Bir devrimci itirafı: Dini ıskaladık ve yenildik

Dev-Genç'in kurucularından Sarp Kuray, Türkiye'deki devrimciler için çok ses getirecek bir özeleştiri yaptı.Dev-Genç örgütü yöneticisi olmak ve anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs suçlarından müebbet hapis cezasına çarptırılan Sarp Kuray'dan çarpıcı çıkış!.


Kuray, Türkiye devrimcilerinin dini ıskaladıkları için yenildiklerini söyledi.
Cezaevinde Star yazarı Mustafa Kartoğlu'na konuşan Sarp Kuray, Türk devrimci sol hareketleriyle ilgili çarpıcı değerlendirmeler yaptı. İşte onlardan bazıları:



EBU ZER İLE BAĞINIZI KURAMAZSANIZ!
"Biz birbirimizin hikayesini bilmiyoruz. Ebu Zer ile bağınızı kuramıyorsanız, halkla ters düşüyorsunuz. Ekonomi politiğini, gelir paylaşımını, mülkiyeti, hak ve adalet kavramlarını. ‘İhtiyaçlarınızın üzerindekini paylaşın’ ilkesini... Bu ciddi bir tarih bilincidir."
MAOCULUK TARİH BİLİNCİNİ BİTİRDİ
"1970’lerde Maoculuğun gelişiyle bu toprağın geleneğiyle bağlarımız koptu. Kendimizi Mao ile ifade etme yanlışına düştük. Çok çok Che ile... Türk devrimciliğinin sorunu budur. Bu toprağın konuları güme gitti hep..."
HEM 12 MART'TA HEM DE SONRASINDA

"Biz dini ıskaladığımız için yenildik. Hem 12 Mart’ta, hem sonra…"  
Google Plus'da Paylaş

Yazar Unknown

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.