Son Dakika

Hüseyin Çelik: Bir Kürt olarak utandım

Hüseyin Çelik, Kobani olayları bahane edilerek çıkartılan 6-7 ekim olaylarını değerlendirerek ''Şunu söyleyeyim birKürt olarak bu görüntülerden utandım. Sanki Kürtler yakan, yıkan, öldüren insanlarmış gibi gösterildi. Bunu yapmaya kimin hakkı var'' diyerek tepki gösterdi.

Çelik AK Parti'ye küstüğü yönündeki iddialara cevap vererek ''AK Parti benim evim. Bazıları temennilerini yazıyor, parti içine fitne sokmaya çalışıyorlar'' şeklinde cevap verdi.

İşte Hüseyin Çelik'in açıklamalarından satırbaşları;

'AK PARTİ BENİM EVİM'

"Ben böyle bir şey söylemediğime göre başkası nasıl böyle bir şey söyler ben anlamıyorum. Bazı gazetelerde bu tür haberler çıktı. Bunlar temennilerini yazdılar. AK Parti içinde bir çatlak fitne oluşturur muyuz amacındalar, bu tür söylentiler tamamen asılsız. Burası benim evim. Partinin iskelesini kuran isimlerden biriyim. Bir insan bir partide kıyamete kadar aynı görevi yapacak diye bir kural yoktur. Neresi icap ederse orada olacağız. Böyle bir dedikodu için savunma yapmayı da abes buluyorum."

'BİR KÜRT OLARAK BU GÖRÜNTÜLERDEN UTANDIM'

Hüseyin Çelik çözüm sürecinin devam ettiği sırada 6-7 Ekim tarihlerinde çıkan olayı değerlendirerek HDP'nin biz şiddet olmasını istemedik yönündeki açıklamlarına tepki göstererek şu açıklamayı yaptı;

"Çözüm süreci var Bingöl'de emniyet müdürüne suikast düzenlendi, Yüksekova'da üç asker sokak ortasında  şehit edildi, Diyarbakır'da asker bir astsubay şehit edildi. Eğer siz bu konuda samimiyseniz bunlar olmaz. Yapılanlar kabul edilemez.  6-7 Ekim tarihlerinde 13 -14 ilde HDP halkı sokağa döktü. Baraj kapaklarını kontrolsüz şekilde açarsanız bu su niye tahribat yapıyor deme hakkına sahip değilsiniz. Bunu derseniz size gülerler, samimi olmadığınız ortaya çıkar. Kobani söylemleriyle insanlara gaz verip sokağa çekiyorsunuz. Hükümet Kobani'de Kürtlerin ölmesini istiyor diye bir izlenim vereceksiniz ondan sonra da diyeceksiniz ki  bunlar şiddete yöneldi bankları yağmalayacaklar, bankaları yağmalayacak diyeceksiniz. Şimdi şunu söyleyeyim bir Kürt olarak bu görüntülerden utandım. Bütün dünyaya Kürtleri yakan, yıkan tahrip eden, öldüren  bir kitle olarak göstermeye kimin ne hakkı var? HDP'nin böyle bir hakkı var mı? Böyle bir hakkı yok. İnsanları öldüreceksiniz üstünden araba ile geçeceksiniz bu vahşeti yeryüzünde kime izah edeceksiniz."
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]