Son Dakika

Tramvay Durağına Otomobille Giren Filistinli Şehit Oldu

İşgal Polisi, Otomobiliyle Tramvay Durağına Giren Filistinli Genci Şehit Etti.İşgal altındaki Kudüs kentinde tramvay durağında bekleyen işgalcilerin üzerine aracını sürdüğü iddia edilen Filistinli Abdurrahman Eş-Şeludi isimli genç, işgal polisi tarafından şehit edildi.

foto-arsiv_direnis_sehitler_abdurrahmanesseludi_300_0.jpgİşgal polisi, bugün (22 Ekim Çarşamba) Kudüs kentinde Filistinli bir gencin otomobiliyle tramvay durağına daldığını ve dokuz işgalcinin yaralandığını bildirdi. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu ifade edildi.

Olayın ardından Kudüs kentinde gerginlik yaşandığı ve Yahudi yerleşimcilerin Şeyh Cerrah Mahallesi'nde "Araplara ölüm" sloganları atarak gösteri yaptığı belirtildi.

Görgü tanıkları, olayın öncesinde Filistinli gencin otomobilin kontrolünü kaybettiğini ve Şufat bölgesinde tramvay hattına giren gencin otomobilden indikten sonra bir yerleşimci tarafından sırtından vurularak şehit edildiğini ifade ederken, işgal polisi gencin eylemi kasıtlı olarak gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Bu arada, Abdurrahman Eş-Şeludi'nin Silvan beldesi sakinlerinden ve eski esirlerden olduğu belirtildi.

FİEM

Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]