Son Dakika

Yüksekova'da bir Müslümanı daha şehid ettiler

Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi’nde daha önce PKK tarafından tehdit edilen 60 yaşındaki yaşlı adam evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Saldırının sebebi yaşlı adamın İslami yaşantıya sahip olmasından kaynaklandığı belirtildi.

Olay saat 15.00 sularında Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre Yüksekova İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden 60 yaşındaki Hacı İrfan Atsız evinin bahçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.

Ambulansla Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hacı İrfan Atsız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

"MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN ŞEHİD EDİLDİ

Yerel kaynaklardan elde edindiğimiz bilgilere göre; 60 yaşındaki Hacı İrfan Atsız’ın PKK tarafından katledildiği ve sırf Müslüman olmasından dolayı defalarca tehdit edildiği, inançlarından taviz vermeyince de hedef alınarak katledildiği belirtildi.

Hacı İrfan Atsız’ı yakından tanıyan bir tanıdığının İlke Haber Ajansına yaptığı açıklamada, Hacı İrfan Atsız’ın tek suçu Müslüman olması olduğunu belirterek, “Yüksekova’da inançlı insanlar sürekli ölümle tehdit ediliyor. Ben Hacı Abi’yi çok iyi tanıyorum ve katledilmesinin tek nedeni Müslüman olmasıydı. İnanıyorum ki Hacı Şehit oldu, Allah şehadetini kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Hacı İrfan Atsız daha önce de PKK tarafından tehdit edilmiş ve en sonunda bugün evinin bahçesinde PKK elemanları tarafından kafasına açılan ateş sonucu katledildi. (İLKHA)
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]