Turgut: ABD'yi Müslümanlar Kurdu

Serdar Turgut, ABD’nin “kurucu babaları” denilen bir grup insan olduğunu belirterek, "Bunlar hem bu ülkenin anayasasını yazmışlar hem de yeni ülkeyi kurmuşlardır. Thomas Jefferson bu kurucu babalar arasında yer alır. Jefferson’ın aslında bir Müslüman olduğu ve ülke kuruluşunda sorun yaratmamak için bunu sakladığı yolunda bir tez de vardır" dedi.

Serdar Turgut'un 'Thomas Jefferson’ın Kuran’ı' başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

ATATÜRK'E İNANIYORSANIZ ERDOĞAN'A DA İNANMANIZ GEREKİR

(...) Cumhurbaşkanı’nın bahsettiği kâşiflere sadece Müslüman diye tepki gösterilmesini son derece sağlıksız ve tehlikeli buluyorum. Üstelik Cumhurbaşkanı’nın dediği, daha önce bazı bilim adamları tarafından söylenmiş ama ispat edilememiş bir durum. Atatürk’ün işaret ettiği efsanevi Mu kıtasında Türklerin kökeni olduğuna inanmak eğer size saçma gelmiyorsa, o zaman Cumhurbaşkanı’nın dediğine çok daha rahat inanmanız gerekir.

ABD'Yİ MÜSLÜMANLAR KURDU

Sonra bakın, ABD’nin “kurucu babaları” denilen bir grup insan vardır. Bunlar hem bu ülkenin anayasasını yazmışlar hem de yeni ülkeyi kurmuşlardır. Thomas Jefferson bu kurucu babalar arasında yer alır. Jefferson’ın aslında bir Müslüman olduğu ve ülke kuruluşunda sorun yaratmamak için bunu sakladığı yolunda bir tez de vardır.

ODASINDA KURAN BULUNDU

Buyurun bakalım, Amerika’yı Kolomb’dan önce Müslüman kâşiflerin bulmuş olduğuna inanmayanlar, acaba Thomas Jefferson’ın Müslüman olması ihtimaline acaba ne diyecekler. Jefferson öldükten sona onun özel kütüphanesinde çok kullanıldığı belli olan bir Kuran bulundu. Bu konu Denise Spellberg tarafından yazılmış olan “Thomas Jefferson’s Quran, İslam and the Founders” adlı bilimsel kitapta detaylı incelenmiştir ve bu kitap çok da tartışıldı.

Bu yazıyı yazmamın nedeni, Amerika tarihinde İslam’ın yerini incelemek değil; bu ne benim işim ne de birikimim buna yeter. Amacım, Türkiye’deki tartışma ve saldırı ortamının/kültürünün ne kadar da tehlikeli boyuta vardığına işaret etmekten ibaret.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Unknown

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.