Son Dakika

''Kobani çökünce, PKK Türkiye'ye saldırdı''

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "PKK'nın hayalleri yerle bir oldu, iddiaları, Kobani dedikleri Ayn el Arap'ta çöktü. Hıncını alamadı, geldi, çarşılarımızı yaktı. Kendi akrabalarının Diyarbakır'da, Bingöl'de, Hakkari'de, Varto'da dükkanını yaktı, okulları yaktı. Bu, bir iflas. PKK, iflas etmiştir" dedi.

Perinçek, Kayseri'deki bir otelde düzenlenen "Büyük Çözümün Eşiğinde Türkiye" konulu konferansta yaptığı konuşmada, Hakkari'de 3 askerin şehit düştüğü saldırıya ilişkin, "Hakkari'de askerlerimizin o mübarek başlarına kahpece, arkadan kurşun sıkılıyor ama o kurşunu sıkanlar, aynı zamanda diyor ki 'Ayn el Arap'ta Mehmetçik gelsin, beni kurtarsın'. O, 'kurtarsın' beni diyenler, Mehmetçiğin de ertesi gün kafasına o kurşunu sıkıyor. Bu kadar yaman, zavallı bir çelişki içerisindeler" diye konuştu.

Şehitlere minnettar olduklarını ifade eden Perinçek, "Büyük değerler uğruna, Cumhuriyet uğruna, vatan uğruna, kardeşlik uğruna kendimizi ortaya koymak, gerekirse canımızı vermek, bu insanlığın en büyük erdemidir çünkü insanlar, milletler toplu olarak yaşıyor, birlikte yaşıyor. Yırtıcı hayvanlar değiliz. O bakımdan şehit, bize toplum halinde yaşadığımızı ve topluma vereceklerimizi hatırlatıyor. Onlara minnettarız" dedi.
- "PKK, iflas etmiştir"

Ayn el Arap'ta PKK'nın IŞİD karşısında aciz duruma düştüğünü belirten Perinçek, şunları söyledi:

"Ayn el Arap'ta, PKK ve onun uzantısı olan PYD, 'biz kantonlar kurduk' diyordu, 'Burada hükümetimiz var, hükümetcikler kurduk' diyorlardı, 'Burada ABD ile Doğu Akdeniz'e koridor açacağız, devamında da buranın adını Barzanistan ve en sonunda da Diyarbakır'ı da birleştirip Kürdistan kuracağız' diyorlardı. Ne oldu? Çil yavrusu gibi dağıldılar. Daha 2,5 serseriye orada karşı koyamadılar. PKK'nın hayalleri yerle bir oldu, iddiaları, Kobani dedikleri Ayn el Arap'ta çöktü. Hıncını alamadı, geldi, çarşılarımızı yaktı. Kendi akrabalarının Diyarbakır'da, Bingöl'de, Hakkari'de, Varto'da dükkanını yaktı, okulları yaktı. Bu, bir iflas. PKK, iflas etmiştir."
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]