Berkin'in Cenazesine yoğun katılım

Gezi Parkı olayları sırasında Okmeydanı'nda başına gaz fişeği isabet eden Berkin bugün toprağa veriliyor.Gezi Parkı eylemlerinde yaralanan ve 9 ay süren yaşam mücadelesini dün kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan, bugün toprağa verilecek.

Türkiye, Gezi Parkı protestoları sırasında evinden ekmek almak için dışarı çıkan ama başına isabet eden gaz fişeği ile komaya giren ve dün sabah hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın yasını tutuyor. 269 gün süren yaşam mücadelesinde yenik düşen Berkin, bugün son yolculuğa uğurlanacak.

Cenazeye yoğun katılım bekleniyor.

Hayatını kaybetmesinin ardından Adli Tıp'a kaldırılan cenaze, daha sonrta Okmeydanı Cemevi'nde götürülmüştü. Berkin için bugün saat 12.00’de cemevinde bir tören düzenlenecek.

Törenin ardından Şişli’ye yürünecek ve daha sonra cenaze Feriköy Mezarlığı'na defnedilecek.Bölge esnafının sabah kepenk açmadığı görülürken, Okmeydanı Cemevi sabahın erken saatlerinden itibaren dolmaya başladı.


BABASI TAZİYELERİ KABUL EDİYOR
Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, şu sıralar taziyeleri kabul ediyor.
bigzfe5iuaax6xk.jpg
KALABALIK ARTIYOR
Bölge esnafının sabah kepenk açmadığı görülürken, Okmeydanı Cemevi sabahın erken saatlerinden itibaren dolmaya başladı. Kalabalık her geçen sat artıyor.
big2qrdicaac2o3.jpg

Google Plus'da Paylaş

Yazar Unknown

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.