Son Dakika

Bilgen, Salah'a benzediği için şehit edilmiş!

İsrail’in Gazze’ye insani yardım için yola çıkan Mavi Marmara’ya saldırmadan önce kendisi için suikast planları yapıldığının ortaya çıktığını söyleyen Raid Salah, “1948 topraklarındaki Filistinli bir genç ile daha önce Şabak’ta görev yapmış bir İsrailli istihbaratçı lokantada karşılaşmışlar. İstihbaratçı, gence Şabak’ın beni öldürmesi için keskin nişancı görevlendirdiğini söylemiş” dedi.

İsrailli istihbaratçının gence keskin nişancının Mavi Marmara’da hedefini şaşırdığını ve kendisi yerine İbrahim Bilgen’i öldürdüğü bilgisini verdiğini belirten Salah, "İbrahim Bilgen Türk aktivistlerdendi ve simayen bana benziyordu" dedi.

İBRAHİM BİLGEN KİMDİR?

Siirt’te Bilgen Mühendislik firmasını işleten Bilgen, aslen Mardinlidir. 1949 Beşiri doğumlu olup, 1980 yılından beri Siirt’te yaşıyordu. 1976'da Elazığ Üniversitesi Elektrik Fakültesini bitirdi. Uzun yıllar Siirt Yem Fabrikasında Elektrik Mühendisliği görevini yürütürken, fabrikanın özelleştirilmesinden sonra Siirt Devlet Hastanesi’nde Elektrik Mühendisliği yapmaya başladı. Siirt’in ilk yerel televizyon kanalı olan SELAM TV’yi kurdu ve yönetti. Saadet Partisi İl Müfettişliği görevini de ifa eden İHH Siirt Gönüllüsü ve 2008 Milletvekili seçimlerinde Siirt’ten Milletvekili adaylığı bulunan Bilgen, evli ve 6 çocuk babasıydı.

İsrail’in 31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze’ye insani yardım taşıyan filodaki Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıda 4 kurşun alarak şehit oldu. 
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]