Son Dakika

İşgal edilmiş dağlık Karabağ'da zulüm davam ediyor

Geçtiğimiz Temmuz ayında Azeri uyruklu Rusya vatandaşı Dilgam Asgerov ve Azerbaycan vatandaşı Şahbaz Kuliyev kendi ana vatanları olan Kelbeceri safer düzenlemiştiler. Bu safer sırasında Ermenistan askerleri tarafından esir alınmış, Diğer Azerbaycan vatandaşı Hesen Hesenov ise kurşunlanarak öldürülmüştü. Dağlık Karabağ’da D. Esgerov ve Ş. Kuliyev hakkında savcı Karen Kabrielyan soruşturma açmıştı.

Ermenistan Birinci ağır ceza mahkemesi Aralığın 19’da yaptığı hukuksuz yargılamada D. Asgerov’a ağırlaştırılmış müebbet, Ş. Kuliyev ise 22 yıl ceza verdi. 

Ermenistan savaş sırasında esir aldığı yüzlerce Azeri’yi Kelbecerde maden kuyularında yıllardır köle gibi çalıştırdığı bilinmesine rağmen Uluslararası Af Örgütü, İnsan Hakları İzleme Örgütü, İşkenceye Karşı Dünya Organizasyonu, Uluslararası Helsinki Federasyonu ve buna benzer kurumlar bütün çağrılara rağmen hiçbir girişimde bulunmuyorlar.

 

TİME TÜRK/ Furkan Azeri
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]