Son Dakika

Müslüman Gençler Yakup Köse için Metris'e Yürüyor..

Yakup Köse'nin Cezaevine konulmasının ardından iyice belirgenleşen Müslümanlara karşı 28 Şubat döneminden kalma Yargı Zulmüne dur demek için Müslüman Gençlerden oluşan bütün Stk'lar Yakup Köse'nin bulunduğu Metris Cezaevi Önünde Toplanarak Kitlesel miting ve Basın Açıklaması yapacaklar

İslami Düşünce Platformu, Köklü değişim gençlik kolları, Beyaz Hareket Derneği, 23 Şubat Gençlik hareketi, İmam Hatip Birliği ,Hamle Gençlik ve 19'a yakın güçlü Müslüman gençlik hareketi Birleşerek "Müslüman gençler Yargı zülmüne karşı ittifakta" platformunu kurdu. Platform Cumartesi günü saat: 15:00 da Topkapı-Habibler tramway hattının Karadeniz durağı istasyonundan yürüyüş başlatarak Yakup Köse'nin tutuklu bulunduğu Metris cezaevi önünde dev miting yapacak.

Ortak Çağrı: “Yargı Zulmüne Karşı Müslüman Gençler İttifak'ta”

Kendilerine “Yargı Zulmüne Karşı Müslüman Gençler İttifak'ta” adını veren ve herhangi bir siyasi amaç gütmediklerini belirten Müslüman gençler, Sosyal Medya üzerinden yeni bir çağrıda bulundu. Kamuoyunda özellikle de İslami camia içerisinde sürekli birliktelik çağrısında bulunan İslami Düşünce Platformu ve 23 Şubat Gençlik Hareketi’ne bağlı olan gençlerin çağrısı geniş yankı buldu.

Ayrıca ‘’Müslüman gençler İtifakta’’ platformu geniş zaman’da imza kampanyaları, Konferanslar, Miting ve Basın açıklamalarıyla etkinliklerine devam edecek.

28 ŞUBAT YARGI KARARLARI İPTAL EDİLSİN!

Platform aynı zamanda Hizb’ul tahrir, Vasat Cemaati, İBDA ve diğer İslami cemaatlerden 28 Şubat Mağduru 500'e yakın  tutuklu için, Yakın zaman da ANKARA, İSTANBUL, İZMİR, MALATYA, DİYARBAKIR, TRABZON, KONYA, SAMSUN da mitingler düzenleyecek ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na heyet gönderecek.

Platform yakın zaman’da bir basın açıklamasıyla 23 grubun ortak dektarasyonu nu ve tüzüğünü yayınlayacak.

 

Toplanma yeri: Topkapı-Habipler tramvay hattının Karadeniz Mahallesi durağı.

Tarih: 20 Aralık 2014/Cumartesi

Saat: 15:00

Facebook Etkinlik Linki: https://www.facebook.com/events/397821787050685/398082893691241/?notif_t=plan_mall_activity
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]