Son Dakika

Myanmar'da budist polis terörü

Myanamr polisi, sırf sakallı olduğu için bir Müslümanı keyfi olarak gözaltına aldı, sakallarını kesti ve işkence ederek katletti.

Ümmetin kanayan yarası Uzakdoğu ülkelerinden Myanmar'da, Müslümanlara karşı budist terör devam ediyor.

Sık sık Budist terör saldırılarına maruz kalan Myanmarlı Müslümanlar, dünya milletlerinin sessizliği karşısında ölmeye devam ediyor. Son günlerde Myanmar sınır muhafız polislerinin Müslümanlara yönelik saldırıları hız kazandı.

Son olarak Myanmar'ın küzeyinde bulunan Maungdaw eyaletinin Ngasa Kyu köyünde, budist polislerin vahşeti sonucunda bir Müslüman daha hayatını kaybetti. Müslümanlara yönelik keyfi gözaltı ve tutuklamalar sonucunda polis merkezine götürülen Ebu Tayyib oğlu Kabir Ahmed, (32) vahşice Sınır Koruma Polisi tarafından işkenceler edilerek öldürüldü.

Polis merkezinde Kabir Ahmed'e, acımasızca ve son derece vahşi bir şekilde işkenceler yapıldı, zorla sakalı traş edildi. İşkenceler sonucunda ağır bir şekilde yaralanan Ahmed'i polisler 16 Ekim günü öğleden sonra Kyein Chaung General Hospital hastanesine nakletti.

Aynı gün 06:00 civarında yaşamını yitirdi. Cenazesi otopsi sonrası ailesine teslim edildi, Ngasa Kyu mezarlığı'na defnedildi. Geride eşi ve üç çocuğu yetim kaldı.
Kabir Ahmed'in cenazesi göğsü yarılmış, vucudunda işkence izleri ile ve gözleri oyulmuş bir şekilde ailesine teslim edildi.

Myanmar kaynakları vermiş olduğu bilgiye göre; "Son günlerde Township Myanmar Sınır Muhafız Polisleri (BGP), Müslümanlara karşı son derece acımasız ve amansız şekilde işkenceler yapılıyor. Sınır koruma polis amiri, olayın uluslararası medyaya veya herhangi bir Rohingya medyasına duyurması halinde, Ngasa Kyu köyü sakinlerini ölümle tehdit etti.

Kabir Ahmed'in naaşı;ISLAHHABER
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]