Son Dakika

Batı'nın son umudu PKK!

Der Spiegel, PKK için Türkiye'nin tepkisini çekeçek bir ifade kulladı. PKK'nın IŞİD'e karşı mücadelede batının son umudu olduğunu öne süren dergi "PKK’nın yalnız mücadelesi bölgede ne tür değişikliklere yol açacak?" sorusunu yöneltti.

ALLAH'IN ALLAHSIZ ORDULARI

Bir kadın savaşçı, peşmerge ve IŞİD 'den kaçan çocukların fotoğraflarına yer veren derginin kapak spotu ise şöyle; "IŞİD'in ilerleyişi ve Kürtlerin IŞİD'e karşı tek başına verdiği mücadele."

Bugün 42. güne giren Kobani'deki çatışmalar dünya basınında yer almaya devam ediyor. İki hafta önce IŞİD 'i "Allah'ın Allahsız orduları" ile kapağına taşıyan Almanya'nın yüksek tirajlı haber dergisi Der Spiegel yayın geleneğinde pek yapmadığı bir şeyi yaparak benzer bir temayı yeniden kapağına taşıdı.

Dergi bugün çıkan sayısında bu kez "Teröre karşı tek başına" başlığıyla IŞİD'e karşı Kürtlerin verdiği mücadeleyi kapağına taşıdı. Bir kadın savaşçı, peşmerge ve IŞİD saldırılarından  kaçan çocukların fotoğraflarına yer veren dergi konuya ilişkin ayrıntılı ve bol izlenimli dosyaları okuyucularına sundu.

TERK EDİLMİŞ HALK

Kapak spotuna "IŞİD'in ilerleyişi ve Kürtlerin IŞİD'e karşı tek başına verdiği mücadele" yazan dergi iç sayfalarında ise "Terk edilmiş halk-Kürtler" başlığını kullandı. PKK'nın IŞİD'e karşı mücadelede batının son umudu olduğunu öne süren dergi "PKK’nın yalnız mücadelesi bölgede ne tür değişikliklere yol açacak?" sorusunu yöneltti.

Her hafta 5 milyondan fazla okuru olan Der Spiegel sadece Almanya'nın değil Avrupa'nın da en köklü ve dinamik yayın organlarından birisi. 70 yıla yakın tarihinde birçok skandalı, gizli belgeyi ortaya çıkaran, liderlerin istifasını tetikleyen dergi etkili kapaklarıyla okuyucusunun karşısına çıkıyor.  Derginin kurucusu Yahudi Axel Springer .Axel grubu Batıda ki bir çok medya ve Gazetenin sahibi ya da ortağı olarak biliniyor..

cd46f525_o.jpeg
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]