Reina saldırısı Tüm Detaylar...Neler Oluyor?

İSTANBUL Ortaköy'deki Reina gece kulübüne son dakika terör saldırısı gerçekleştirildi. 01.15 sularında gerçekleştirilen saldırıda 39 kişi hayatını kaybetti. 4'ü çok ağır 65 kişi ise yaralandı.
İSTANBUL Reina'da terör saldırısı son dakika gelişmeler gelmeye devam ediyor. Dün saat 01.15 sularında ünlü gece kulübü Reina'da meydana gelen terör saldırısı sonrası 39 kişi hayatını kaybetti. Hain saldırı sonrası 65 kişi de yaralandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaralılardan 4 kişinin durumunun çok ağır olduğunu açıkladı.
Saldırı kurbanlarından kimliği belirlenen 21 kişiden 16'sı yabancı uyruklu, 5'i Türk vatandaşı.
11:40Kurtulmuş'tan ilginç detay
 Kurtulmuş kaçan teröristin kimliğinin en kısa sürede  belirleneceğini söyledi ve saldırı ile ilgili bir detaya dikkat çekti.

"Bu kadar profesyonelce saldırının tek başına yapılması kolay değildir."

Kurtulmuş'un canlı yayındaki açıklamaları şöyle oldu:

"Milletimiz bir şokla sabaha uyandı. Kısa süre içinde kimliği ve bağlantısı ortaya çıkar. Maalesef teröristin kimliği ve bağlantılarının ortaya çıkması yetmiyor. Bu kadar profesyonelce saldırının tek başına yapılması kolay değildir. Arkasında kim varsa çıkartılacaktır. Biz mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz. Başımız sağolsun"
 Saldırı sonrası 39 kişi hayatını kaybetti. Şu anda hastanelerde 65 yaralı var. 65 yaralıdan 4’ünün durumu oldukça ciddi.

10:00Reina'da bu sabah
 Ortaköy'de ünlü gece kulübüne gelen bir saldırgan silahlı saldırı düzenlemiş , olayda 39 kişi hayatını kaybetmişti.
Saldırının ardından gece kulübünde güvenlik önlemleri devam ederken, sabah saatlerinde saldırının gerçekleştiği yere itfaiye ekipleri Türk Bayrağı astı.
Uzun namlulu silahla kapı önündekilere ateş açan terörist 1 polis ile 1 vatandaşı şehit ettikten sonra içeriye girdi, vatandaşların üzerine kurşun yağdırdı.
09:10Terörist nerede Soylu açıkladı
Teröristi arama çalışmalarının devam ettiğini belirten Soylu, şunları söyledi.
İnsanlık dışı katliam gerçekleştirildi. 20 kişisinin kimliği belirlendi, 15'i yabancı. Bir katliam gerçekleştirildi. Saldırganın bir kişi olduğu görünüyor. Mont, pantolon seklınde içeriye silahla tarayarak girmiş ve içerde de farklı bir giysiyle çıkmış olduğuna yönelik bir bilgi var. Saldırganın yakalanmasına yönelik çalışmalar emniyet birimlerinde devam ediyor.
Olayın, gece saat 01.15 sıralarında gerçekleşen bir terör saldırısı olduğuna işaret eden Soylu, şunları kaydetti: "Şu anda 65 vatandaşımız, daha doğrusu 65 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Bunun 4'ü ağır olarak bize bildirildi, 1'i çok ağır. Elbette ki bir terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Hain, sivil insanlara yönelik ve milletin umutlarını tazelediği bir yılbaşında gerçekleşen ve insanların korunmasız olduğu bir yerde, onların böyle bir şeyden habersiz, hiçbir şekilde akıllarından geçmeyen bir durumda yapılan insanlık dışı ve alçak bir saldırı. Teröristi arama çalışmaları devam ediyor.
Emniyetimiz gerekli operasyonları başlattı. İnşallah yakın bir zamanda ele geçeceğini ümit ediyoruz. İnşallah bir daha böyle bir saldırıyla karşı karşıya kalmayız. Tekrar başımız sağ olsun."  Terör saldırısını yapan örgütle ilgili bir soru üzerine Soylu, "Tüm detaylı çalışmalar gerçekleşiyor şu anda. Net bir değerlendirme yapmamız çok doğru olmaz. Net bir değerlendirme olunca da kamuoyuyla paylaşırız." ifadelerini kullandı. 

09:00Recep Akdağ
  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Şu anda hastanelerde 65 yaralı var. 65 yaralıdan 4’ünün durumu oldukça ciddi. Çok sayıda yabancı uyruklu kişinin de yaralılar arasında olduğunu biliyoruz. Uyrukları zaman içinde netleşecek" diye konuştu.
SALDIRI İHBAR VAR MIYDI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ihbar var mıydı sorusu üzerine şunları söyledi: Milletimizin şunu bilmeye hakkı var. Gerek DEAŞ gerek PKK gerek DHKP-C içinde bulunduğunuz durumda gerek yabancı servislerden gerekse de kendi istihbarat örgütlerimizden bu tip ihbarlar gelmektedir.Kimisi isme dayalıdır. Kimisi de daha ziyade bir çerçevedir.Yani, “Şurada bir olay olacak” yönünde… Bunu üzerine özellikle yılbaşıyla ilgili tedbirler alındı. En yoğun tedbirler de İstanbul’da alındı.Buna yönelik ihbarlar hep söz konusudur.İstanbul Emniyet Müdürümüz de olay saatinden çok kısa süre önce bölgedeydi.Bu tip istihbaratlar sürekli geliyor. Biz olay yerine de gittik. Bir katliam gerçekleştirilmiş. İnsanlık dışı vahşet…

SİLAHLA TARAYARAK İÇERİ GİRDİ!

Şu ana kadar 39 insanımız hayatını kaybetti. 20 kişinin tam kimliği belli. Onun 15’i misafirimiz. Yabancı uyruklu görünüyor.Beşi de vatandaşımız. Çok net değil ama zannediyorum ki beş tespitin üçü ya da dördü de orada çalışanlar. Kimlik tespit çalışmaları devam ediyor.Bize gelen bilgiler çerçevesinde bir kişi olduğu görülüyor. Mont pantolon şeklinde içeriye silahla tarayarak girmiş. İçeride de farklı bir giysiyle birlikte dışarı çıktığına dair bir bilgi var.
İÇERİDE KAÇ KİŞŞİ VARDI?
Ortaköy'deki eğlence mekanında terör saldırısı gerçekleştirildi, 39 kişi hayatını kaybetti. Peki saldırı sırasında içeride kaç kişi vardı?
ORTAKÖY'deki saldırı düzenlenen gece kulübünde, net bir bilgi olmamakla birlikte tahminen 700-800 kişi olduğu belirtildi.

Ortaköy'deki saldırının ardından, saldırı anında içeride kaç kişi bulunduğu merak ediliyordu. İlk gelen bilgilere göre, saldırı anında içeride 700 ila 800 kişi bulunuyordu.

Öte yandan, saldırganın siyah kıyafetli olduğu ve olay yerine bir taksiyle geldiği, saldırının ardından da olay yerinden kaçtığı belirtiliyor.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Unknown

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Yorumlarınızda Kişilik haklarına saldırı,küfür ve benzeri ifadeleriniz yayınlanmamaktadır.Yorumları yazarken İsminizi belirtmeniz önemle duyurulur.