Son Dakika

IŞİD Bağdat'a yürüyor

Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw'ın haberine göre Amiriye Nahiye Müdürü Şakir İsawi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, IŞİD’in ağır silah ve tankla nahiyeye iki koladan saldırdığını, Irak Emniyet Güçleri ile IŞİD arasında çatışmaların devam ettiğini belirtti.

Amiriye’nin önemine dikkat çeken Şekir İsawi, “Amiriye, Bağdat, Kerbela ve Babil’in Cerfulşehir bölgesine açılan bir kapı konumunda. Nahiye düşerse IŞİD,  Irak’ın ortasında karargah kurmuş olur” dedi.

IŞİD'E KARŞI OPERASYON BAŞLATILDI

Irak Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, Tikrit ve Beji ilçelerinde Irak Ordusu ve gönüllü Şii milislerin  IŞİD’e karşı operasyon başlattığı belirtildi.

Bağdat Havalimanı’ndan 30 kilometre uzaklıktaki Amiriye nahiyesi, 5 gündür IŞİD tarafından kuşatılmış durumda. Felluce ilçesi ise, 2014’ün başından beri örgütün işgali altında.

Öte yandan, Enbar yetkililerinden edinen bilgiye göre, Irak Ordusu’nun en büyük karargahı olan Ayn Zala’nın IŞİD tehdit altında olduğu öğrenildi.

IŞİD başta olmak üzere direnen diğer sünni silahlı grupları bölgeden çıkarmak amacıyla Irak Hükümeti, 21 Aralık 2013’ten beri bölgede operasyon düzenliyor.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]