Son Dakika

Taner Yıldız: Dalgıçların girmesi sonuç sağlamayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman Ermenek’te maden kazası yaşanan işletmede yürütülen çalışmalara ilişkin, "Şu anda su seviyesi işçilerimizin bulunduğu seviyenin daha üzerinde bulunuyor. Ne yazık ki böyle bir gerçek var" dedi. Yıldız, 18 madencinin ne zaman çıkarılabileceği hakkında bir süre veremediklerini söyledi.

''DALGIÇLAR MADENE GİREMİYOR"

Şu anda maden tabanında 10 bin ton su bulunduğunu anlatan Yıldız, dalgıçların arama-kurtarma çalışması için dalış yapmayı denediğini fakat olumsuz bir sonuç alındığını ifade ederek, "Dalgıçlar ocağa dalmayı denedi, 3-4 metreden sonra can güvenlikleri de tehlikeye girecekti.'' şeklinde konuştu.

Yıldız devamında şunları söyledi;

''Şu anda madendeki su seviyesi maalesef işçilerimizin bulunduğu seviyenin üzerinde bulunuyor. Suda görüş mesafesi 1 metre bile değil. Dalgıçlar, 3-4 metre dalmalarının dahi tehlikeli olduğunu ifade ettiler. Madende 10-12 bin ton su var. Görüş mesafesi 1 metre bile değil. Girin talimatı veremeyiz''

AYRINTILAR GELİYOR...
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]