Son Dakika

Çerkes Ethem'in yeğeni hainlik iddialarına yanıt verdi

Milli Mücadele yıllarının Kuvayi Milliye komutanı Çerkes Ethem, Kurtuluş Savaşı'ndan sonra yakınları ile vatan haini ilan edilmişti. Başbakan Yardımcısı Arınç ise Çerkes Ethem'in itibarının iadesini istedi ve tarih sayfaları yeniden aralandı.

"HAİN OLMADIĞIMIZI KANITLAYACAĞIM"

Çerkes Ethem'in yeğeni Güner Kuban, TVNET'e bağlanarak Çerkes Ethem'in hain ilan edilmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Kuban, "Küçükken, hain çocuğu diye çok kovalandım. Ve hain çocuğu olmadığımı kanıtlayacağım. Ethem Bey'e yapılan haksızlığı biliyoruz artık, Yunan ordusunu durdurup Ankara'nın başa çıkamadığı savaşları bastırırken kime ihanet etti? Hiç kimseye etmedi değil mi?" ifadelerini kullanarak hain olmadıklarını, bunu ispatlayacaklarını vurguladı.

ÇERKES ETHEM'İN İTİBARI İADE EDİLSİN ÇIKIŞI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’de hala ‘vatan haini’ olarak geçen Çerkes Ethem’in itibarının iade edilmesi için meclis araştırma komisyonu kurulması gerektiğini dile getirmişti.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]