FETÖ'den Erdoğan için talimat!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli söylemlerin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi ve sanıkların bu davalarda beraat ettirilmesi yönünde örgüt mensubu hakimlere talimat verdiği ortaya çıktı.

FETÖ soruşturmaları kapsamında alınan ifadeler, örgütün hakimleri  nasıl yönlendirdiğini ortaya koydu.

Soruşturmalar kapsamında "tanık" sıfatıyla ifadesi alınan bir hakim,  örgütün "abi"ler aracılığıyla ByLock üzerinden hakimlere talimat vererek, mahkeme  kararlarını etkilediğini anlattı.

Buna göre, örgütün ByLock sistemi üzerinden hakimlere verdiği  talimatlarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli söylemlerin ifade  özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi istendi. Talimatla hakimler, bu tür  davalarda sanıklar hakkında beraat hükmü kurulması için yönlendirildi.

Mahkemelerin önceki uygulamalarında benzer davalarda mahkumiyet  kararları verilirken, hakimin ifadesine göre, bu talimatın ardından Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın konu olduğu hakaret davalarında belli mahkemelerden beraat kararları  çıkmaya başladı.

Örgütün, bu uygulamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı sistemli ve  planlı şekilde sürdürmesi, yargının bu şekilde kullanılması da FETÖ'nün  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı duyduğu kin ve nefretin göstergesi olarak  yorumlandı.

Bu arada, HSYK Teftiş Kurulunca ilgili hakimler hakkında söz konusu  talimatla ilgili incelemelerin sürdüğü öğrenildi.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Unknown

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.