Son Dakika

New York'ta Siyahi İsyan sürüyor..

Union Meydanı'nda başlayan gösteri, kentin ünlü Times Meydanı'na doğru sloganlar ve pankartlar eşliğinde yürüyüşle devam etti.

"Adalet yoksa, huzur da yok" ve "Katil polisleri tutuklayın" sloganlarının atıldığı gösteride, Missouri eyaletine bağlı Ferguson kentinde ağustos ayında siyahi bir gencin polis tarafından vurularak öldürülmesini protesto edenlerle dayanışma vurgusu yapıldı.

AA muhabirine konuşan protestocuların sözcüsü Jamel Mims, siyahi genç Michael Brown'un ölümünde suçun ABD'nin güvenlik sisteminde olduğunu söyledi.

Mims, "Bu sistemde gençler için bir gelecek yok. 'Artık yeter' demek için buradayız" diye konuştu.

"22 Ekim Koalisyonu" isminde bir grup tarafından organize edilen ve bu yıl on dokuzuncusu düzenlenen gösteri olaysız sona erdi.

Missouri eyaletindeki Ferguson kentinde, 9 Ağustos'ta siyahi genç Michael Brown'ın polis memuru Darren Wilson tarafından vurularak öldürülmesinden bu yana ABD'nin belli başlı şehirleri protesto gösterilerine sahne oldu.

Göstericiler polis memuru Wilson'ın ivedilikle tutuklanmasını ve olayın incelenmesi için özel bir savcının atanmasını istiyor. Brown'un öldürülmesiyle ilgili devam eden davanın gelecek ay sonuçlanması bekleniyor.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]