Son Dakika

Cemaat-hükümet gerilimine Mustafa Kamalak'tan sert çıkış!

MilliGazete'de yer alan habere göre; Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 17 ve 25 Aralık Operasyonları’nın yıldönümünde yaptığı konuşmada, taraflara seslendi. Kamalak, “Biz Saadet Partisiyiz, ne şucu, ne bucuyuz” dedi. Saadet Partisi’nin geçmişte yaşanan bir takım olaylar yüzünden hep suçlandığını, zamanla Saadet Partisi’nin hep haklı çıktığına dikkat çeken Kamalak, “Arkadaş biz ne şucu ne bucuyuz, biz Milli Görüşçüyüz, biz Saadet Partisiyiz. Biz hep Hakk’ın ve haklının yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi’nin (GÜSAM) düzenlediği ‘17/25 Sempozyumuna’ katıldı. Türkiye Barolar Birliği Konferans Salonu’nda düzenlenen programda 17 ve 25 Aralık operasyonları ve sonrasında ülkemizde yaşananlar ele alındı.

Sempozyumda bir konuşma yapan Kamalak, Saadet Partisi olarak, hep Hakkı söylediğini dile getirdi. Adalet mekanizmasının devletin temelini oluşturduğuna vurgu yapan Kamalak, Irak, Suriye ve Libya’nın işgali sırasında iktidarı uyardıklarını belirterek, ardından bir takım ithamlarla suçlandıklarını bildirdi. Sonuç itibari ile Saadet Partisini haklı çıktığını ifade eden Kamalak, bugünde ‘Yolsuzlukla, hırsızlıkla mutlaka mücadele edilmeli’ dedikleri için ‘paralelci’ olarak suçlandıklarını belirterek, “Arkadaş biz ne şucu ne bucuyuz, biz Milli Görüşçüyüz, biz Saadet Partisiyiz. Biz hep Hakk’ın ve haklının yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Söylediklerimizde Hep Haklı Çıktık

Geçmişte Saadet Partisi’nin hep haklı çıktığına dikkatleri çeken Kamalak, “Allah bize emanetleri ehline vermemizi, insanlar arasında hükmettiğimiz zaman, adaletle hükmetmemizi emretmektedir. Çünkü adalet mülkün, yani devletin temelidir. Allah buyuruyor ki ‘Ey imam edenler; Hak üzere adaleti yerine getirmeye çalışan hâkimler, Allah için şahitler olun, velev ki şahitliğiniz kendi aleyhinize veya anne ve babanızın, yakın akrabanızın aleyhine olsa bile, gerek zengin gerek fakir olsa bile adaletten sapmayın…” Biz Saadet Partisi olarak kınayanların kınamasına aldırmadan, üzerimize salınan medya ordusuna aldırmadan hep Hakkı söyledik. Küresel emperyalizmin Irak’ı işgal etmesine karşı çıkmıştık. Mevcut iktidar 1 Mart 2003’te TBMM’ye işgalciler için yardım tezkeresi getirdiği vakit ‘yanlış yapıyorsunuz’ dedik. Libya işgaline karşı çıktık. Suriye halkı birbirine düşürülürken, hem Esad’ı hem de Türkiye’yi uyardık. Bizi o zaman ‘Esadçı’ diye suçladılar. Ama sonuçta yazık ki biz haklı çıktık. Bugün iktidarın Suriye politikasının doğru olduğunu savunabilen var mı? Kıbrıs Barış Harekâtı’nda bize yardım elini uzatan tek kardeş ülke olan Libya tarumar edilmiş, 40 parçaya bölünmüş, lideri linç edilmiştir. Bütün bunlardan Türkiye ne kazanmıştır?” diye sordu.

‘Kahraman Ordumuz’ Dediğimiz İçin Eleştirildik

Ergenekon davalarının yaşandığı günlerde söyledikleri yüzünden sürekli saldırılara maruz kaldıklarını aktaran Kamalak, “Suçlular darbeciler en ağır biçimde cezalandırılsın dedik. Ama ‘Kahraman Türk Ordusunu yıpratmayız’ dedik. O zamanda bize ‘Ergenekoncu’ diye saldırdılar. Medyayı üzerimize yönlendirdiler. İktidar sahipleri kendilerini aklaya bilmek için daha sonra orduya kumpas kurulduğunu ilan etti. Bizim dediğimize geldiler ama Saadet Partisi’nden özür bile dilemediler, ‘haklısınız’ diyemediler” şeklinde konuştu.

Düzenlemelerde Kin Ve Nefret Hakim

Kamalak, doğru bildiklerini, ne olursa olsun söylemekten vazgeçmeyeceklerini kaydederek, “Üzerimize kimleri salarlarsa salsınlar doğru bildiğimiz yoldan ve sözden vazgeçmeyeceğiz. Hak yolunda susarsak namerdiz. Merhum Abdurrahim Karakoç’un dediği gibi; ‘Bu yol Bahadırlar, ermişler yolu. Kendini davaya vermişler yolu. Şeyh Mevlana, Derviş Yunus, Köroğlu, susarsam hakkını helâl etmesin’ Buradan haykırıyorum bir devlet adaletten ayrılırsa, ülke çapında en büyük çete olur. Bu bağlamda mevcut iktidarın son dönemdeki mevzuat düzenlemeleri hukuk devleti bakımından ve adalet yönünden asla ve asla uygun bulmuyorum. Bunu bir hukukçu olarak söylüyorum. Bu düzenlemelerde bütünüyle kin nefret ve keyfilik hâkimdir” diye eleştirdi. 
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]