Son Dakika

Haham: Müslümanların Kudüs'te Bulunmaları Meşru Değil

İşgal ordusu başhahamı Rafi Peretz, Müslümanların işgal altındaki Kudüs kentinde ve Mescid-i Aksa`da bulunmalarının meşru olmadığını iddia etti.


İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz`in dün (29 Kasım Cumartesi) internet sitesinde yayınladığı konuyla ilgili haberde, işgal ordusu başhahamı Rafi Peretz`in Kasım ayı başlarında bir grup işgal askerine verdiği konferansta, Kur`an-ı Kerim`de Kudüs kelimesinin olmadığını ve işaret olarak dahi geçmediğini, Arapların yüzde 90`ının Kur`an-ı Kerim`de ne yazılı olduğunu bilmediklerini öne sürdü.


Bu arada, Filistinli gözlemciler Peretz`in açıklamalarının içerdiği tehlikeye dikkat çekerek, açıklamaların tehlikesinin işgal ordusu askerlerinin ilham kaynağı olan önemli bir dini şahsiyet tarafından yapılmasından ve işgal ordusunda dindar askerlerin sayısının sürekli artmasından kaynaklandığını söyledi.


İşgal ordusu sözcüsü ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, başhaham Rafi Peretz`in sözlerinin bağlamından koparılarak çarpıtıldığını ve işgal ordusu başhahamının görüşünü yansıtmadığını, Peretz`in sözlerinin Kudüs`ün Arap sakinlerini incitmiş olmasından üzüntü duyduğunu iddia etti.


İşgal yönetimi, Mescid-i Aksa`yı tamamen ele geçirerek yıkmak ve yerine sözde heykeli inşa etmek için ilk aşamada Mescid-i Aksa`yı Müslümanlar ve Yahudiler arasında ikiye bölmek istiyor ve bu planını gerçekleştirebilmek için de Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa`ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.


FİEM

Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]