Son Dakika

ABD'de olağanüstü hal ilan edildi!

Ağustosta St. Louis kentinin Ferguson mahallesinde, 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown`ın polis memuru Darren Wilson tarafından öldürülmesinin ardından Wilson`ın yargılanıp yargılanmamasıyla ilgili jürinin kararını açıklamasının hemen öncesinde Vali Nixon, "olayların yeniden yaşanması" ihtimalini gerekçe göstererek olağanüstü hal ilan etti. 

Aynı zamanda Ulusal Muhafız Birliği`ni harekete geçiren Vali Nixon`un aldığı karara göre ayrıca St. Luis Polis Teşkilatı da olayların ilk başladığı Ferguson mahallesinde, sivil itaatsizlik gibi güvenliği tehlikeye sokacak eylemlere karşı operasyonel kontrole sahip olacak. 

Kararla ilgili açıklamada bulunan Vali Nixon, ``Herhangi bir ihtimale karşı devam eden çabalarımızın bir parçası olarak jürinin kararının öncesinde kaynakların yerinde olması gerekir`` ifadesini kullandı. 

St. Louis kentinin Ferguson semtinde 9 Ağustos`ta 18 yaşındaki siyahi genç Brown`ın, polis memuru Wilson tarafından defalarca vurulduktan sonra ölmesi, ülke genelinde protesto gösterileriyle birlikte ırk ayrımcılığı iddialarını beraberinde getirmişti. Olayın ardından polis memuru Wilson açığa alınmış ancak hakkına herhangi bir dava açılmamıştı. 

St Louis Savcısı Bob McCulloch davayla ilgili daha önce yaptığı açıklamasında, jürinin Wilson`un yargılanıp yargılanmamasıyla ilgili kararını kasım sonuna doğru vereceğini bildirmişti. 
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]