Gulam Azam felç geçirerek yoğun bakıma alındı!

Bangladeş Cemaat-i İslami'nin eski lideri Gulam Azam, bu sabah felç geçirerek yoğun bakıma alındı.
İslamajansı'nın bölgeden aldığı bilgiye göre, Bangladeş Cemaat-i İslami Hareketi'nin 92 yaşındaki Lideri Gulam Azam, bu sabah felç geçirdi ve ardından yoğun bakıma alındı.

Bangladeş'in 1971 yılındaki bağımsızlık savaşı sırasında''soykırım ve insanlığa karşı suç işlemek için plan yapmak, komplo kurmak, tahrik ve suç ortaklığı'' gerekçesiyle ömür boyu hapis cezasına mahkûm edilmişti.

O günlerde Türkiye Cumhuriyet Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan ise konuyla ilgili, "Maalesef Bangladeş, tarihin affetmeyeceği tarihi bir yanlış yaptı. Dünyada bu tür yargılamaların, duygusal yargılamaların artık bitmesi gerektiğini, adaletin tecelli etmesini herkesin beklediğini özellikle vurgulamak istiyorum. Bangladeş halkına sabır temenni ediyorum ve siyasi mücadeleyi de Bangladeş halkının bırakmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Çünkü çekilmek meydanı mevcut güçlere bırakmak anlamına gelir ve demokrasi mücadelesinden yılmamak gerekir." demişti.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Unknown

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.