Son Dakika

Altan Tan'dan Partisine 'Rabia' Tepkisi

Kobani'de yaşanan IŞİD saldırılarını protesto etmek bahanesiyle ülke genelinde başlatılan ve 40 kişinin ölümüyle sonuçlanan eylemlere ilişkin olarak, 'Biz sokağa çağrı yaparken özenli davranmalıydık' diyerek partisine tepki gösteren Altan Tan'dan yeni bir açıklama geldi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan katıldığı televizyon programında Kobani bahanesiyle çıkartılan eylemleri değerlendirirken Mısır'da darbe sonrası çıkan olaylarda katledilenlerle ilgili partisine eleştiri getirdi.

Altan Tan IŞİD tarafından Irak'ta Türkmenlere yönelik saldırı sırasında tepki vermediklerini kabul ederek, 'Kim kime zulmediyorsa tepkimiz aynı olması lazım. Kürt siyasetçiler Ortadoğu'daki gelişmeler bizi ilgilendirmiyor diyemez' şeklinde konuştu.

BİR MİTİNG BİLE YAPMADIK

Altan Tan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rabia Meydanı'nda iki bin tane Müslüman Ramazan ayında sahurda katledildi. Bizim partimizde kınamalar oldu ama biz bunlar ilgili bir miting bile yapmadık, yapmalıydık. Diyelim ki Kerkük Türkmenlerine, Musul'a bir tavır olduğu vakit Bize de Kobani olduğu zaman Lüleburgaz'da kimse sokağa çıkmadı diyemeyiz. Biz insan olarak görevimizi yapmalıyız. Bizim kaderimiz birbirine bağlı, bir mecburiyet değil.”
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]