Son Dakika

Biden için 'çuvallı' protesto eylemi

Ajansların haberine göre; Taksim-Tünel Meydanı'nda toplanan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Türkiye'ye gelişini çuvallı eylemle protesto etti. "Çuvalı geçirdik, denize de dökeriz" diye Galatasaray'a yürüyen grup üyeleri basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Türkiye'ye gelişi nedeniyle saat 14.00'de Tünel'de bir araya gelen yaklaşık 300 kişi "Çuvalı Geçirdik, Denize De Dökeriz" yazılı pankart açtı. Ellerinde Türk bayrakları ve çuval olan grup üyeleri "Biden defol bu memleket bizim" şeklinde slogan attı. 

Galatasaray Meydanı'nda konuşma yapan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz "Bugün burada, ABD emperyalizminin temsilcilerine ve bütün dünyaya bazı mesajlar vermek için toplandık. Irak'ın nefesini, Afganistan'ın vicdanını, Suriye'nin yüreğini, Latin Amerika'nın haysiyetini, Filistin'in sesini ve Jön Türklerin haykırışını iletmeye geldik. Bu yürüyüşü emperyalizmi lanetlemek ülkemize ve bölgemize göz diken ABD'nin gericiliği ve bölücülüğü kışkırtan politikalarına karşı olduğumuz için yaptık." dedi. Grup üyeleri yapılan açıklamanın ardından dağıldı. 
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]