Son Dakika

Nusra'dan Esed'ın can damarına saldırı

Bölgeye bir süreliğine hakim olan örgüt, Şam yönetimi güçlerince püskürtüldü.

El Kaide'ye bağlı Nusra Cephesi, Türkiye sınırı yakınlarındaki İdlib'te saldırıya geçti. Örgüt kentin hükümetin kontrolündeki bölgede valilik ve emniyet binalarına saldırdı.

El Nusra Cephesi her iki binayı da bir süreliğine kontrol altına aldı ancak daha sonra Suriye ordusunun operasyonuyla püskürtüldü.

Kentin eteklerinde şiddetli çatışmaların devam ettiği yönünde haberler geliyor.

Uluslararası kamuoyunun dikkatini Kobani'ye çevirdiği bir dönemde El Nusra Cephesi'nin Suriye'nin kuzeybatısı ve güneyinde mevzi kazanmakta olduğuna dikkat çekildi.

İngiliz Indepedendet gazetesi, İdlib'te atağa geçen El Nusra Cephesi'nin Şam rejimine bağlı üst düzey görevlileri öldürdüğünü iddia etti.

Buna göre kentin önemli bir bölümünü ele geçiren militanlar, çoğu üst düzey en az 70 askeri başlarını keserek öldürdü.

Gazete, Lazkiye ve Halep arasındaki İdlib'in stratejik önemine dikkat çekerken, kentin düşmesinin Suriye rejimi için yıkıcı sonuçlar doğurabileceğini aktardı.

Kaynak : NTV
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

1 yorum :

  1. nusret cephesi itibarlı bir cephedir NTV nin kafa kesti haberi yalan haberdir.zaten NTV gibi batı patentli kanalların müslümanlar nezdinde hiç bir itibarı yoktur.isterizki yerel yerli kanallarda yalan haber yapmasınlar.

    YanıtlaSil

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]