilerde "Hizmet Hareketi"ne yakın yayın organlarının Star Medya grubuna yönelik yapılan bu haberlerin bir güven bunalımına neden olduğu ve bu yüzden Star Medya Grubu, Cihan Haber Ajansı ile sözleşmesini iptal ederek bu konuda tepkisini ortaya koyduğu belirtirlidi.

Son günlerde Cihan Haber Ajansı'nın haber dilindeki değişim tüm aboneler tarafından farkedilirken, ajansla ilişkileri diğer medya kuruluşlarının da gözden geçirdiği kaydediliyor.

Özellikle Turkuaz Medya'nın da ajansla işbirliğini sonlandıralacağı gelen bilgiler arasında...

Geçtiğimiz günlerde de TRT, seçim sonuçları ile ilgili Cihan Haber Ajansı ile çalışmaktan vazgeçmişti.   
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]