Son Dakika

Suriye'de rejime ait en büyük karargah muhaliflere geçti

İslami Cephe'den yapılan yazılı açıklamada, Nusra Cephesi ve Ahrar'uş Şam Hareketi'nin de aralarında bulunduğu muhaliflere bağlı birliklerin, İdlib'in Maaret en-Numan kentindeki "Vadi ed-Dayf askeri karargahı"na operasyon düzenlediği belirtildi.

Taraflar arasında yaşanan çatışmanın ardından ağır kayıp veren ordu birliklerinin bölgeden çekildiği aktarılan açıklamada, muhalif güçlerin karargaha girdiği kaydedildi. İslami Cephe yetkililerinden Yasir Abdullatif, AA muhabirine, Vadi ed-Dayf karargahından çekilen askeri birliklerin aynı bölgedeki El-Hamidiyye karargahına yöneldiğini söyledi.

ÇOK SAYIDA REJİM ASKERİ ÖLDÜ

Söz konusu operasyonda, 20'den fazla rejim askerinin öldüğü ve orduya ait pek çok mühimmatın ele geçirildiğini belirten Abdullatif, muhalif birliklerin, karargahtan önce bölgedeki bazı kontrol noktalarının denetimini de sağladığını ifade etti. İdlib'te rejime ait en büyük karargahlardan biri olarak kabul edilen Vadi ed-Dayf'ın ardından Hamidiyye'nin de muhaliflerin kontrolüne geçmesi halinde, bölgede rejim birliklerine ulaşan ikmal yolunun kesileceği öngörülüyor.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Anadolu Haber

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.

NELER OLUYOR
[son]