Son Dakika

ABD-Kuzey Kore gerginliğinde yeni perde

Kuzey Kore, Sony Pictures'a saldırı düzenlediğinden beri aldığı saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Düzenlenen saldırılar sonucu uzun bir süre interneti kesilen Kuzey Kore'nin şimdide 3G cep telefonu şebekesi kesildi.

SİBER SALDIRI GEÇEKLEŞTİRİLDİ

ShiftDelete'in haberine göre; Kuzey Kore'nin cumartesi günü sabah saatlerinde kaynağı belirsiz olarak maruz kaldığı saldırılar sonucu, ülkenin 3G sistemleri çöktü. Yaklaşık 9 saat süren kesintide, en büyük zarara akıllı telefonlar uğradı.

Kuzey Kore'de bulunan 25 milyon nüfusun yaklaşık 1,7 milyonunun cep telefonu kullandığı tahmin ediliyor. Saldırıyı atlatan ülke, şimdiyse suçluyu arıyor.

SALDIRININ NEDENİ OBAMA'YA SÖYLENEN SÖZLER Mİ

Büyük ihtimalle tekrar ABD'yi suçlayacak olan Kuzey Kore'nin uğradığı bu saldırının, Obama'ya söylenen ırkçı cümleler yüzünden uluslararası bir saldırı olabileceği de belirtiliyor.

OBAMA MİSİLLEME TEHDİDİNDE BULUNMUŞTU

Ayrıca FBI'ın, Sony Pictures'ın bilgisayar sistemine yapılan saldırılardan sorumlu olduğunu belirttikten sonra ABD Başkanı Obama, Kuzey Kore'ye karşı misilleme tehdidinde bulunmuştu.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]